Skocz do zawartości
natalia83

Pytanie dot. e.quadricolor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w biedronce znalazłam krewetki blak tiger (9,99zł za 250g) bardzo ładnie wyglądały więc pomyślałam, że moje quadri będą wdzięczne. Do tej pory karmię je w taki sposób, że płuczę albo solowca albo drobnego kryla, odcedzam i z tego formuje kulkę wielkości paznokcia i podaję ręką do samego dzioba, tak się nauczyły, że same paszczę otwierają jak tylko smyrnę je palcem po mackach.

No i rozmroziłam im taką jedną krewetę podzieliłam na 4 części i po jednym kawałku podałam. Wieczorem zobaczyłam, że jeden był taki flak że zassała go lekko pompka pomimo tego, że był od niej oddalony o jakieś 15 cm i nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, wyłączyłam pompkę i sam powolutku zaczął z niej wychodzić (noga cały czas była przytwierdzona do środka skały na której mieszka). Stracił przy tym jedną mackę (tyle widziałam) potem leżał taki spompowany jak by był martwy, obserwowałam go do 2 rano a rano już było w miarę dobrze teraz wygląda w porządku. Co mu się stało? Mogłam dać mu za duży kawałek? Widać było że jak połknął to nogę miał taką grubaśną aż się śmiałam z niego że taki pasibrzuch. Sam jak jest napompowany to jest mniej więcej jak damska dłoń. Drugi ukwiał połknął, podziękował i poprosił o dokładkę. Boję się im dawać znów krewetę żeby nie zszedł bo było chyba blisko. Miał ktoś podobny przypadek po karmnieniu?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ukwiała nie trzeba karmić bezpośrednio / indywidualnie ...

Wystarczy mu to co ryby i korale nie zjedzą , dałaś mu bele co i zwierzak nie może tego strawić.

Zastanawiam się po co w ogóle karmicie te quadricolor'y.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego karmię raz na miesiąc dwoma kostkami krylu i rośnie jak na drożdżach ale jak się go nie karmi też mają się dobrze kwestia tego czy chcesz żeby Ci szybko urósł czy nie ja swojego na początku karmiłem 2 razy w tygodniu i teraz bydle ma 30 cm :)

ale z karmieniem nie należy przesadzać lepiej mu dodawać kryla drobnego i przy tym bym pozostał krewetki sobie daruj

pamietaj im większy pokarm tym bardziej go przyzwyczaisz do większego i potem może być problem :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałam się raczej tym co wyczytałam tutaj na forum, większość karmi swoje ukwiały właśnie krewetkami, więc pomyślałam że zrobię im przyjemność i dam im coś wyjątkowego. No nic na obiad będą krewetki w sosie limonkowym a dla quadri zostanie kryl mrozony :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego karmie raz na tydzień daje mu krewetki i tez tak sie zachowuje, tyle ze mój jest taka pazera ze wystarczy mu zaczepic o jedna "łapke" i juz sam sobie to przetransportuje do ryjka :) . Wydaje sie to całkiem normalne , mało tego chyba im smakuje bo pózniej otwiera sie chętniej. Więc nie ma sie czym

Martwić.

Najwyżej dawaj mu mniejszy kawałek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja moim podawałem koktajlowe 2 razy w tygodniu. Zarówno quadri jaki i końskiemu.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje Quadri raz w tyg kawalek koktajlowej-czasem fakt robi sie flaczek ,ale pozniej nabiera na wielkosci i rosnie ostatnio bardzo szybko...;)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmiłem raz w tygodniu teraz raz na dwa tygodnie krewetką koktajlową, lubi je :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża jest krewetka koktajlowa że dajecie w całości? Ta black tiger miała mniej więcej 3cm długości podzieliłam na 4 kawałki to nie miały nawet 1cm długości


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka koktailowa jest mniejsza od tygrysich....ja karmię całymi 2-3 x w tyg ..

krewetki koktailowe to te które bywają na pizzach, w sałatkach...itp...my się dzielimy z naszym quadri


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maleństwo około 6 cm (do 8-9 po mocnym napompowaniu). Próbowałem kilkakrotnie podkarmiać, a to mrożonymi filetami (ryba, krewetka, a to solowiec ze strzykawki) - korzystały z tego głównie krewetki...:( Jakieś dwa - trzy tygodnie temu przelazł w inne miejsce. Rano zniknął.... Obok była dziura pod dużą konstrukcję skalną. Stwierdziłem że nie będę rozwalał całego baniaka, bo jak zechce to sam wyjdzie. A jak nie, to siłą go nie przykleję... Postawiłem już na nim krzyżyk, nie było go widać przez dwa tygodnie... A dziś rano - niespodzianka - wylazł kawałek dalej :)

Czy radzicie go podkarmić ? Czy po prostu, niech sobie sam łapie ? Podaję mrożonego solowca - fruwa po całym baniaku - ryby i krewetki sobie radzą.

Mam parkę błaznów, ale, o ile siedziały w nim w kostce, o tyle tutaj mają go w nosie, wolą zaglonioną ściankę...

Przepraszam Natalio że tak wlazłem w Twój temat, ale co "dwie" głowy, to nie jedna... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak się ukrywa to i tak pokarmu nie chwyci, mój to samo robił po podziale wisiał jak flak ukryty nabrał sił i się zmobilizował do wyjścia z ukrycia (chyba się zawstydził) a już po tygodni zajadał dorsza


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dziwne że jeden beknął i podziękował a drugi wyglądał jak by miał zejść zaraz dostały tę sama krewetkę więc nie ma mowy że jedna była zepsuta czy jakas inna. Narazie sobie odpuszczę karmienie stakim stałym [pokarmem zostane raczej przy krylu, za krórym reszta towarzystwa w baniaku nie przepada.

@Dale- spoko nie ma problemu, temat nie ma wyłączności, ja bym tego twojego ukwiała narazie zostawiła w spokoju, takie wyciąganie na siłę i tak nic nie da jak sie będzie chciał ukryć to i tak to zrobi a niepotrzebnie straci energię na ponowne ukrycie. Takie przeszkadzanie mu po jakimś czasie może go zwyczajnie wykończyć.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.