Skocz do zawartości
CNCRob

Lanzarote - Wyspy Kanaryjskie

Rekomendowane odpowiedzi

Był ktoś moze? Warto cos zobaczyć? Zwiedzić? W planie na chwile obecna mam rejs batyskafem po dnie oceanu i ruinach zatopionych statków, obiad w El Diablo, restauracji położonej na szczycie działającego wulkanu gdzie jedzenie szykowanie jest na ciepłe pochodzącym z wnętrza ziemi i ogólne zwiedzanie wyspy. Ktoś cos jeszcze moze polecić?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kto lubi...

jak dla mnie wyspa piękna... jedne z lepszych naszych wakacji.

choć przynajmniej tak bylo 3 lata temu - nastawiona na funta. Więc się nie zdziw cenami :)

Ale ja osobiście polecam

edit: ludzie przyjaźnie nastawieni. Polecam nie kupować wycieczek tylko wziąć auto i kupić mapę - wyspa jest mała więc nie zginiesz.

Sam w 2 dni zwiedzisz całą wyspę

El Diablo też samemu

Darek

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cen sie spodziewam przeglądając wejściówki w każde z miejsc. Tylko nie wiem co tam warto zobaczyć bo będę miał na to 11 dni. Wypożyczyć auto czy maja dobra komunikację?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie auto.

11 dni hmmm to tydzień będziesz miał na leniuchowanie :) bo w 2 dni zwiedzisz wszystko.

auto weź z wypożyczalni polecanej przez rezydenta - będziesz miał pewność ze Cie nie wydymają na ubezpieczeniach wrazie wrazia.

Nie pamiętam wszystkich naszych wycieczek, ale widoków jest mnóstwo. Tak że aparat się przyda. Po Lanzarote polecam Grand Canaria

tanio i PIĘKNIE!

Darek


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pobytu w planie mamy popłynąć na Fuerteventura i zobaczyć rownież tamta wyspę. Jak będzie fajnie to pewnie w przyszłości zaliczymy resztę z wysp.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nie byłem - żona mnie ciągnie, ale ja nie lubię leniuchować za długo. Lubie zwiedzać i fotografować. A na Fuertaventura tylko się ponoć siedzi na leżaku albo w basenie :) albo w barze :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ogóle ciekaw czy w drugiej połowie grudnia tam posiedze w wodzie :) więc to leniuchowanie to zobaczymy czy będzie tylko na lezaku :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśmy byli w styczniu.. A widzisz... i nie 3 lata temu, a 5, bo byliśmy w ciąży, a mój młody ma 5 lat teraz.

nogi do kolan da się zamoczyć, ale prądy są zimne. temperatura około 20-23 st., ale bardzo wieje. Chyba, że będziesz miał farta i będzie podgrzewany basen :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grudzień czytałem ze jest dużo cieplejszy jak styczeń, zarówno woda jak i powietrze więc mam nadzieje ze będzie ok :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu wróciłem ;) Ogólnie byłem na Fuercie, na Lanzarote z jednodniową zorganizowaną wycieczką objazdową.

Na Lanzarote zdecydowanie warto zobaczyć park narodowy Timanfaya. To tam jest ta restauracja, wulkany i krajobrazy księżycowe - trochę już widziałem,ale klimat tego miejsca zrobił na mnie straszne wrażenie- inna planeta. Poza tym parkiem ciekawy dla mnie był rejon winiarski La Geria - specyficznie i ciekawie tam winorośla się uprawia.... Pozostałe część wyspy i atrakcji już bez zachwytów, ale wyspa ma klimacik - nie ma roślin, nie ma zwierząt, pył i żwir, wszędzie wyłącznie białe domy, czarne plaże.

Fuerte dokładniej zwiedziłem - wynająłem samochód na trzy dni. Główną atrakcją tej wyspy są krajobrazy i plaże - bajka. Do muzeów na obu tych wyspach nie ma co chodzić - przyznają to nawet rezydenci biur podróży. Polecam na Fuercie Oasis Park. Może nie jest to nawet średnie zoo i może pokazy ze zwierzętami budzą kontrowersje, ale mi i zwłaszcza mojej żonie podobało się - trochę inna konwencja, nawet zabawna - takie wakacyjne obcowanie z przyrodą - zwłaszcza z florą, a na obu tych wyspach zielonego to mało.

Oczywiście warto zobaczyć co tam w Atlantyku - ja zrobiłem to łodzią z wpełni zanurzonym szklanym kadłubem w Caleta de Fuste. Nie jest to rafa, ale pogląd co do tej wody daje i mi się podobało. Załączam kilka fotek.

post-14024-0-02546900-1348610524_thumb.jpg

post-14024-0-14005500-1348610533_thumb.jpg

post-14024-0-63808900-1348610541_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawflo, fajne fotki, rozumiem wiec, ze na tej wyspie nie uswiadcze bialutkiego piasku na plazy?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawflo, fajne fotki, rozumiem wiec, ze na tej wyspie nie uswiadcze bialutkiego piasku na plazy?

Tego tak naprawdę nie wiem i pewnie są. Te, które widziałem podczas wycieczki były tylko czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Playa Blanca w lanzarote byem rok temu duo palm mas꠷yporzyczalni samochodo 200 m oge plarza nie za ciekawa duo kamoli w wodzie.Tez si꠺astanawiam nad kanarami wylot 21 grudnia pozdro , a ty kiedy planujesz ?

Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko jest przeczytać to co napisałeś :) ja jadę 17-28 grudzień.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to chyba ten nowy soft do iphon 4 nie wiem dlaczego samo mi się tak zmieniło


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapatalk zmienia tekst na takie krzaki jesli masz w tekscie polskie znaki i probujesz cos edytowac. Mam ten sam problem więc przestałem edytowac tylko pisać post pod postem. Prosiłem o poprawę tego ale jak grochem o ścianę.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poprzednia strona forum była lepsza. Po ostatniej zmianie cuda sie dzieją i zniknęła wersja mobilna forum, tylko zmuszony na beznadziejny tapatalk jestem który nigdy nie wie od którego nieczytanego wątku mi otworzyć temat. Zawsze cos pomijam przez niego.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sie zastanawiam nad kanarami wlasnie tylko jak co to na Tenerife mysle jeszcze, nie wiem jaki hotel masz juz co upatrzone ? Kurcze przecie skasowalem nie miao by栺dj꣩a :/

post-10404-1348741151,17_thumb.jpg

Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotelu dopiero szukamy. Tzn kobieta znalazła ale boi sie ceny mi powiedzieć :) więc narazie nie wiem który :)

Teneryfe moze odwiedzimy kolejnym razem, teraz na grudzień chcieliśmy cos mniej odwiedzanego przez ludzi i bliżej Afryki to i trochę cieplej powinno byc.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam i Teneryfe i GranCanarie z naciskiem na ta druga wyspe. Hotel Beverly Park w Laspalomas moge polecic z czystym sumieniem a zwlaszcza apartamenty nalezace do tego hotalu.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj rozmawiałem jeszcze dzisiaj z znajomym co lubi podróżowac właśnie mówił ze na lanzarote to bardziej wieje czego ja sam się przekonałem.Takze będzie leciał na świetna i sylwestra tylko na inna wyspę.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widział ktoś tamtejsze akwarium ? Wybieram się chyba tam za tydzień czy dwa i pytanie czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam sie,ze mało co tam zwiedzilem jedynie co to bar i plaże No i wodny park także bez szału ze zwiedzianiem mojej strony. Caly czas sie zasnawiam ja jaka wyspę na święta uderzyć? Jaki hotel ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.