Skocz do zawartości
adams888

Nasze żony/partnerki...

Rekomendowane odpowiedzi

co do mojej zony- to nie jest az tak zle.czasami mi pomoze wybrac korala czy rybe ale jak dojdzie co do placenia to juz nie pomaga.

plusem jest to ze jest to tylko moje hobbi a ona sobuie cos tam szyje. co do kosztow utrzymania to nie ma zielonego pojecia ile to kosztuje bo ja sie zajmuje platnosciami za wszystko w domu wlacznie z akwarium


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja toleruje pod jednym warunkiem żadnych krewetek, robali itp.

Całe szczęście że nie zagląda w nocy :)

Za to jak coś piszczy lub coś się dzieje to dzwoni i ....pomaga rozwiązać problem o ile nie trzeba moczyć rąk.

Ja staram się chwalić za wybór kolejnych butów i pamiętam by nie mówić że dla mnie są takie same jak ostatnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak:

W końcu się zdecydowałam do Was dołączyć :)

Mam na imię Asia mieszkam i pracuję w Łodzi.

Moja przygoda z akwarium morskim zaczęła się od tego, że mój mąż- Piostu zapragnął mieć takie w domu :)

Moje początkowo bardzo sceptyczne podejście do pomysłu zaczęło się zmieniać, opór z dnia na dzień topniał, a potem nawet nie wiedzieć kiedy wciągnęło mnie :) więc jestem tu z Wami :D

Czego i Wam życzę :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my sie podzielilismy. Zona dba o to co w akwarium a ja o to co w szafce :D mam zakaz moczenia lap w zbiorniku bo jestem "beztalencie estetyczo-wizualne" :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat co kilka miesiecy powraca jak bumerang. Jezli jest problem z tego powodu ze partner robi jazdy o akwarium to tak naprawde partner ma problemy sam ze soba. Tu nie chodzi o akwarium bo daje sobie reke uciac ze sytuacja mialaby sie identycznie w przypadku, wedkowania, ogladania footbolu po knajpach, czy rajdow samochodowych. Kazde hobby kosztuje wiec zamiast je zmieniac bo ma sie jazdy lepiej zmienic druga polowe.

Dawniej bylem bardzo restrtkcyjny. Cos w stylu bedzie akwarium albo mnie nie bedzie. Osobiscie jestem najszesliwszym szczsciazem. Bije sie w piers bo przeginka byla i to wiele razy. Zalana kuchnia juz nie pamietam ile razy, 3 przesiadki, graciarnia, jak filmy tylko o rafie, spacery tylko nad morzem, weekendowe wyjazdy to zloty. Obecny i przyszly wyglad akwarium zawdzieczam tylko jej. Cale szczescie ze sie opamietalem bo wiecznie pochloniety w ksiazkach lub na forum, albo lapy w wodzie.

Ide pomiziac, milej nocki :sweat:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja partnerka sama lubi bardzo akwaria, zwłaszcza podobają jej się morskie i wie także jakie są z tym wydatki związane.

Ustaliliśmy wspólnie od początku wymiar, zabudowę pod akwarium, umiejscowienie etc.

wszystko co robimy to wspólnie (tyle dobrego że wychodzę z założenia "zrób to sam" i "wszystkiego idzie się nauczyć").

Zrobiłem kuchnie, balkon, przedpokój i sypialnie. W remoncie został mi duży pokój (gościnno-dzienny) w którym będzie stało w przyszłości 450 litrów wody z całym uzbrojeniem.

Ale obecnie nie mogę startować z baniaczkiem bo wpierw trzeba cały remont dokończyć, ale jak wiadomo sama łazienka z 5000-6000 zł pociągnie i nie ma lekko. A warunkiem koniecznym do założenia baniaka to ukończenie remontu w całym domku.

I najważniejsze : GRUNT ŻE NA TYM FORUM PRZESIADUJĄ ZAJE***BIŚCI LUDZIE, KTÓRZY DOSKONALE DORZADZAJĄ :thumbsup:


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.