Skocz do zawartości
biegala

Reef Max - Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Basia na koniec dodam że musisz jeszcze sporo poczytać bo z twoich postów twierdzę że choć jesteś kobieta to masz leniwe podejście do tematu...te pytanie które zadajesz sa już w dziale dla nowicjuszy i były opisywane wiele wiele razy...starczy poszukać na google.Bez obrazy ,jak będziesz miała kłopot pisz na priv ale jak na razie twój zbiornik musi spokojnie dojrzeć a ty mu w tym nie pomagasz...zostaw go lej bakterie pij kawkę i czytaj.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia na koniec dodam że musisz jeszcze sporo poczytać bo z twoich postów twierdzę że choć jesteś kobieta to masz leniwe podejście do tematu...te pytanie które zadajesz sa już w dziale dla nowicjuszy i były opisywane wiele wiele razy...starczy poszukać na google.Bez obrazy ,jak będziesz miała kłopot pisz na priv ale jak na razie twój zbiornik musi spokojnie dojrzeć a ty mu w tym nie pomagasz...zostaw go lej bakterie pij kawkę i czytaj.

święte słowa :clap:

Edytowane przez MAREK75 (wyświetl historię edycji)

4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wysztarczylo jedynie napisac NIE TRZEBA DOKARMIAĆ :) ale dziekuje ...

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło poczytać wątek dla nowicjuszy :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basiu, to tak nie dziala. Zdecydowalas sie pochwalic swoim akwarium - super. Musisz jednak pamietac ze forum to miejsce gdzie wszyscy milosnicy akwarystyki morskiej dziela sie swoimi uwagami. Uzytkownicy moga (nie musza) odpowiadac na Twoje pytania, ale rowniez moga (nie musza) dzielic sie spostrzezeniami. Pare osob w tym watku ma pewne watpliwosci, Ty ich nokautujesz, a to nieladnie.

Podjelas pare nierozsadnych decyzji, ktore wynikaja z Twojego braku doswiadczenia, co jest normalne, poniewaz dopiero zaczynasz swoja przygode, wiec jesli ktos ma jakies uwagi, przyjmuj je prosze do serca z pokora, bo nikt tutaj nie chce zle dla Ciebie i Twojego zbiornika. W przeciwnym razie do imienin bedziesz sie bujala z plagami i problemami dojrzewajacego akwarium.

Pozdrawiam,

Tester

PS

Widze ze zmienilas swoj poprzedni post wiec i ja dodam:

nikt sie nie rodzi mądrym :p

.. dlatego tak jak napisal rekin1 - czytaj dzial dla poczatkujacych


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naskakujecie na dziewczynę a sami powinniście odrobine rozszerzyć swoja wiedzę. NO3 równe 0 przy takiej zieleninie to norma, glony wszystko wyjadaja. Glony zejdą to NO3 wzrośnie. Poza tym rozgwiazde piaskowa mozna dokarmiac mrozonkami, wystarczy wstrzykiwac w piasek pod nią.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenie rady, pomoc, bo po to przeciez tutaj jestem ... dziekuje tym osobom ktore mi pomgaja. uczę się .

ale czasem jak zadaje pytania to oczekuje pomocy, porady, a nie wymądrzania się ... a takie mam odczucie, tak czuje.

czytam rozne artykuly, fora, etc ... skoro zadaje ''glupie'' pytanie to widocznie nie znalazlam na nie odpowiedzi lub uzyskalam sprzeczne i pytam.

nie noakutuje, nie obrazam. jesli kogos urazam to z gory przepraszam, nie jest to moim zamierzonym dzialaniem.

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naskakujecie na dziewczynę a sami powinniście odrobine rozszerzyć swoja wiedzę. NO3 równe 0 przy takiej zieleninie to norma, glony wszystko wyjadaja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kolega raczy sobie żartować????? Basia ma glony które wyjadają NO3 do zera????? bez jaj :p zobacz jej zdjęcie i porównaj glony w tym wątku http://nano-reef.pl/...y-kontratakuja/

Przy takim zaglonieniu jest to możliwe.... U koleżanki jest mech glonowy , a raczej nazwał bym to meszkiem :)

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? To dlaczego ja tak miałem i pewnie połowa innych osób? I jak wytlumaczysz zerowe NO3?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poproś Marka z Lublina żeby podjechał ze swoim testem i zbadał wodę. Testy czasami bywają zawodne, nie jedna osoba juz sie o tym przekonała.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porozmawiam z nim :)


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości Basiu, wpuszczenie życia do zbiornika to twoja inicjatywa czy może sprzedawca w sklepie naopowiadał różnych rzeczy i za jego namową to zrobiłaś???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z forum mi doradzil zebym po miesiacu zrobila testy i jak wyjda ok to moge wpuszczac ekipę ...


