Skocz do zawartości
Adi Zet

meduze z zooksantelami

Rekomendowane odpowiedzi

meduzy z rodzaju cassiopea, według książkikrzysztofa teisserego "rafa koralowa" majaą zooksantele. to by tłumaczyło czemu większość z nich pływa czułkami/parzydełkami do góry. oto opis z tej książki:

"meduzy z rodzaju cassiopea unoszą się w ciepłych morzach odwrócone czułkami w góre; czułki te zawierają zookstantelle. często ten miniaturowy klomb (do 30cm średnicy) osiada na płytkim dnie i łowi plankton. meduzy te należą do mocno parzących! największe i najliczniejsze są na karaibach."

więc mają teoretycznie pokarm podobny jak koralowce, zooksantelle dostarczają im pokarmu, a dożywiają się planktonem. więc teoretycznie można by je bez problemu hodować w akwarium. co o tym myślicie? podsunę też kilka fotek. znacie może jakąś firmę co robi prywatne importy? albo wiecie gdzie w polsce można kupić meduzy? bo wiadomo że w bałtyku można je mieć bez problemu, ale zoksanteli to chyba nie mają

40034411js.jpg

cassaol218un.th.jpg

cassiopeajellyfish11tq.th.jpg

cassiopeaspsm11hq.jpg

i017jpg12zv.th.jpg

i01813mg.jpg

medusa0116sd.th.jpg

fajne, nie?? a z tą firmą od priv. importu to (żeby nikt tego źle nie załapał) napisałem tylko dlatego że komuś innemu może się to spodobać, no i zawsze chciałem sciągnąć hapalochlaena fasciata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi prosze naucz sie w koncu edytowac posty ok?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi weź się zajmij czymś pożytecznym...powszechnie wiadomo, że meduza w małym domowym tanku to rzecz nierealna..Pozdrawiam.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel nie wal glowa w sciane. Hobby Adiego to najwyrazniej wykanczanie jak najbardziej ezgotycznych zwierzat. Wlasnie zalatwil H. Picte, ma ochote zlatwic Lybie Tesselata no ale ambicja Adiego jest wykonczyc cos naprawde efektownego w stylu osmiornicy czy meduzy. I zdaje sie byc w tych zamiarach dosc zdeterminowany :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja was obu moze zaskocze. w moim morskim sklepiku postawili ostatnio 300 litrowy zbiornik wylacznie pod meduzy. 4 pompy dmuchajace z dna baniaka, do tego podswietlane od spodu ledami o roznych kolorach, calkowity brak jakiejkolwiek dekoracji za to chyba z 20 majestatycznie umoszacych sie w baniaku meduz podswietlanych dodatkowo delikatnie od spodu. moja kobita sie zakochala w tym widoku. niestety, akwarium wylacznie pod meduzy, jedyne co mozna w nim innego trzymac to rozrwiazdy ale i tak robilo wrazenie.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz widze jak Adi buduje zbiornik pod meduzy :) Tez widzialem cos takiego ale w formie walca w ktorym wymuszono ciagly rotacyjny ruch wody.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah Adi mówił mi że ma juz te Swoje ośmiornice Octopusy?? w swojej 60-sce Chłopak ma fantazje :)

może lunatykował i pisał do mnie w czasie snu :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ich tam ma :) ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzialem w berlin zoo takie zbiorniki. nie interesowalem sie blizej, ale pewnie zaleznie od gatunku, wielkosci etc etc mozna je trzymac w roznych zbiornikach.

jeden zbiornik widzialem w ksztalcie walca jak ktos opisal wyzej, ale byl tez walec stojacy pionowo jak na fotkach w galerii.

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=127&to=10

jesli dobrze pamietam bylo tez zwykle kanciaste akwarium tyle tylko ,ze z jakims dziwnym systemem pomp.

wydaje mi sie ,ze wiekszym problemem niz budowa zbiornika jest wykarmienie tych zwierzat. trzeba miec ciagla hodowle planktonu z praktycznie zerowym marginesem błedu. wyzwanie dla tych co maja zasoby w postaci kasy, sprzetu, przestrzeni i czasu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "małym domowym tanku" miałem na myśli 60 litrów Adiego..

@Wildtom...zrób jakieś fotki i podrzuć tu na forum jak możesz.

A tak swoją drogą to na chama można upchnąć prawie każdego zwierzaka do małego tanku...pytanie tylko na jak długo i po co?


