Skocz do zawartości
baszurek

Reefmax baszurka

Rekomendowane odpowiedzi

po lekturze nt stawiania domów w Zakopanem

chciało by się napisać - co to za samowola budowlana :)

Ze względów praktycznych przemyślałbym przebudowę tej konstrukcji

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względów praktycznych przemyślałbym przebudowę tej konstrukcji

pozdrawiam

Mariusz

A co masz na myśli,pisząc o względach praktycznych,he?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym ukladzie masz o polowe mniej miejsca na ustawianie korali. Wszystko zalezy od koncepcji obsady. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy tym ukladzie masz o polowe mniej miejsca na ustawianie korali. Wszystko zalezy od koncepcji obsady. Pozdrawiam

Polowe mniej niz... a jaki punkt odniesienia,he? W rzeczywistosci jest to bardziej ustawne,niz sie wydaje na zdjeciach.Tak moim zdaniem,ale to dopiero sie okaze przy "umeblowaniu".Nawiasem mowiac,przy najblizszej okazji doloze jeszcze 2-3 kawalki skaly.Ale dzieki za rade,Twoj RM jest jednym z moich ulubionych na forum :) A nowy baniak smialo sie obroni ,jako beniaminek w ekstraklasie, pieknie :)

Wysyane z mojego GT-I9001 za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 23.

Intensyfikacja dojrzewania bez zmian :w00t: . Trzy dzikie kraby,asteriny oraz robactwo śmigają,aż miło,Discosomy

powoli rosną :). Szyby od zalania były czyszczone dwa razy.

Dwa dni temu w akwarium wylądowało kilka miękasów ( Włodek, :czapki z głów:) ) wraz z nimi małe wężowidło.Wygląda na to,że mają się całkiem dobrze :ice:.Niestety, oprócz zoa,sarco i pseudogorgonii nie pamiętam nazw :whistle: .

Wyniki testów: NO3 - ok.4, PO4 - 0(no,może 0,01), pH - 8, KH - 8,6, Ca - 415, Mg - 1440.

W przyszłym tygodniu w planach coś z ekipy czyszczącej.

I kilka zrobionych na szybko zdjęć:

post-13391-0-93028500-1350681381_thumb.jpg

post-13391-0-20201500-1350681703_thumb.jpg

post-13391-0-54195300-1350681714_thumb.jpg

post-13391-0-05923200-1350681732_thumb.jpg

post-13391-0-71949300-1350681744_thumb.jpg

post-13391-0-81877800-1350681760_thumb.jpg

post-13391-0-75514700-1350681922_thumb.jpg

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinularia sp., Capnella imbricata, Pseudogorgonia sp., Sarcophyton sp., Capnella sp., Zoanthus sp..

Popatrz tutaj:

http://pl.reeflex.net/kategorie/83.html


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 27.

Wczoraj nastąpiło przemeblowanie :rambo: .

Wrzuciłem dodatkowo 3,3 kg skały,łącznie jest teraz ok.11 kg + niecałe 2kg w panelu. Skała z tego samego sklepu,co poprzednio,czysta,dojrzała. Mam więc nadzieję,że rewolucji w baniaku nie będzie. Poprzednich kawałków starałem się nie ruszać,nowe ułożyłem również bez kleju. No i założenia pierwotne wzięły w łeb - miało nie być gruzowiska,a jest :ice: . Z całą pewnością luft miał jednak rację - przy poprzedniej aranżacji było zbyt mało miejsca na korale.

Miękasy są już u mnie tydzień,póki co,wszystkie się ładnie pompują. Wczoraj wraz ze skałą dołożyłem trochę życia: 1x czerwononogi krab pustelnik (czmychnął za skały i tylko raz sie pokazał),3x Nassarius (dały nura w całkiem pokaźną warstwę piachu i tyle je widziałem. Czy one w ogóle wyłażą spod piachu?),1x Astralium (cały czas na pierwszym planie spokojnie i statecznie grasuje po skale,swoją drogą dość pokaźny zwierz), no i niewielka zielona Fungia ( ślicznotka :smile_kisses: ).

