Skocz do zawartości
Dejvix

coś jak dino cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem ze temat przewijał się wielokrotnie ale jak przeglądam zdjęcia to moje dziadostwo do zadnego nie pasuje. Ma postać "gumowatą" i jest w kilku miejscach na skale. Na piasku brak nalotu.

Czy to jednak to co w temacie?

post-13093-0-14696600-1347370977_thumb.jpg

post-13093-0-83008800-1347370977_thumb.jpg

post-13093-0-50643300-1347370978_thumb.jpg

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pewnosci ale to nie beda jakies gabki?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko problem polega na tym, że nawet jak to jakiś rodzaj glona to w oceanach są ich tysiące rodzajów a my tak naprawdę próbujemy wszystko podciągnśc pod dino, cyjano albo okrzemki ew. inne dziadostwo króre spotkalismy w swoim baniaku.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś takiego, okrzemki na bank, popatrz tutaj http://nano-reef.pl/...i-mnie-dopadlo/ jest tam trochę fotek to sobie porównasz. Pojawiło mi się jak zastosowałem wegiel JBL, koledzy na forum pisali że zawiera krzemiany. Najpierw zastosowałem absorber krzemianów JBL silicatex ale badziew nie pomógł, dodatkowo zbił mi KH. Dopiero Sera marin silicate clear pomogło, okrzemki zniknęły po 4-6 tygodniach. Trzeba trochę cierpliwościj ak to w morszczyźnie, będzie odpadać po kawałku, warto odsysać co się da. Przeanalizuj co ostatnio dodałeś co ma wpływ na chemię wody, sprawdź wodę po RO/DI . Warto się spieszyć bo szybko zarasta całą skałę. pozdrawiam, Piotr

ps.najpierw wywaliłem węgiel :thumbup:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, podobnie jak u Ciebie parametry mam ok nic nie dodawałem, no moze troszke wiecej jedzenia przez kilka dni. Zamowie zywice, działa od marca i moze tu jest przyczyna (nie mam tds) albo w woreczku chemipur bo lezy w sumpie od startu. Do wody daje raz w tygodniu Aqua Medic Reef Life Trace 3ml, codziennie 2 krople koral fluid


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to chemipur może oddawać krzemiany jak jest stary ale na pewno nie wiem.Najpierw ładuj silicate clear, potem będziesz szukał przyczyny. To g.. naprawdę szybko się rozrasta. Coś Ci ładuje krzemiany do wody, stawiałbym na żywicę. kup test na Si i sprawdz wodę po RO/DI jeśli nie masz DTS. W akwarium test może pokazywać 0 bo wszystko wciągają okrzemki.pozdro


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale tego odsysać się nie da, jeśli mamy to samo, szorowanie szczoteczką do zębów też przynosi słabe rezultaty, przywarte do skały dosyć mocno. Pisałem o tym na jakimś wątku. Od ok. miesiąca mam takie śliskie badziewie na niektórych skałkach. Jeśli to okrzemki to super, bo pozbycie się znacznie łatwiejsze niż dino czy cyjano. Mi kh spadło bardzo do 7.0 i wtedy się pojawiło, systematycznie staram się ballingiem podnosić kh ale idzie powoli a badziew cały czas straszy widokiem. Jeśli petrus ma rację to silicate powinien pomóc, jutro zacznę stosować. W Twoim wątku petrus MAWO napisał, ze stosował sól TM bio-actif, ja ją też od kilku miesięcy stosuję, może w niej coś tkwić a może węgiel jak pisał Nikel, ja stosuję węgiel z AM.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślę ze dla akwarysty nie ma znaczenia to z jakim konkretnie gatunkiem ma do czynienia. Akwarysta nie ma też w zasadzie możliwości określenia jaki to gatunek. Żeby to zrobić musiał by kupić sprzęt za parę złotych i w dodatku postudiować kilka lat literaturę. Wystarczy wiedzieć jaka to jest grupa organizmów. Samych okrzemków są miliony [o ile nie więcej] gatunków. Myślę też ze jeżeli w akwarium pojawiają się okrzemki to nie jest to jeden lecz kilkaset albo nawet kilkaset tysięcy gatunków. Okrzemki są jednym ze składników fitoplanktonu i w zasadzie są nieszkodliwe. Najgorsze są dino i cyjano bo wydzielają toksyny niebezpieczne dla innych zwierząt w akwarium.

Moim zdaniem na tej skale są zarówno cyjanobakterie oraz zielone i brązowe dino [bruzdnice]. Okrzemek raczej tu nie ma. Okrzemki szybko pojawiają się na szybach i tworzą charakterystyczny brązowawy nalot pojawiający się w ciągu 24 h. Na skale trudniej je wypatrzeć.

Chemipure to zwykły węgiel aktywny. Jeżeli ten węgiel aktywny leżał długo w wodzie w której było wysokie stężenie krzemianów to po wsadzeniu do akwarium morskiego w którym stężenie krzemianów jest dużo mniejsze to teoretycznie może "oddawać" krzemiany do wody. W praktyce jednak tak się nie powinno stać bo na powierzchni węgla po pewnym czasie tworzy się film bakteryjny, który utrudnia albo wręcz uniemożliwia desorpcję w "warunkach akwariowych".

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor z tym, że dino i cyjano łatwo usunąć mechanicznie a to trzyma się skały


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, mocno przylega i jak pisałem ma postać gumowatą, galaretowatą czy jak tam zwał. Pensetą probowałem to zerwac i ciezko było


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czort wie, ale ja obstawiam na jakiegoś glona


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.