Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

producent, a jakosc membrany RO

Rekomendowane odpowiedzi

powoli przymierzam sie do wymiany membrany RO (przez ta poprzednia przelecialo juz "troche" wody)

Do tej pory byl (jest) filtr RO firmy AM model 150 l/doba.

Nie wiem jakiej firmy membrane wklada AM, no ale jest to co bylo w pudelku gdy kupowalem RO.

Moje pytanie - jakiej firmy membrane wybrac teraz?

Czy w ogole ma to jakies zasadnicze znaczenie?

Gdzies kiedys czytalem, ze technologie produkcji membran RO opanowalo na swiecie ledwie pare firm i chociaz na obudowie sa rozni producencji, to w membranach i tak jest maly wybor.

Co polecacie?

Czy wg Was wydajnosc membrany ma wplyw na jakosc pracy? Lepiej kupic o mniejsze wydajnosci? Czy nie ma to znaczenia?

Akwa mam 300 litrow, i o ile napelnianie "troche" potrwa, czas pozniejszych podmian wody nie ma juz znaczenia.

I drugie pytanie.

DI.

Co w srodek? Zywice jakich firm? Jak czesto to sie wymienia.

I pytanie add dwoch poprzednich ... gdzie to kupic?

Allegro? jezeli tak, to u kogo?

Gdzies indziej? - jestem z Warszawy, nawt jakby przyszlo pojechac na drugi koniec miasta, to nie ma problemu. Jezeli oczywiscie mialoby to byc lepiej i/lub taniej.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się, aby wszystkie membrany były takie same. muszą się choćby nieco różnic od siebie.

Ja od początku mam standarda AM 150 (zapłaciłem za niego fortunę kilka lat temu - 670 zł.) i po 3 latach użytkowania mam przewodność przed DI do 10 uS (mierzone na bardzo precyzyjnym LF Controllerze z grafitową elektrodą). Prefiltry wymieniam regularnie raz na pół roku.

Ja bym został przy oryginale - kolega kupował w AM i płacił coś około 180 + 15 zeta za wysyłkę kurierem. nie jest to wielka kasa za pewność, że będzie dobrze przez tyle lat.

DI - stosowałem przez jakiś czas, ale nie zauważyłem większych różnic; nie mam zatem wielkich doświadczń, tak więc się nie wypowiadam.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Piotr!

1: zdaje sie, ze nie ma zasadniczych roznic miedzy membranami roznych firm

2: tu podobno sa roznice. Ja uzywam Amberlite MB 20 i wydaje mi sie dobry.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex....;))..DTS to mamy w kinie domowym...;) jako jeden z systemow kompresji dzwieku wielokanalowego....;)))...

a Tobie chodzilo o TDS....;)))...oczywiscie...;)))


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DI kupiłem w www.korale.pl cały zestaw i jest super na razie z 70 l przez niego przepuściłem (żywica, pojemnik, złączki) i jest super przed DI mam ok 4 za DI 0 (TDS).


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mieszane uczucia co do TDSa. Miałem taki w ręku i porównywalem z LF-Controllerem AM - bo takowy akuratnie posiadam. Mój pokazywał zanieczyszczenie na poziomie 67uS, a TDS 0 (dopuszczalna wartość to 35uS). Sprawdziłem nawet kalibrajcję i niestety LF był dobrze skalibrowany, a TDS ciągle 0 - wydaje mi się, że to taka fajna, mała zabawka....


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze zabawka, ale pokazuje ogolna tendencje w wodzie. Na przyklad z kranu 300, po ro 10 po di 0, jak po di ma 10 to wymieniasz zywice. Pewnie nie jest za dokladny ale lepszy niz puszczanie wody bez kontroli.

Nie wiem jaki ty widziales, ale u mmnie kazda z czujek pokazuje tak samo, moze tos wiadczyc albo calkowitym braku dokladnosci pomiaru i czujek, albo o tym ze jednak mierza. Bo gdyby kazda pokazywala co innego to wiadomo ze szajs kompletny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.