Skocz do zawartości
Gość buczi82

Blazenki vs Goniopora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Dlaczego moje blazny atakuje goniopore, a moze nie atakuja tylko oczyszczaja ?

Wczesniej jak sie pompowala to wplywala samiczka do niej, teraz jak sie schowala to ja gryzie, drugi maly tez czasem podgryzal a trzeci maly raczej nie zwraca uwagi, wydaje mi sie ze ta dwojka to parka a ten trzeci plywa bo plywa, nie zauwazylem wobec nich agresji, ale boje sie o goniopore... samiczka jest dosc gruba moze cos to oznacza, nei wiem, nei mam pojecia... sorka za odglosy w filmiku, ale na szybkiego nagrywalem :p

EDIT: Jeszcze jedno, czy to moglo byc spowodowane tym ze wczesniej goniopora byla na piasku a teraz przenioslem ja ciut wyzej na skalke zeby miala wiecej msca jak sie rozlozy ? Wlasnie zgaslo swiatlo, jest niebieskie, a ona dalej ja podgryza, boje sie ze ja zadzga :(

Prosze o odp bo mam stresa :crybaby:

EDIT: a moze jest glodna i wyjada resztki z korala ? Karmie raz dziennie kostka artemii, suchy i plankton wymieszany razem, co drugi dzien do tego sypie granulat pod wieczor.. ale inne zachowuja sie normalnie, nie wiem juz sam, moze rzeczywiscie za malo karmie, problem w tym ze wychodze do pracy o 5 rano a wracam o 14 i wtedy karmie, a jak mam druga zmiane to karmie jak wychodze czyli o 13 i koniec, pewnie za malo jedzenia...

EDIT: Przed chwilka moj slizg podplynal pod goniopore i zrobil na nia kupe... a blazenek ktory plywa kolo niej goni inne jak chca podplynac i wyciera sie o nia i podgryza, nie wiem co jest :/

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może czyszczą i będą składać ikre ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Na gonioporze ?

Blazenek chyba szukal mieszkanka, juz nie podgryza, goniopora sie otworzyla i przyjela nowych domownikow, rano jak wstalem to wodzialem jak parka mieszkala w gonioporze a trzeci blazenek mieszka w euphyli, wiec wszystko dobrze sie skonczylo :)

Edytowane przez seb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się może źle skończyć, infekcja od obtarc. Mnie blazenek załatwił jednego korala w ten sposób. Kupiłem mu mini jaskinie Fluval i w niej zamieszkał, zostawił korale w spokoju.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A goniopora i tak zejdzie, więc tydzień wcześniej czy później ....


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz zgadzam sie z Toba :D ale kurcze wiecej subtelnosci noooo :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, tam subtelność. Czasami wiadro zimnej wody na łeb trochę skłoni do myślenia. Tylko zanikiem popytu możemy wpłynąć na importerów zakończenie importu gatunków których życie w akwa jest najczęściej równią pochyłą. Inaczej dalej wejdziesz do sklepu a tam trzy akwa z 2cm chepatusami po 99. To samo tyczy się goniopor. Poza tym warunki w akwa pozostawiają wiele do życzenia....


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ja bede robil wszystko zeby ja utrzymac, jak na razie jest ok...

Szczerze wkurza mnie juz takie biadolenie, zejdzie, nie zejdzie, zejdzie, nie zejdzie a i tak zejdzie... zamiast tak pitolic to jeden z drugim by ladnie opisal najczesciej spotykane korale w akwarium i je przykleil w odpowiednim dziale... co najlatwiej trzymac, co na poczatek, co po czasie itp. itd. a tak kazdy wkleja te same posty z zapytaniem czy moze korala kupic, czym karmic, co lubi a czego nie, sam co chwile posty zamieszczam, a tak jakby byl opis wiekszosci korali to by nie bylo niespodzianek...

sam bym to zrobil, ale zbytnio czasu nie mam, ale jak sie wkurze to na weekend nocke zawale i calego reeflexa przetlumacze, fotki powklejam i zapodam na forum... tylko to by mogl zrobic bardziej doswiadczony morszczak, bo ja jeszcze cos namieszam i bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.