Skocz do zawartości

Historia edycji

flexin

flexin


doprecyzowanie pytania

Chciałbym zapytać przewrotnie- czy jest ktoś zadowolony z rozplanowania własnego sumpa lub z delikatną korektą (i na czym by polegała), tradycyjnie spływ, odpieniacz, refugium i powrót? Który zdaje egzamin i nie nastręcza właściciela na rzucanie "mięsem" :D Szukam rozwiązań na sump dł. ok 80-90 cm, wiem sporo tu rzeczy znalazłem i przeczytałem ale nikt w prost nie pisze jak sprawuje się jego sump. Wzorem jest narazie Dariusz Barcikowski (ze wzg. na dolewkę z automatyczną podmianą) oraz katani. Dajcie znać o poziomie zadowolenia! :)

 

Uwagi bądź zmiany o których wspominam to np. wykonałbym zbiornik na dolewkę niezależnie, żeby możnabyło go myć czasami albo, zmniejszył przegrodę spływu bo coś tam... 

Mój projekt zakłada spływ a w nim odpieniacz---przegroda wąska na której zawieszę "box" na media o której wspominał katani+trochę waty na wierzch---refugium + ew. filtry przepływowe (zostawić miejsce na 1-2 mniejsze)---komora pompy. Osobno zbiornik na ATO oraz wykorzystać do AWC raz w tygodniu.

Czy taki układ się sprawdził komuś? coś dodać? pominąć komorę na zawieszone media? (to będzie jakieś 7cm)?

 

flexin

flexin

Chciałbym zapytać przewrotnie- czy jest ktoś zadowolony z rozplanowania własnego sumpa lub z delikatną korektą (i na czym by polegała), tradycyjnie spływ, odpieniacz, refugium i powrót? Który zdaje egzamin i nie nastręcza właściciela na rzucanie "mięsem" :D Szukam rozwiązań na sump dł. ok 80-90 cm, wiem sporo tu rzeczy znalazłem i przeczytałem ale nikt w prost nie pisze jak sprawuje się jego sump. Wzorem jest narazie Dariusz Barcikowski (ze wzg. na dolewkę z automatyczną podmianą) oraz katani. Dajcie znać o poziomie zadowolenia! :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.