Skocz do zawartości
biegala

Reef Max - Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Basia co z akwarium?jak się sprawy mają ze zwierzyną?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia co z akwarium ,tak byłaś aktywna ,a teraz cisza :ninja:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu śledziłem Basi rozmowy na shoutbox bo tez jestem ciekawy co z jej akwarium...pisała że jej korale się nie pompują i nie wie co robić,więc myślę że coś nie tak z akwarium dlatego taka cisza.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może być end of tank.

szkoda by było :no

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może być end of tank.

szkoda by było :no

zalezy dla kogo szkoda :)

Zwierzaki sie ciesza


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy dla kogo szkoda :)

Zwierzaki sie ciesza

jeśli trafią do czyjegoś akwarium a nie do kibla <_<


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego Wy się czepiacie Basi

dajcie jej chwile na uporządkowanie wszystkiego

baniak dojrzewa - czas leci poczekajmy aż Basia sama napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego Wy się czepiacie Basi

dajcie jej chwile na uporządkowanie wszystkiego

baniak dojrzewa - czas leci poczekajmy aż Basia sama napisze

nikt się nie czepia, to tylko takie akademickie rozważania poparte obserwacją forum. A Basi życzymy wszystkiego najlepszego :sweat: i jej akwarum także


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy

najważniejsze ustalić co jest przyczyną problemów

dajmy czas Basi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak :yes


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia co tam z akwa?widzę w stopie że zasolenie masz za duże,jak zwierzaki?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. zwierzaki maja sie dobrze. korale tez. sinularia bardzo dobrze, xenia rewelacja nie dawalam jej szans, bo przyszla w zlym stanie, ale zmartwychwstala. capnella dochodzi do siebie kilka najblizszych dni pokaze. discosoma gdzies poszybowala nie widze jej od 2 dni. w tylu skaly widze jakiegos ukwiala ale z moim szczesciem to jakas odmiana aiptazji.. oprocz sarcopythona. napompowal sie potem oklapl i tak juz zostalo ...

kilka dni szukalam po sklepach muszli dla krabow. jeden zmienil juz swoja, czas na drugiego. ma do wyboru kilka. dziekuje darku za muszle :)

od kiedy nie zagladam az tak czesto na forum i nie przejmuje sie negatywnymi komentarzami (nie chodzi o dobra krytyke bo jej zawsze mam niedosyt) , zaczelam sie naprawde cieszyc swoim akwarium :)

pozdrawiam !

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki prosimy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki prosimy.

Zgadzam się pokaż co tam się dzieję wstaw foteczkę...a co z tym twoim PO4 się dzieję?co takie wysokie?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem ciekawy poziomu No 2 i No 3 ????


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia jak akwarium wstawisz zdjęcie...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy dla kogo szkoda :)

Zwierzaki sie ciesza

wredny jestes :)

moje akwarium

Nie pisz posta pod postem.

mintaj


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłaś coś na krzemiany?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że w twoim topicu ale nie macie wrażenia że reefmaxy bez modyfikacji to troszke lipa?mam kilku znajomych którzy używają tych zestawów i na firmowym setupie nie jest dobrze jakie są wrażenia autorki tematu

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja mysle ze są całkiem spoko. Akwarium morskie można prowadzić na samym kubełku i nie musisz mieć super sprzętu żeby trzymac miękasy. Trzeba tylko mieć trochę doswiadczenia i więcej obserwować i badać niż robić.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt ,odnosiłem się do baniaczków które próbuja iśc SPS'owo

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to zdjęcie co wstawiłaś to faktycznie twój reefmax to wybacz stwierdzenie ale to syf i malaria ;) chyba musisz znaleźć dużo samozaparcia żeby to wyprowadzić na prostą..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeeli to zdj&#43241;e co wstawia to faktycznie tw&#5154866;eefmax to wybacz stwierdzenie ale to syf i malaria ;) chyba musisz znale&#26660;uo samozaparcia eby to wyprowadzi&#26670;a prost..

Wiesz co,wydaje mi sie,ze Ty i Basia (ja takze) jestesmy dopiero w morskim przedszkolu i z calym szacunkiem,nie ma co zgrywac takiego kozaka...To,jak wygladaja nasze baniaki po kilku tygodniach od zalania jest wypadkowa tego,co od nas zalezy,tj.zdobytej wiedzy teoretycznej zastosowanej w praktyce,jakosci ,ze tak sie wyraze,surowcow,czyli skaly,wody i chemii oraz czynnika od nas niezaleznego,czyli tzw. farta.Daj wiec dziewczynie szanse i zamiast dolowac cos doradz ,powiedz dobre slowo albo nie pisz nic...Ciekawe,jak bedziesz sie czul,gdy dopadnie Cie pierwsza plaga (czego oczywiscie Ci nie zycze :) ). A RM Basi najnormalniej w swiecie dojrzewa,mysle,ze wystarczy wegiel doustnie i sluchanie rad doswiadczonych kolegow,a baniaczek spokojnie do konca roku wyjdzie na prosta i bedzie cieszyl oko;).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgrywam kozaka.. wcześniej też się dziwiłem czemu wszyscy ją objeżdżają i teraz po tym zdjęciu im już się nie dziwię.. najwyraźniej to hobby nie jest dla każdego i jak ktoś wrzuca życie do tego co jest na zdjęciu nie mając podstawowych testów to wiesz chyba co o tym można myśleć.. nie zajmuję się akwarystyką od 2 miesięcy - od 2 miesięcy mam słonowodne, ale tu chodzi o podejście do pewnych spraw.. poza tym jakbyś nie dostrzegł to było stwierdzenie z przymrużeniem oka więc czytaj uważnie to co napisane i to co między wierszami...


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zgrywam kozaka.. wczeniej te siꠤziwiem czemu wszyscy j objedaj i teraz po tym zdj꣩u im ju si꠮ie dziwiꮮ najwyraniej to hobby nie jest dla kadego i jak kto wrzuca ycie do tego co jest na zdj꣩u nie majc podstawowych testo wiesz chyba co o tym mona myle殮 nie zajmuj꠳iꠡkwarystyk od 2 miesi꣹ - od 2 miesi꣹ mam sonowodne, ale tu chodzi o podejcie do pewnych spraw.. poza tym jakby nie dostrzeg to byo stwierdzenie z przymrueniem oka wi꣠czytaj uwanie to co napisane i to co miꤺy wierszami...

O.k.,bez urazy,ale jak napisalem,nie ma juz co dziewczyne dolowac,tylko wspomoc.No,chyba,ze nie bedzie chciala...

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.