Skocz do zawartości
Adi Zet

krab bokser-lybia

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie może gdzie kupię coś takiego?

esatriactis117fy.th.jpg

esatriactis213ib.th.jpg

l2629ekn10me.th.jpg

a teraz mały opisik:

małe, osiągające 3cm szerokości kraby z rodzaju lybia bronią się przed przeciwnikiem wymachując na zmianę prawę i lewe szczypce, w każdym trzymają małego ukwiała. te "rękawice" znajdują same. kiedy upatrzą sobie ukwiała, badają go szczypcami, jeśli nie jest za duży biorą go z podłoża szczękonóżkami i pierwszą parą nóg. następnie ostrożnie chwytają je szczypacmi. żywią się zawartymi w mule cząstkami organicznymi, które wkładają do ust szczękonóżkami, a także większymi cząstkami pokarmu (Mysis), które zabierają swoim ukwiałom. plankton pozostawiają owym rękawicom. na czas linienia upuszczają ukwiały, i po wylince znów je biorą w swoje szczypce

Wydaje się na oko proste w hodowli, do tego jest ładne. aż się dziwię że nigdzie tego nie można kupić. chętnie bym coś takiego hodował.

klikajcie na fotki żeby weszły całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 3cm, no i ten wygląd, no i to że żywi się resztkami organicznymi, po prostu IDEAŁ do nano-rafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, co znów kombinujesz. Przecież widzisz, że one mają do szczypiec poprzyczepiane ukwiały jakies specjalne jak rękawiczki.

Zaraz będziesz szukał tych ukwiałów, co osiągaja może 1 cm. Pewnie ich nigdzie nie można zdobyć, a nie wiadomo jak na życie tych krabów wpływa ich brak.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może zadowolą sie aptasią :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek s, one nie są przyczepione, one je biorą w szczypce i tyle. a aiptas to genialny pomysł, hehe, nie chcemy ich mieć w akwa, to będziemy je przerabiać na rękawiczki dla krabów :):):) u mnie np. akurat jest kilka aiptasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adi Zet :

[] a aiptas to genialny pomysł

Jesli potrafisz przetłumaczyć temu krabowi, żeby zadowolił się aiptasją to OK :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego kraba kupuje sie z ukwialami :) do tego trzeba sie porzadnie przyjrzec, bo maja skubance specjalne "schowki " na te ukwialy i wyciagaja je tylko "w razie niemca" wiec moze sie zdarzyc ze kupisz bez ukwialow a w baniaku nagle "sie znajda". tez go juz pol roku szukam - na razie bezskutecznie, jakis towar deficytowy ostatnio. Adi - jego tez bedziesz szukal w skalach, prowadzi wybitnie nierzucajacy sie w oczy tryb zycia. A tak wogole to zwierz ten zwie sie Lybia tesselata

EDIT

poszperalem trochu na szkopskich stronach i znalazlem info ze uzywaja tez malych aiptasii.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom zima ciezko je kupic, chyba sie ich zima nie importuje. W kazdym razie KoelleZoo ma ich latem pelno ale oni maja sklepy tylko w poludniowych Niemczech.

@Adi ten krab prowadzi bardzo skryty tryb zycia i wychodzi czasami przy karmieniu na swiatlo dzienne, ciezko bylo mi zrobic jakies zdjecie. Generalnie duzo sie nim nie nacieszylem, bywaly dni kiedy nie widzialem go w ogole.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie pali mi sie, latem pomecze moje ukochane Welke, na razie towar cholernie deficytowy tak samo jak sexyshrimps. po prostu nastawilem sie na niego juz jakis czas temu, od tamtego czasu minelo juz chyba z 20 dostaw do Welke i nic. a z innego zrodla jakos nie usmiecha mi sie kupowac.mlody jeszcze jestem, moge poczekac :). co mnie zastanawia to to jak on sie znocu z np. pustelnikami? nie ma jakis zgrzytow ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, to sie nazywa blyskawiczna pomoc :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys z Bartym dyskutowalismy czy gdyby byly trzymane w kilka sztuk moze bylyby mniej plochliwe, w naturze zyja wlasnie w niewielkich stadach. Moze Tom poswieci sie dla dobra nauki i kupi z 5 sztuk :)

A takie male bezkregowce chyba w ogole sa niedostepne zima bo umnie tez ani slychu ani widu a generalnie przed Swietami sprowadzaja co sie da i ile sie da. A ich sie wylacznie nie da :) pewnie ryzyko ze karton postoi chwilke na lotnisku w zimie jest zbyt spore, podejrzewam ze wiekszosc takich maluchow nie przezylaby transportu zima.

Nawet o pustelniki u mnie zima ciezko np. Calcinus Tricolor jest dostepny wylacznie latem, teraz sa jakies dziwne, czarno-zolte, podejrzewam ze z M. Srodziemnego :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre, jak mi sie uda kupic w koncu choc jednego to bede happy, ale czemu nie, jak mi sie trafi okazja to wezme z 4 - 5 sztuk i obadamy. wlasnie takie cus chcialem z sexyshrimps wyprobowac, planowalem kupic 5 sztuk ale oczywiscie jak na zlosc ich tez nie ma


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z sexy też ok się trzymają, co do śmiałości lybii mam je w małym akwa 60l bez ryb, łażą po skałach i często je teraz widać(dawniej były w 108l z rybami i były rzadkością ), nie tak często jak sexy S - te to cały czas są na widoku(polecam bardzo fajne małe stworki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie !! dzis kupilem 2 sztuki. jak je wpuscilem do baniaka to daly dyla w skale i tyle je widzieli. mam nadzieje ze jutro sie pokaza :)

EDIT

jeden juz wylazl.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gdzie je można kupić w polsce? planowałem albo właśnie jedną rybkę albo bez rybek i z kilkoma krewetkami a mam 63l

@wildtom, z tym lybia tesselat to racja ale w książce z której się o tym dowiedziałem było samo lybia więc...................... mniejsza o większosć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 ojronow sztuka. ale cos czuje ze nie bede mial z nich wielkiego pozytku :) widzialem je przez moment od wczoraj. przynajmniej wiem ze jeszcze dychajaa. moze wyleza na karmienie. z sexy shrimps bede mial wiecej uciechy mam nadzieje jak mi sie uda kupic


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc000306hs.th.jpg

dsc000317mt.th.jpg

drugi ciagle sie gdzies schowal, zreszta nie wiem moze to jest ten drugi, nie umiem ich obu na raz namierzyc. przynajmniej mam pewnosc ze jeden dycha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po 4 latach chłopaki napewno pojadą kupić:)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.