Skocz do zawartości
Raffy

Stenopus hispidus i lysmata amboinensis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy hodowla dwóch tych krewetek w jednym akwarium 65l jest możliwa??nie będą w stosunku do siebie agresywne??

P.S pytam sie bo moge okazyjnie kupić,PILNE


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwa, ale może być tylko jedna boksująca (stenopus) i wiele lysmat


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto mi chodziło Dzięki :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWINNA byc para Stenopusow bo one w naturze zyja wylacznie w parach!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boksujace mogą być w parach ale one się same dobierają w te pary (nie polecam tego robić w akwarium), takie pary można kupić w sklepie (przynajmniej mi kiedyś oferowano)


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

POWINNA byc para Stenopusow bo one w naturze zyja wylacznie w parach!

A co jak będzie tylko jedna??.dobranej parki nie moge kupić.słyszałem że jak kupie dwie boksujące (nie parka) to mi sie pozabijają.Na forum są osoby które mają tylko jedną boskującą w akwarium od dłuższego czasu.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak ja mam jedną boksującą, ale pozbywam się jej, jest przynajmiej w miom akwa nieporządana.

Byłem naocznym świadkiem jak upolowała krewetkę z Morza Czarnego i na moich oczach ją zjadła, po roku znalazłem krewetkę czyszczącą z wydłubanym karkiem.

Ponadto jest krewetką "trybu nocnego" wychodzi z za skały momentalenie po wyłączeniu oświetlenia.

Ale decyzja nalezy do Ciebie, każde akwa rzadzi sie swoimi prawami.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak duże były zjedzone krewetki ??

Gdzieś na necie wyczytałem że Boksującą gustuje w mniejszych krewetkach ....

Osoba od której mam zamiar kupić te dwie krewetki(boksującą i czyszczącą) ma je w jednym akwarium 50l i podobno żyją w zgodzie.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwa krewetka boksująca jest widoczna cały dzień. Łazi przy przedniej szybie i generalnie fajnie się prezentuje. Ale jest groźna , załatwiła obie krewetki bałtyckie które miałem a potrafi tez dać wycisk błazenkom i pokolcowi. Generalnie rządzi w akwa. W twoim zbiornikczku lepiej trzymaj dwie aboneisis.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy to ze ktos trzyma Hispidusa pojedynczo jeszcze nie swiadczy o tym ze to jest ok. Gdyby Ciebie zamnknac gdzies na pare lat samego i karmic to prawdopodobnie przezylbys ale czy bylbys szczesliwy? Tutaj chodzi glownie o to ze taka samotna krewetka bedzie z pewnoscia bardziej agresywna niz gdyby zyla w parze. Dotyczy to zreszta wiekszosci gatunkow akwariowych. Rzeczywiwscie ciezko kupiuc dobrana parke Hispidusow i juz chocby z tego powodu odradzam jej kupno.

No i sa tez inne, mniejsze i mniej agresywne gatunki Stenopusow: Cyanensis, Zanzibaricus itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjjj to smutne podejście. Większość z nas pojedyncze egzemplarze 1 gatunku ryb, krewetek i innych stworzeń. Myślenie że im jest smutno doprowadziłoby do zaniku hobby.

NIESTETY to my mamy być szczęśliwi patrząc na nasze akwarium, a jeżeli chcielibyśmy oddać szczęście zakupionym zwierzętom, to lepiej wypuśćmy je na rafę!!!


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjjjjj smutne to podejscie. Przypomina mi to podejscie do akwarystyki w Azji gdzie ryby traktuje sie jak ciete kwiaty, jesli zdechna to sie kupi nowe bo to MY MAMY BYC SZCZESLIWI.

Sorrki, moje podejsce do akwarystyki jest diametralnie inne i bede je na tym forum promowal choc tak bardzo Cie ono smuci.....

Precyzuje: nie widze powodu dla ktorego parka S. Hispidus miala by byc w akwarium mniej szczesliwa niz na rafie. Przeciez w naturze zamieszkuja one teren wielkosci przecietnego akwarium rafowego wiec skoro mamy wlasciwe parametry wody, pokarm itd... to de facto Hispidusy czuja sie jak w naturze. Samotny Hispidus nawet w akwarium 1000000L czul sie jak w naturze nie bedzie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 krewetki czyszczace i 1 boksujaca,w ogole sie nie kłocą,boksujaca bardzo trudno jest zobaczyc za dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każda z wypowiedzi @Krewetka_3 i @AquaManiac ma jakiś sens, o tym że po obumarciu jakiegoś korala lub ryby kupuje sie nowy, o tym nikt nie wspomina (nie wypada, wstyd ..itp), trzymanie pojedyńczych egzemplarzy nie jest wykroczeniem, to jest razcej problem "metrażu" akwa.