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie da rady. dopiero po nowym roku jak z urlopu wroce


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jednak dalo radeprzed urlopem (Aquamaniak zasadzi mi kopa za pisanie postow pod rzad)

RAZ

DWA

TRZY

I CZTERY

sorry za marna jakosc - robione na szybko komorka

do tego krotki filmik w formacie 3gp (komorka)TUTAJ

dzieki Swirlejowi za upload


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kolorki na dnie to lampy ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podswietlane wyloty pomp dmuchajacych w gore

EDIT

poprawiony link do filmu, tym razem avik


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem jak hodowali w berlinskim zoo meduzy, w zwykłym baniaku, na oko miał jakieś 400l alejuż niepamiętam. co widzicie takiegoszczególnego w hodowaniu meduzy? w ameryce taką można kupić za 15$. mówiąc taką mam na myśli cassiopea sp., fotki są wyżej. a czy ja harlekina wykończyłem? na pewno nie. najpierw moze racja byłem glupio przekonany że znajdę te mrożone rozgiwazdy, więc ją wziąłem, potem tydzień starałem się na każdy sposób namierzyć jakieśrozgwiazdy, w końcu postanowiłem nie kuować rozgwiazd mrożonych, tylko za całe moje oszczędności kupić żywą piaskową. pewnie by do tego doszło gdyby piotr w korale pl mi odpowiedział kiedy mogę ja odebrać. wyszło z tego by że nie miałbym za cokupić prezentów pod choinkę rodzince. w końcu sprawdziłem w akwa czy w ogóle jest ta krewetka bo przez 2 dni nie byłoojej na widoku, ale sprawdzałem nitrati w cale nie wzrósl. poprzewracałem DOSŁOWNIE każdą skałkę, rozwaliłem cały skalniak,i krewetki nigdzie nie było. do tego zasyfiłem całe akwa brudem ze skały, i przez kilka dni wszędzielatały drobiny zanieczyszczeń.jeszcze teraz je widać. i to niby znaczy że ją wykończyłem, tak? ośmiornicy też bym za nic w świecie nie "wykończył" to samo z meduzą i lybią. o cassiopei napisałem jako ciekawostka, więc nie mów że chciałbym ją wykończyć. w końcu jest silnie parząca i ro snie do 30cm średnicy, a moje akwa mna 60cm długości. nawet jeśli by się tak stało że by trafiła do mojego baniaka (to tylkojako teoria) to jakbym ją wyjmował? niczego nie chcę wykańczać, nawet aiptasii nie ruszyłem to po co mialbym zabić jeszcze ładniejsze i ciekawsze krewety czy kraby albo inne fajne stworzonka.

@wildtom, zciekawości się zapytam, ile kosztowały meduzy? i jak przenieść fotki z komórki na PC jeśli nie mam bluetootha ani podczerwieni? mam kilka fotek mnojego akwa z okresu dojrzewania i byście zobaczyli co zdziałała u mnie sól TM pro reef. chodzi mi o zanik glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi

ty chyba tez masz sony telefon prawda ? nie dostales do niego kabelka usb ? ja mojego podpiam bezposrednio kablem do usb i widzi mi jego pamiec jako zewnetrzna stacje dyskow.

ile meduzy kosztuja nie mam pojecia, ale kompletny sys Z meduzami 2000 euro. trochu duzo jak na jednogatunkowe akwarium :)

a trudnosc to rzecz wzgledna - w sklepie bez problemu je trzymaja, w domu wszystko rozbilo by sie o hodowle pokarmu no i odpowiednie pompy dmuchajace lagodnie ale za to zewszad


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wildtom, mam ericssona T60, żadnego kabelka nie było, i ciągle nie wiem jak to zrobić. można wysłać e-mail ale chyba się nie da przez WAp, nie? próbowałem i nie chcesię połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emaila mozesz wyslac jak masz dobrze skonfigurowane polaczenie z interneten w telefonie. inaczej nie da rady. zostaje tylko bluetooth albo port IR niestety

Edit

ew. kupno kabelka takiego jak TE TUTAJ


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie ma za darmo w zyciu. nawet w p..sk juz nie dostaniesz za friko :)

obczaj na allegro moze ktos bedzie mial za grosze


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj chwilę, dzisiaj ponieważ moja mamusia ma urodziny wywala nas do brata ciotecznego który ma laptopa a laptopo ma podczerwień............. poczekamy, zabaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.