Skocz do zawartości
mardow

Start na ZEOvit

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do tej metody i mam pytanie, czy to co wymienię poniżej, wystarczy na start - moim zdaniem tak, ale wolę dopytać/upewnić się, może coś dokupić lub kupić większą butlę ?.

Akwarium - http://nano-reef.pl/topic/48641-90-cube-k-no2/

Planowana obsada: koralowce miękkie i LPS-y, ukwiał, krewetki, ślimaki, jakaś rybka lub dwie.

1. ZEOvit 1000 ml

2. Rowa Carbon 500ml/250 g

3. ZEOfood 7 50 ml

4. Amino Acid LPS 100 ml

5. ZEOstart 3 10 ml

6. Coral Vitalizer 10 ml

7. ZEObak 10 ml

ZEOvit będę trzymał w jakimś(nad tym jeszcze myślę), filtrze zewnętrznym lub wewnętrznym z możliwością umieszczenia go w sumpie - musi być na tyle mały żebym mógł nim swobodnie potrząsnąć :) i na tyle duży żeby zmieściło się około 350g ZEOvit-u. Filtr musi też mieć regulację przepływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz prowadzić zbiornik na ZEO jeżeli planujesz miękkie i LPS?


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo za duzo na poczatek

filtr do zeo,zeolit , zeostart3 zeobac i zeo food oraz wegiel

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo za duzo na poczatek

filtr do zeo,zeolit , zeostart3 zeobac i zeo food oraz wegiel

raczej bez zeo food na początek


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeovit to metoda dla korali sps,miekkie i lps wręcz kiepsko sie chowaja przy niej bo wolą brudniejszą wodę.

Takze naprawde szkoda kasy na te wszystkie preparaty,dla miekasow i lps'ow to sam odpieniacz i regularne podmianki wystarcza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że metoda ZEOvit jest też dla LPSów i miękkich, oraz to żeby stworzyć środowisko z niskim poziomem zwiazkow organicznych - stąd poszedłem w kierunku wystartowania i utrzymania zbiornika na KZ: ZEVit, Rowa Carbon, ZEOfood 7, ZEOstart 3, ZEObak.

Myślałem, że używając filtra/reaktora do ZEOvitu, dam "mieszkanie" dla bakterii a tym samym przyczynię się do zapewnienia pożywienia dla korali, cyt. z poradnika: "Muł pochodzący z materiału ZEOvit zawiera bakterie które służą jako pokarm dla korali. Jest to bardzo ważne ponieważ dostarczają one związków organicznych zwierzętom. Fakt ten ma bardzo pozytywny wpływ na koralowce, na wystawianie polipów oraz zdrowie korali. Korale LPS reagują na to całkowitym wystawieniem polipów."

Dodatkowo chciałem zastosować preparat Amino Acid LPS, który jest pokarmem dla LPSów oraz miękkich, cyt. z opisu produktu: "Najwyższej jakości pokarm przeznaczony szczególnie dla twardych koralowców LPS oraz koralowców miękkich."

Czy idę w złym kierunku z próbą wystartowania na tej metodzie ? - jeśli tak to chyba źle zrozumiałem to co jest napisane w poradniku :(, jeśli tak to proszę o wytłumaczenie co mogę "skopać" idąc tą metodą i na tych preparatach.

Ps. Preparat Coral Vitalizer wkradł się do opisu przez przypadek - mój błąd podczas kopiowania produktów do listy preparatów, które chciałem użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.