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dojrzewaniem jest tak, że każdy zbiornik dojrzewa w różnym czasie. Jednym w ciągu miesiąca, a innym po 2 lub trzech .

Najważniejsze zachować spokój i z niczym się nie śpieszyć, ja wiem jak ciężko jest się powstrzymać..... też przez to przechodziłem :)

Myślę że za dwa trzy tyg będzie wszystko się stabilizowało i wtedy można zasiedlać zbiornik.

A tak najgorsze jest przed tobą i w dodatku niepotrzebnie obciążasz system zwierzętami.

Każdemu jest później szkoda wyciągać martwe rzeczy z wody.

Nie ma co rozpaczać... Głowa do góry :thumbup:

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kasy skody,życie kosztuję


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jeżeli parametry są ok a NO3 spada poniżej 20 to jakie są przeciwwskazania do wpuszczenia ekipy sprzątającej już po miesiącu? przecież te kilka ślimaków i krabów tylko pomogą w walce z glonami, czyszczeniem dna itp.. ja wrzuciłem czyszczaków przed upływem miesiąca jak tylko parametry na to pozwoliły i nie było problemu, tyle że ja kupiłem komplet testów a Basia ze 2-3..

poza tym mnie się wierzyć nie chce że ktoś ma przez 3miesiące od startu NO3 na 0 bo to przecież chyba nawet przeczy samemu zjawisku cyklu azotowego..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja nie widzę nic dziwnego w tym, że w akwarium bez obsady, w którym rośnie dużo glonów NO3 spada do stężenia, które może nie być wykryte przez testy. Przecież jeżeli akwarium było założone na świeżej wodzie to NO3 było zero. Jeżeli skała nie była pełna zdechłego życia to nie było źródła NO3. Akwarium nie było karmione więc cykl azotowy się nie ustabilizował. Nagle pojawiło się życie a że w akwarium nie rozwinęło się dość dużo bakterii to pojawił się problem.. Zanim wrzucisz życie zacznij karmić. tak zeby w akwarium rozwinęła się populacja bakterii, nicieni, wieloszczetów, widłonogów, kiełży, lasonogów ,ślimaków. Dopiero jak cały ekosystem się ustabilizuje wrzucaj inne zwierzaki.

Moim zdaniem akwarium trzeba zakładać na skale i wodzie z ustabilizowanego zbiornika. Trzeba też pierwszego dnia po zalaniu wrzucić ślimaki jedzące glony ale nie jednego czy dwa ale z 30 - 50 ślimaków [np http://pl.reeflex.ne...ium_sp. 01.htm] które rozmnażają się w akwarium. Unika się wtedy problemów związanych z dojrzewaniem. Jeżeli założymy akwarium na "nie ustabilizowanej" skale [np z frachtu] i na świeżej wodzie to będziemy musieli uzbroić się w dużo cierpliwości.

Kraby nie są niezbędne, męczą ślimaki przestawiają szczepki więc jeśli je trzymać to tylko dla siebie a nie dla dobra akwarium.

Rozgwiazda piaskowa musi mieć dużo piasku w którym jest dużo życia inaczej będzie głodować. Asteriny jedzą glony [niektóre jedzą korale i wtedy trzeba je wywalać] więc są to zwierzęta od dobrej roboty.

Krewetki są dość czułe na złe warunki w akwarium. Jak coś jest nie tak to najpierw zdychają larwy krewetek a potem krewetki i dopiero później ryby. Krewetki trzeba wpuszczać na końcu jak akwarium jest już stabilne.

Każdy może napisać i w cale nie musi mieć racji. Akwarysta sam decyduje, które rozwiązanie jest jego zdaniem najlepsze i sam ponosi odpowiedzialność za to co robi.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. czy mozecie mi pomoc z identyfikacje tego czerwonego na skale ?


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z daleka trochę wygląda jak ukwiał koński,ale ciężko ocenić bo fotka trochę kiepska


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poproś Marka z Lubina żeby podjechał ze swoim testem i zbadał wodę. Testy czasami bywają zawodne, nie jedna osoba juz sie o tym przekonała.

poprawiłem Lubin ,a nie Lublin ;)


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak wiedzialam o kogo chodzi :)


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.