Skocz do zawartości
chmielu243

Przydatność skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie posiadam skałę z działającego zbiornika i od trzech miesięcy jest ona w wodzie z podmian w baniaku (beczce).Czy ta skała jeszcze się nadaje do zbiornika? Algi wapienne praktycznie już znikły.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje sie, nawet lepiej bez alg wapiennych miomo ze ladnie wygladaja. Daj tam jakas cyrkulacje podmieni troche wody na swieza i bez problemu mozesz uzyc

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Dyzma ma rację algi wapienne tylko zamykają otwory w żywej skale przez co jest w niej mniej życia... Tylko ważne by się ta woda ruszała w tej beczce ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super lecz tą skałę chciałem dołożyć do istniejącego zbiornika i zapewne dojrzewanie mnie nie ominie (chodzi mi dokładnie o przesiadkę na większy baniak)


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie do tematu bo posiadam skałę która była w zbiorniku ale pół roku została wyjęta wrzucona w pudło gdzie wyschła i obumarła na chwilę obecną została wymoczona i wyczyszczona pod ciśnieniem kercherem panuje zalać ją wodą z podmianek i siup do zbiornika pytanie tylko ile trzymać ją w wodzie z podmian oczywiście z cyrkulacją prośba o jakieś porady i sugestie


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ominie :) i zmierz PO4 w tej beczce zanim zawyrokujesz czy skała sie nadaje czy nie.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojrzewanie będzie na 100% w obu przypadkach ale chmielu ma mniejszy problem bo jego jest żywa w mniejszym lub większym stopniu ale moja martwa na amen pytanie czy zawracać sobie głowę czy odpuścić bo kawałki bardzo mi się podobają są lekkie i porowate a po przesiadce do większego zbiornika akurat taka ilość jaką mam uzupełniła by niedobory


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawracać :) najpierw płukać, płukać, płukać w czystej RO, i tyle :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest płukana w czystej ro pytanie ile powinna trwać tak procedura wiem że niema dokładnych zasad ani określonej reguły ale myślę żeby wypłukać ją z 5 razy w czystej ro po dobie za każdym razem i potem do wody z podmianek i dodać bio digestu i zostawić ją na tydzień znów podmienić wodę na tę z podmianki i znów dodać bakterii i tak z 3-4 razy i dopiero do baniaka


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ja bym wypłukal z 10 razy w RO, a potem przełożył do baniaka po prostu, ale nie wiem czy to dobry sposób :) tak bym po prostu zrobił, Ty możesz zrobić jak chcesz i pewnie też będzie dobrze :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę że jak tak zrobię to będzie dobrze ale mogę też być w błędzie dlatego pytam bardziej doświadczonych o zdanie wiem że tester coś kombinował z płukaniem skały z dodatkiem chloru ale sądzę że to nie jest dobre rozwiązanie przynajmniej ja tak uważam


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlor zabija wszystko jakiś temat był na forum a w związku z moją skałą to jeśli dojrzewanie mnie nie minie to skała trafi do baniaka mam tylko nadzieję że to przejdzie mi tak jak ostatnio przy przeprowadzce czyli praktycznie go nie było

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.