Najlepiej korale i ryby kupować z hodowli - patrz "nijaki" pan TRYC.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło tylko o mało sensnowną wypowiedź @AquaManiac "tego powodu odradzam jej kupno"

Ilu z nas trzyma więcej niż jedną żółtą zebrasomę (a te najlepiej czują się w stadzie kilkunastu sztuk, to samo dotyczy hepatusów, białobrodych; także chromisów, anthiasów itd, itp - jak ktoś nurkował lub widział film o podwodnym życiu, to szybko dojdzie do wniosku, że w jakimś stopniu męczymy te zwierzęta; są także narażone na samotność (rafówek nie widziałem w stadach mniejszych niż kilkadziesiąt-kilkaset sztuk, tak samo dascyllów - a większość akwarystów ma pojedyncze sztuki - nie znam psychyki ryb, ale musi im być w takim razie smutno;

To trochę tak jak z trzymaniem bernardyna w bloku w m3 :-) Psy to zwierzęta stadne, a większość trzyma pojedyncze sztuki.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba trzymac przeciez po kilkadziesiat sztuk ale przynajmniej te parke. Chodzi mi tylko o to zeby nie skazywac na samotnosc zwierzat ktore w naturze w samotnosci nie zyja. Poza tym uwazam ze jesli juz grabimy rafe z jej bogactwa to dajmy tym organizmom teoretyczna chocby szanse na rozmnozenie sie.

Nie ma sie co spierac, ja mam po prostu takie a nie inne podejscie do akwarystyki. Dla mnie od odczuc natury estetyczniej wazniejsza jest iluzoryczna chocby mozliwosc rozmnozenia zwierzat. Nie dobieram zwierzat pod kolor dywanu czy na zasadzie "troche zoltego i moze cos niebieskiego".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmnożyć??? ilu osobom udało się rozmnożyć ryby czy krewetki w akwarium??? Moim zdaniem to praktycznie niemożliwe, a jeżeli już do tego dochodzi, to jest to kwestia albo niesamowitego przypadku, albo kwestia ciężkiej i żmudnej pracy.

Proszę kolego powiedz mi, ile ryb trzymasz w parach? A jeżeli masz już po 2 danego sztuki gatunku, jak odróżniaż samca i samicę (większość cech dymorficznych jest ciężka do zaobserwowania przez niewprawnych hobbystów (oprócz kilkunastu popularnych gatunków).

Estetyka akwarium to nie ryba i kolor dywanu. Większą krzywadą jest np mieszanie gatunków z różnych części świata - chociażby porównajmy zasolenia dla Arabii Sudyjskiej i Indonezji - tutaj już zaczynają się mordercze przystosowania ryb do życia w akwarium o "uśrednionych parametrach" A większość z nas jednak kupuje te ryby, które są kolorowe, bezpieczne na rafę, spokojne (dlatego większość jest trzymanych pojedynczo) itd, itp. A chyba dałbym sobie szczypce odciąć, że sporo ryb jest właśnie dobieranych do naszych akwariów na zasadzie : trochę żółtego, czerwonego, etc. Nieraz bywam w sklepach i spędzam tam zazwyczaj trochę czasu; jak słucham ludzi, to zazwyczaj są takie komentarze:

- jaka piękna czerwona ryba (centropyge loriculus)

- jaki piękny żółty pokolec (z. flavescens)

- jaki piekny błękit wymieszany z czarnym i żółtym (paracanthurus hepatus)

- jaki piękne pomarańczowe rybki (anthisy)

- jakie piękne kolorowe rybki (mandaryny)

- itd, itp.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo wielu akwarystom udalo sie rozmnozyc ryby czy krewetki, byc moze w Polsce nie ale gdzie indziej i owszem. Wszystkie ryby ktore wymieniles w swoim poscie zostaly juz rozmnozone a to ze nie dzieje sie to powszechnie przypisuje po trosze lenistwu akwarystow bo niewielu chce sie trzymac hodowle fitoplanktony czy brachinusa, wiadomo ile z tym zachodu. A po trosze przeswiadczeniu ze "to prawie niemozliwe" - owszem, jakies 20 lat temu uwazano ze utrzymanie przy zyciu SPS-ow jest niemozliwe a co dopiero ich rozmnazanie...

A co do dymorfizmu to albo jest on widoczny, albo dany gatunek zmienia plec i mozna kupic dwa maluchy, albo trzeba zaryzykowac :) Najlepiej kupowac oczywiscie dobrane pary - z tym jest klopot chociaz importerzy w Niemczech oferuja coraz czesciej parki.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki pływają już w moim akwarium :) na drugi dzień dałem im juz artemie z rurki dosłownie sie rzuciły na tą rurke i wygrzebywały z niej pokarm :)

Nie zauważyłem aby hispidus był w jakiś sposób agresywny do czyszczącej czy ślimaków i kraba...

Krewetka robi duże wrażenie,szybko stała sie ulubieńcem całej rodziny :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmnażanie nie jest niemożliwe, jest tylko jeden warunek - akwarium ma temu służyć, a przy okazji może być ładne albo brzydkie (moje jest bardzo brzydkie w potocznym rozumieniu, a mnie się bardzo podoba bo ryby się trą:) )

A co do rozrużniania to jak się poświęciu trochę uwagi swoim podopiecznym to się je rozpoznaje, co oczywiste nie oznacza to że jak umiesz rozróżnić u siebie to i u kolegi też ci się to uda.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.