Skocz do zawartości
galki210

Kupię zestaw do ok. 100 l

Rekomendowane odpowiedzi

ktos tu sprzedaje zestaw reefmaxa z uszkodzona dolna szyba za nieduze pieniazki.

ale ze jestes poczatkujacy (po ilosci postow to wnioskuje) poczytaj sobie jeszcze troszke i dopiero wez sie za zakupy naprawde nie mowie to jako "mądralinski" ale dla tego ze nie chce abys popelnil za duzo bledow.

błędy=stara kasy

ps. najlepiej czytaj sobie i dowiaduj sie o akwarystyce jak najwiecej i oczywiscie przegladaj forum za chwile jestem pewny ze wpadnie do sprzedania cale akwa morskie jak dobrze sobie to skalkulujesz to bedziesz mial cale akwa za okolo 40% wartosci rynkowej. jednorazowo moze wydasz duzo ale za to bedziesz mial wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob wieksze niz 100l ja ci proponuje. tak z 250-300 bedzie ok juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80x50x50 i masz 200.

ja ci proponuje kupic sobie nowe akwa z kominem takie jakie chcesz taki jaki wymiar ci odpowiada reszte sobie kompletuj sprzet uzywany moze byc, odpieniacz przewymiarowany, pompa nie musi byc za wielka. oczywiscie pamietaj o baniaku na dolewke i automatycznej dolewce bez tego ani rusz. pomysl o wentylacji bo malo kto mowi o tym ale wentylacja z sumpa powinna byc i to dobra wiecej skaly do sumpa mniej do baniaka

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesują Cię wymiary jakie kolega wyżej podał to zajrzyj tutaj:

http://nano-reef.pl/...m-szafka-lampa/

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na glebokosc mozesz zrobic tez 80 i jak dasz 50 cz 60 cm wysokosci to bedziesz mial ideal :) kolo 300l wiec fa jny baniaczek :)

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 bedzie Ci latwiej utrzymac , moje pierwsze morskie mialo wlasnie kolo 300l , kolega z NR ktory je ode mnie odkupil to bylo jego tez pierwsze , wiec przemysl sprawe :)

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam refmaxa 105l komplet jest w sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zakladalbym takiego malego akwarium z sumpem. Koszt sumpa, przelewu, orurowania, pompy powrotnej, pradu... to przy tym malenstwu zawracanie glowy. Wystarczy podmieniac 20% wody tygodniowo i mozna zrezygnowac z filtracji.

Ja bym chyba tez podpowiedzi kolegow o wiekszym akwarium nie posluchal choc teraz juz wiem, ze maja racje. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat. Co wybrać na początek?

W końcu kupiłem 80l. z tylnym panelem - Blenny f-my Aqua Medic.

Teraz wiem, że u mnie temat zaskoczył i powoli, spokojnie myślę o czymś większym.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale wiesz już czego konkretnie - jaka pojemność, sump czy panel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.