Skocz do zawartości
Signarus

Poszarpany ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem z ukwiałem mam go 1,5 miesiąca od początku był przykurczony i od jakiegoś tyg zaczął mi wędrować. Zatrzymał się na kominie i zauważyłem że tak jakby się rozpuszczał albo ktoś go szarpał co to może być? Zdjęcia postaram się wrzucić koło południa

Akwa 100x50x50

w obiegu ok 300l

LR 18kg, LS 18kg

Odpieniacz Schuran Jetski 120, algaescrubber

obsada 4 błazny 3x romisy, 2x strigata, hepatus (s), 2x rozgwiazda piaskowa, mitrax i inny dzikus, ok 10 turbo i pare innych slimorów, sarco, montipory, euphyllie

Parametry w stopce


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pompka cyrkulacyjna go "przytuliła" ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od początku był "przykurczony" to byc może kupiłeś z uszkodzoną stopą a to nie wróży świetlanej przyszłości żadnemu ukwiałowi. Niektórzy nawet są zdania, że gdy uszkodzisz stopę to możesz wywalić ukwiał do kibla bo i tak zdechnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiały nie lubią wysokiego Mg.

Najlepiej go powąchać. Jeśli śmierdzi.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pompka cyrkulacyjna go "przytuliła" ?

Pompy raczej odpadają bo specjalnie są owinięte

Jeżeli od początku był "przykurczony" to byc może kupiłeś z uszkodzoną stopą a to nie wróży świetlanej przyszłości żadnemu ukwiałowi. Niektórzy nawet są zdania, że gdy uszkodzisz stopę to możesz wywalić ukwiał do kibla bo i tak zdechnie.

Stopka wygląda ok to wygląda jakby ktoś jej macki rozszarpał 1 połowa jest fajnie napompowana a 2ga skurczona i tam właśnie tkanka odchodzi po południu będę miał aparat to zrobię zdjęcie

Ukwiały nie lubią wysokiego Mg.

Najlepiej go powąchać. Jeśli śmierdzi.... :(

Mg cały czas mam takie wysokie i nie umiem go zbić 2gi ukwiał ma się bardzo dobrze

Zaraz go powącham


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem kabel do aparatu

dsc04239t.jpg

dsc04238l.jpg

dsc04236x.jpg

dsc04235c.jpg

dsc04234ut.jpg

Trochę słabo widać bo tą uszkodzoną tkankę schowała do narożnika komin-dno

a takie gluty zostawia za sobą:

dsc04237nk.jpg


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć na niego szczególną uwagę, czy żadna z krewetek go nie maltretuje, swego czasu jak miałem wurdemani i brak aiptasii strasznie męczyły mi ukwiał, ciągle go podskubywały i stresowały. Potrafiły po karmieniu zrobić dziure obok otworu gębowego i wyciągnąć z niego pokarm.. Jeśli się przyssał i pompuje tzn.,że nie jest jeszcze stracony, znajdź mu jakąś skałkę w zaciszu, średni prąd wody, ciut więcej światła i obserwuj. Trochę wygląda jakby był świeżo po podziale, albo coś delikatnie rozszarpało go z jednej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się ukwiał odszedł na wieczną rafe :cry:

Co do krewetek to obserwowałem ale nawet się tam nie zbliżały

Tak nagle osłab jak się przyczepił na skałe od grzybka, może on go poparzył?


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.