Skocz do zawartości
Qlfon

Nano-reef Chapter Lublin....

Lubelskie spotkania morszczaków  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. By?oby fajnie?



Rekomendowane odpowiedzi

siemka

pilnie kupie ślimaczki do piachu

jak coś to priv w lubelskim dojadę

pozdro jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest spora szansa że będę potrzebował kupić pompę do odpieniacza - igłę, coś o wydajności ok. 2000-2500 l (wody), Albo może komuś poniewiera się wirnik na igle, bym zaadaptował. Bo ze ściągnięciem, to trochę potrwa (no chyba że sklep "się poczuje" i stanie na wysokości problemu).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ktos, cos gdzie w Lublinie kupie Wurdemanni? W Murenie nie maja chlopaki.

Spokojnych Swiat i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żadnym sklepie nie mają ponieważ nie skąd importu zrobić, jedyny ratunek to od kogoś albo cierpliwie czekać bo może w tym miesiącu będą - osobiście też musiałem uzbroić się w cierpliwość :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się gdzieś pojawią, dajcie Panowie znać :)

ps. u Pawła kogoś "molestowałem" o eufilię fluoro - niestety nie jestem na 100 % pewny imienia i nicka na forum :(, a nie chcę gorzej "zawalić tematu" - jak by była możliwość, to po świętach, w dogodnej chwili bym się uśmiechnął :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, obiecałem i mam dla Ciebie. Jakby co będę w poniedziałek na 99% o 19 i 21:30 w Gali na Fabrycznej lub możemy inaczej się ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, ja wiem że będą :) Tylko głupio mi było że imię kojarzyłem, twarz też a nicka nie za bardzo :( Ale jakoś tak głupio pytać o nicki. Poniedziałek może być, ale jak by Ci się plany zmieniały, nie ma problemu, dostosuję się. Resztę na PW dogadamy :)

Ciekaw jestem co u Pawła, czy doprowadził już mieszkanie do ładu, po przemarszu Hunów :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje osób jadących w najbliższym czasie do Jadwigi morskiej ,trzeba mi coś zawieść i przywieść z powrotem do paliwa się dołożę lub browarami ozłocę jak coś proszę o tel 507183-132 Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś chce quadrikolora widocznego na początku filmiku.

Ważne tylko chwilę ponieważ jest złapany a nie mam jak go przechować (siedzi w sumpie)

Po 14-ej jedzie do mureny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży ? Czerwony czy zielony :) ?

Bo jednego czerwonego mam, miał być dla błaznów, ale te wolą sarco - na sps mój baniak za bogaty w azot i fosfor, ale lps i quadri wyglądają na b. zadowolone :) Jak by był zielonkawy - na filmie trudno ocenić :( - dogadalibyśmy się :)

ps. też jadę do mureny, ale po graty do słodkiego


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony z różowymi końcami. nawet ładnie świeci.

Po napompowaniu może mieć ponad 10 cm średnicy ale go nie dokarmiałem i przygniotłem skałką żeby się stamtąd ruszył bo nie mogłem go złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się aklimatyzuje :) - Ja go przypnę pinezką do skały, nie będę przygniatał :)

Swoją drogą i offtopem, to "dokonałem odkrycia" - dla mnie pozytywnego - Aquaforest zawitał i do Lublina - Murena ma pełen zestaw, Decyzja zapadła, kenta wykańczam i przechodzę na AF z probiotykami. Nie muszę się już zastanawiać skąd ściągać :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie wiem czy mu ta pinezka przypasuje. A co do AF... kup sobie na początek małe opakowanie. Ja jadąc na kencie nie miałem jakichś problemów, na AF z probiotykami niby też nie ale zastanawia mnie dlaczego po podmianie redox leci w dół o całe 100mV albo i więcej czego nie ma przy kencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podajesz pełne AF ? To znaczy bakterie, pożywki i inne "kropelki" ?

ps. ale chyba "ten typ tak ma" http://nano-reef.pl/topic/42674-sol-aquaforest/page__st__720__hl__redox#entry636869

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jadę na kencie, z AF podaję tylko ballinga tego gotowca. Mam co prawda jakieś kropelki ale podaję je sporadycznie i w dużo mniejszych dawkach. Chciałem spróbować tej soli z probiotykami i kupiłem sobie wiadro ale póki co mam mieszane uczucia.

Generalnie redox jest dla mnie wyznacznikiem że coś się dzieje ze zbiornikiem zanim on sam zareaguje i jak na kencie na którym jadę od długiego czasu redox po podmianie spada nieznacznie to po AF leci na łeb i szyję i długi czas mija zanim się dźwignie.

W samym zbiorniku na oko nie widać różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek przecież to czy balling jest z AF czy z FM to to tylko czysta chemia, która kupiona w Stanlab jest mega tańsza więc po co przepłacać?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek przecież to czy balling jest z AF czy z FM to to tylko czysta chemia, która kupiona w Stanlab jest mega tańsza więc po co przepłacać?

Nie dopisałem bo trochę kicha... jestem po prostu leniwy i nie chce mi się liczyć co i jak. Tak wlewam raz na powiedzmy trzy miesiące gotowe płyny do zbiorników i zapominam dopóki nie odzywa się alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka kicha? - czysto i jasno powiedziane, nie każdemu się chce i woli mieć gotowe i tyle - proste - ja nie uważam, że to kicha - kwestia wyboru - najważniejsze aby ten kawałek oceanu był "zadowolony" :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - czy w naszym pięknym mieście jest jakiś sklep (oprócz tego magika cenowego na Fabrycznej przy Gali) z akcesoriami do osmozy dostępnymi od ręki? Potrzebuję na gwałt przyhłącza wody na 1/2 cala z wyjściem na zawór i korka 1/2 cala.

Np takie jak tutaj:

http://www.waterpure.pl/index.php?p1139,przylacze-zasilajace-bez-zaworu

http://www.waterpure.pl/index.php?p439,zawor-przylacza-zasilajacego

http://www.dobo.pl/product-pol-2369-KOREK-CHROMOWANY-1-2-CHROM.html

A może ktoś coś takiego ma gdzieś w szufladzie? Chętnie odkupię albo pożyczę do czasu aż zdąży do mnie toto przyjść z jakiegoś netowego sklepu...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego chyba - ale 3/4 cala - więc w OBI będziesz musiał redukcję dokupić - są od ręki, rano spróbuję znaleźć - jak bym miał - jest do Twojej dyspozycji.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Marek odezwę się rano. Dzięki za szybką reakcję:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, dwie wiadomości mam - jest na 99,9% (sprawdzała żona bo ja rano wypadłem spóźniony) ale ta zła, jest w domu - będę po 15 30 :( Ale ma nawet korek jak dobrze pamiętam, ja używałem jej do podłączenia zamiast prysznica.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są złe wiadomości:) Zaraz wylatuję do Krakowa i będę raczej wieczorem, gdzieś po 20 pewnie. jak nie znajdę tego gdzieś po drodze to będę się odzywał:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś coś potrzebował z e-Rybki z Zabrza to będę w Zabrzu w czwartek. A w piątek będę przejeżdżał przez Radzyń więc mogę coś od Jadwigi komuś przywieźć.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.