Zaopatrzyłem się także w pokarm Aquaforest CoralE oraz sól Aquaforest FSS, jeśli wszystko będzie ładnie wyglądać - za 2-3 tygodnie zacznę robić podmiany.

I jeszcze kilka zdjęć (robione telefonem):

post-13391-0-06246300-1351009002_thumb.jpg

post-13391-0-16505800-1351009024_thumb.jpg

post-13391-0-77872100-1351009041_thumb.jpg


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie caly miesiac akwa a u ciebie zero glonow?! szok. U mnie jak narazie piach brazowy, zielone male drzewka wszedzie i pelno pylu ;) nie jest to moze plaga ale u ciebie to krysztal.

Super korale, powodzenia


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie caly miesiac akwa a u ciebie zero glonow?! szok. U mnie jak narazie piach brazowy, zielone male drzewka wszedzie i pelno pylu ;) nie jest to moze plaga ale u ciebie to krysztal.

Super korale, powodzenia

Wiesz,cieszę się czystym baniakiem,dopóki taki jest :whistle: ,a co będzie za dzień,czy dwa,tego nie wie nikt ;) .

Z całą pewnością duże znaczenie miała jakość skały oraz woda w 100% z działającego baniaka +bakterie oraz stopniowe wydłużanie czasu świecenia. Świecilem już prawie docelowo: 10 godzin aktynika, 8 godzin całość.

Ponieważ wczoraj dołożyłem skałę, skróciłem czas świecenia o 2 godziny i tak na kilka dni zostanie.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gra gitara.

Jarek przygotowałem ci szczepki Rhodactisa i Cladielli na dobry początek. Dzisiaj byłem w Płocku, ale nie jechałem prosto z domu, ale następnym razem jak będę jechał bezpośrednio to się zdzwonimy i ci podrzucę.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zajezdzaj Wasc,zawsze jestes mile widziany:rolleyes: (czemu Taptalk wyswietla mi tylko kilka dostepnych ikonek,he?)

baszurek nadaje mobilnie


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, zastanów się czy Sarcophytona nie przełożyć niżej. Bo spory kapelusz mu urośnie i Ci dno zacieni.

A Jacek był u mnie :harhar:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, zastanów się czy Sarcophytona nie przełożyć niżej. Bo spory kapelusz mu urośnie i Ci dno zacieni.

Dzięki za radę,jak się w akwarium zagęści,to przestawię.

A Jacek był u mnie :harhar:

Tak czułem,czytając Jacka post,że coś jest nie tak :w00t:,bo te szczepki i w ogóle... ;) . Pewnie Go dręczą wyrzuty sumienia,że tylko u Ciebie był...I to dlatego... :lol:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekalem sie i ja :wacko:. Na jednej z dolozonych ostatnio skal wylazla mala aiptasia:angry:.Czy taka mala (kilka milimetrow) mozna sprobowac wydlubac pod woda?Czy bedzie juz siala?

baszurek nadaje mobilnie


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dwie sztuki po 2-3cm plus z 3 wysiewki :) troche czytalem jak sie to pojawilo bo sie wystraszylem, teraz to olalem ;) Z tego co wiem skrobanie jest bardzo ryzykowne bo wystarczy kilka komorek zeby sie odrodzilo swinstwo. Jak juz jest powazne parcie zeby to usunac to ja bym sie sklanial do preparatow specjalnych - jakies 30-40 zlotych i masz zapas na 100sztuk psik i to poproblemie. Nie musisz sie martwic o to ze sie rozsieje itd. Oczywiscie mowie to wszystko popierajac sie wiedza czysto teoretyczna zdobyta w necie ;) jeszcze sie sam w to nie bawilem ;)


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzi w dziurze to zaklej Poxiliną :baby:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 33

Minął tydzień od dołożenia żywej skały,póki co żadnej rewolucji w postaci burzliwego dojrzewania nie widać,skała wygląda właściwie tak,jak po włożeniu i mam nadzieję,że tak już zostanie.Dziś zrobiłem testy,nieznacznie,ale zauważalnie wzrosły NO3 i PO4:

NO3 - 7; PO4 - 0,05; pH - 8; KH - 8,5; Ca - 400; Mg - 1430.

