Skocz do zawartości
acetabular

aiptasia hodowla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam moze glupie, ale interesujace mnie pytanie... Mozna hodowac aiptasie? Wstyd sie przyznac, ale bardzo mi sie podoba ten ukwial. Jestem tylko ciekaw czy da sie ja jakos w ryzach utrzymac, czy jest tak niesforna, ze i tak rozrosnie sie do rangi plagi?

Pozdrawiam zboczony Michal ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 20 lat temu aiptasie hodowano jak dziś acropory, rarytas dosłownie :D Jak nie będziesz dłubać i drażnić jej to się nie będzie rozrastać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Ale ja bym chcial jakas kolonie, np. Na jednej ze skal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tekiej opcji, abyś utrzymał ją na jednej skałce...puszcza zarodniki, a dokładnie swoje mini klony...a jak chcesz jej więcej porwij ją pęsetą i ciesz się mnogością życia:P


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja u siebie widzę nawet różne odmiany :thumbsup: Jedne mają macki prążkowane na biało inne gładkie. Cały czas są po jednej stronie skały i nie mogę ich wytłuc.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się na jednej skałce, musisz odseparować skałę z jedną apitazją do jakiegoś słoika, naczynia, oczywiście z solanką i tam ja pomęczyć aby wypuściła zarodniki wtedy na pewno zarodniki osiądą na tej skale, i naczyniu, ale masz większe pole manewru w akwarium na pewno zarodniki rozsieją się po całym akwa


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle mam w zbiorniku 3 sztuki wielkości 5zł i jakoś nie rozmnażają się bardziej...

Jeśli chcesz ją hodować to podhoduj z kilka większych sztuk po czym kup krewetki na aipitasie. Krewetki tych większych już nie ruszą ale będą skutecznie tępić te mniejsze i malutkie ;)

U mnie się sprawdza :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tetro mówimy o trzymaniu w baniaku, a nie w słoiku:P

@giant19s masz na razie 3 szt, bo ich nie ruszasz, albo nie mają potrzeby reprodukcji...a z tym nigdy nie wiadomo...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszemy! podałem przykład jak zasiedlić jedną skałę a nie całe akwa, wybacz że nie dopisałem że po tym zabiegu wkładamy z powrotem do akwarium. Me culpa na drugi raz będę pisał rzeczy oczywiste.


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam wiesz jaka jest aiptasia, zasiedlisz jedną skałkę, wsadzisz do baniaka, a po jakimś czasie....suprise:)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny ten ukwial! Dzieki za odpowiedzi i porady, a raczej wydobycie mnie z iluzji ze da sie aiptasie opanowac. Chociaz metode giant19s chetnie wyprobuje ;)... Tylko jak ja zdobyc? W sklepie, w ktorym bylem nie ma na skale zadnej aiptasii.. myslicie, ze jest gdzies tam w srodku skaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci ktoś załatwi skalę z Amazonki z katowic tam skale rośnie las apitasi wygląda to super :-)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry... to ja kupuje krewetki, brzydala aby wytępić to gów... a tu chętny na aiptazje.. Może zacznę nią handlować :D


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry... to ja kupuje krewetki, brzydala aby wytępić to gów... a tu chętny na aiptazje.. Może zacznę nią handlować :D

Chetnie przyjme:D!

A co moznaby trzymac z aiptasia? Zeby bylo ladnie i bezpiecznie dla innych mieszkancow? W ladnym zadbanym baniaku taka aiptasia prezentuje sie naprawde fajnie...

Edytowane przez acetabular (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie? Czy po prostu nie ma takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia powiem ci, ze idealny rozrost i przyrosty apitasi uzyskalem przy paramatetrach:

Temp - 14 - 33 st ( male akwa w garazu na parapecie bez grzalki czy wentylatora)

Oswietlenie - brak

Cyrkulacja - brak

Dolewka - brak

Podmiany - brak

Karmienie - brak

Zasolenie - 35ppm przy zalaniu do .... zbraklo skali po odparowaniu 75% wody :D

:)

1332322708.jpg

Jak widzisz nie jest to prosty zwierzak i potrzebuje specyficznych warunkow... bardzo specyficznych :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia powiem ci, ze idealny rozrost i przyrosty apitasi uzyskalem przy paramatetrach:

Temp - 14 - 33 st ( male akwa w garazu na parapecie bez grzalki czy wentylatora)

Oswietlenie - brak

Cyrkulacja - brak

Dolewka - brak

Podmiany - brak

Karmienie - brak

Zasolenie - 35ppm przy zalaniu do .... zbraklo skali po odparowaniu 75% wody :D

:)

1332322708.jpg

Wow!! :D super! Chociaż faktycznie łatwo nie będzie :)... Imponuje mi ten zwierz. I chyba można śmiało stwierdzić, że jest dość wyrozumiały na błędy akwarysty :D... Dzięki za info!

Edytowane przez acetabular (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolejne pytanie. Po ilu dniach od zalania powinna wyjsc aiptasia? Bo zalalem 3 dni temu i jeszcze ani sladu :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takową masz to powinna wyjść wystawić czułki bardzo szybko,ale spokojnie jak masz solankę świeżą to przy dojrzewaniu powinna ci zdechnąć tak było u mnie.Ale to w cale nie jest powiedziane ze masz na skale jakąs sztuke

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie ma jej i nie wiem czy bedzie. Solanke mam swieza, ale oprocz jednego wieloszczeta nie widze nic innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nimi to jest różnie moję ujawniły się dopiero po kilku miesiącach,żyły sobie gdzieś za skałą i dopiero teraz zaczynają się rozsiewać ale nie długo im żyć u mnie nadchodzą Wundermani


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba ci sie aiptasia to popatrz na te stronke:

http://actiniaria.com/

Moze znajdziesz cos dla siebie.....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam też majano

to dopiero cudo

anenome_majano_id_wwm.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie chlopaki! Naprawde podoba mi sie ten ukwial! Zegeye, luft dzieki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.