Życie ma się dobrze - mobilne stworzenia robią swoją robotę,korale się pompują pięknie,no może tylko Sinularia trochę słabiej polipuje. Poniżej filmik (z komórki),Capnella została później przestawiona na prawą stronę akwarium,na co od razu strzeliła focha :blink: .

Z nowości wytropionych w świetle latarki,na listę dzikich lokatorów został wciągnięty mniejszy krewny potwora z Loch Ness (na zdjęciach) :alien: . Po zgaszeniu światła z dziury w skale wyłazi coś co do złudzenia trochę przypomina pijawkę - kolor czarny,cielsko elastyczne,w przekroju okrągłe,średnicy 3-4 mm.Wygląda na to,że ze skały wyłazi tylko częściowo,na końcu ciał wysuwa elastyczną mordkę koloru siwego (coś jak przyssawka) i zasysa ze skały syfek. Wie ktoś może cóż to za monstrum?

A aiptasia za radą Włodka zaklejona poxiliną :thumbsup: .

post-13391-0-62619700-1351538643_thumb.jpg

post-13391-0-71234100-1351538654_thumb.jpg

post-13391-0-20226900-1351538668_thumb.jpg

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,myślę,że to co z tego typu :yes .Pogrzebałem trochę w necie,trąba podobna do tej na filmie.Tylko moja jest czarna i z lepszymi manierami,tzn. nie taka łapczywa :thumbup: .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tego robaka to ja wyczytałem że to ślimak osiadły.. ja mam takiego w paski biało-czarne - jak zebra wygląda ;)

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 38

W baniaczku wszystko bez zmian,wszystko ma się dobrze :thumbsup: .Od czasu do czasu daję kroplę Aquaforest CoralE, raz w tygodniu 10 ml Rowa Bac M. Szybki przecieram raz w tygodniu (chociaż prawdę mówiąc nie ma co,jedynie na niebieskim tle coś niecoś widać), glonów brak - co ciekawe,glony jedynie intensywnie obrosły pustą muszlę wrzuconą na wymianę dla pustelnika.

Wczoraj wyczyściłem panel (pierwszy raz od zalania :whistle: ,było sporo osadu),przedmuchałem też cyrkulatorem skałę.

Wygląda na to,że trzeba organizować wycieczkę do stolicy i powoli zasiedlać baniak na całego :animier: .

Zasolenie 1023,5 ,NO3: 6-7,PO4: 0,03 (nadal bez żadnych adsorberów),odpieniacz pieni bardzo rzadko.

No i tu właśnie mam pytanie - przy odczycie wyniku testu saliferta na PO4 fiolkę trzymać kilka milimetrów nad białą częścią skali porównawczej (wtedy by było 0),czy też postawić na białym fragmencie skali (wtedy sprawia wrażenie lekkiego zabarwienia,stąd te powyższe 0,03)???

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 44

Wszystkie zwierzątka mają się bardzo dobrze,glonów brak,czyli krótko mówiąc - szkiełko skromne,ale cieszy oko :).Przedwczoraj w baniaczku zamieszkały dwa błazny,dwie krewetki czyszczące oraz grzybki (chyba Actinodiscus sp.8 i Actinodiscus sp.6).Błazny zajadają się suchym pokarmem,dziś podałem mrożonki - olały zarówno plankton czerwony,jak i mysis :w00t: .Planktonem obżarły się krewetki,natomiast o mysis była wojna w słodkim szkiełku :2guns: .

Dziś zrobiłem mała podmiankę - 4 litry na soli Aquaforest FSS.I to na dziś chyba tyle...

post-13391-0-19823100-1352498176_thumb.jpg

post-13391-0-01265400-1352498187_thumb.jpg

post-13391-0-20434000-1352498198_thumb.jpg

post-13391-0-72251000-1352498207_thumb.jpg

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic nie robisz całymi dniami tylko pucujesz te szyby i tło. :thumbup:

Jarek - błaznom wrzuć lepiej artemie. Nie powinny olewać.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic nie robisz całymi dniami tylko pucujesz te szyby i tło. :thumbup:

Jarek - błaznom wrzuć lepiej artemie. Nie powinny olewać.

Właśnie,że nie pucuję :harhar: .Nawet,gdybym tydzień nie czyścił,to by dramatu nie było.Dziwne tylko,że jak coś się odkłada na szybach,to jest prawie niewidoczne,a na niebieskim tle brązowe i zielone.A artemię spróbuję podać.

Kiedy wrzucisz obiecane foty,he?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 65

Czas na małą aktualizację.Żeby nie było za miło i sterylnie,plagi wszelakie dały znać o sobie,że jednak istnieją :whistle: .

Na najwyższej podłużnej skałce pojawiły się chyba lekkie okrzemki oraz coś,co z początku wyglądało na dino (na 80% myślę,że nie jest to jednak dino,pojedyncze bąbelki powietrza wprawdzie produkuje,nie ma jednak typowych długich glutów,tylko króciutkie,tuż przy skale).Póki co,co dwa dni odsysam,nad resztą dzielnie pracują niezmordowany Astarlium i próbujący dotrzymać mu kroku dziki krabiszon,na szczęście jakiejś nadmiernej ekspansji nie widać.

Na centralnych skałkach nad dnem z biwakiem rozłożyło się lekkie cyjano :whistle: ,na tyle lekkie,że na razie jeszcze właściwie nie tworzy warstwy,którą można odessać.Ku mojej radości piasek jest cały czas czyściutki,szyby również żadnym paskudztwem się nie pokrywają.

Tak się zastanawiam,czy to może jakieś późne dojrzewanie nie daje znać o sobie?A wszystko się pojawiło w przeciągu 3 ostatnich tygodni,po kilku zmianach w akwarium,czyli:wpuszczeniu dwóch błaznów i krewetek czyszczących,rozpoczęciu karmienia (~ 1/3 kostki mrożonki dziennie,co kilka dni tylko suchy pokarm) oraz pierwszych podmian.W związku z powyższym przestałem wlewać Aquaforest CoralE,skróciłem też świecenie (świetlówki jeszcze aquelowskie) aktynika/białe z 10/8 godzin do 8/6 godzin,zmieniłem też bakterie z Rowa Bac M (skończyły się) na Prodibio Biodigest i obserwuję dalszy rozwój wypadków.

Od kilku dni w panelu moczy się purigen i chemipure elite,przed wrzuceniem NO3 lekko wzrosło z poziomu ~ 6-7do 10,PO4 było ~ 0,03.

Po kilku dniach NO3 znów na poziomie ~ 6-7,PO4 ~ 0,01 (w przypadku PO4 wygląda to trochę,jak wróżenie z fusów :sorcerer: i już wiem,że zanim się nie zaprzyjaźnię bliżej z małą hanią ;) ,tak właśnie to będzie wyglądać).

A to wyniki z wczoraj (wszystko salifert): NO3 - 7; PO4 - 0,01; pH - 8; KH - 8,3; Ca - 415; Mg - 1425, zasolenie 1023,5 (spławik JBL),temp.25,3 st.C.

Z ciekawostek przyrodniczych - krewetki czyszczące po pierwszej wylince zrobiły się całe w czarne plamy,po wczorajszej wylince na razie wyglądają,jak nówki sztuki :thumbup:.

Z nowych żyjątek do baniaka doszły: Tubipora musica,Xenia,Clavularia oraz pięknie zieleniąca się w aktynice Sinularia sp.05.Ze skały wylazło też kilka niewielkich gałązek Halimeda opuntia.

I jeszcze coś dla zobrazowania (tradycyjnie z komórki :whistle: ).

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.