Skocz do zawartości
anx

Pierwsza nano-rafa 180l

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie akwarium wygąda tak:

Jak się sprawuje odpieniacz? i czy bedzie sie nadawał do akwa z pokrywą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje odpieniacz?

Na razie odpieniacz sprawuje się bardzo dobrze.

i czy bedzie sie nadawał do akwa z pokrywą?

Nie wiem, lepiej zapytać kogoś kto się lepiej zna. A jeśli już to trzeba wszystko zmierzyć żeby się zmieścił, wszystko zależy od wysokości akwarium itp

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletne testy z dzisiaj:

pH 8.0 Salifert

KH 9 Zoolek

NO2 0 Salifert

NO3 25 Salifert

Ca 320 Zoolek

Mg 1600 Zoolek

Cu 0 Zoolek

PO4 0 Zoolek

Zasolenie 1.026 (Gravity)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium pełzają już 4 ślimaczki turbo.

Mam pytania:

Kiedy mogę zacząć wyłączać odpieniacz na noc?

Kiedy zrobić pierwszą podmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium trafiło 5 korali miękkich:

xenia

clavularia virdis

discosoma turkusowa i fioletowa

briarieum

ricordea zielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś fotki :baby:


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia słabej jakości, niedługo postaram się zrobić lepsze.

Clavularia jest trochę oklapła więc zdjęcie później.

Kiedy szczepki przymocują się do skało? Nie wiem kiedy włączyć pompy.

post-12701-0-69714800-1352144253_thumb.jpg

post-12701-0-34682300-1352144261_thumb.jpg

post-12701-0-39141200-1352144270_thumb.jpg

post-12701-0-43613400-1352144279_thumb.jpg

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale mam drzewkowate glony. Jaki zwierzak je zjada? Na zdjęciach glony i clavularia.

post-12701-0-19100900-1352573326_thumb.jpg

post-12701-0-54134900-1352573350_thumb.jpg

post-12701-0-21764400-1352573365_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie w końcu masz to NO3 bo na pasku masz 2.5 a w opisie 25 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.5 w opisie napisalam 25 bo nie wiedzialam ze trzeba dzielic na 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak patrzysz z góry to nie dzielisz, a jak patrzysz z boku to dzielisz. Co do zwierzaka, to zdaje się Dolabella. U mnie po wpuszczeniu Turbo i krabika Mithraxa też powoli znikają. Ale to może być też skutek końcówki dojrzewania zbiornika. Apropo, czy wcześniej miałaś okrzemki i glony i teraz wróciły, czy pierwszy raz masz takie glony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, patrzę od boku. Po okrzemkach pojawiły się glony, które w krótkim czasie znikły. Potem zaczęły się pojawiać pojedyncze włoski które teraz urosły do takich drzewek. Jeśli znikną to się cieszę, ale wolę, żeby nie zarosły całej skały. Właśnie zastanawiam się nad mitraxem, albo rzeczywiście poczekam. Akwarium ma 5tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony nie ustępują. Teraz jest mieszanka żółtych galaretowatych z włosowatymi zielono-białymi. Coś z nimi zrobi czy zostawic? Same zanikną?

post-12701-0-17822500-1355855172_thumb.jpg

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

Akwarium bez sumpa ? ... tak wygląda na zdjęciu,że masz odpieniacz w głownym ...

ładne akwarium,mam podobny litraż i też bez sumpa - i tak samo odp.w głównym :/

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie akwarium wygląda tak jak na zdjęciach.

W akwarium znajdują się:

2x amfiprion

pterapogon kauderni

6x l. seticaudata

l. ambonesis

rozgwiazda piaskowa

mespilia globulus

wężowidło superba

oraz koralowce jak na zdjęciu.

Skała niestety trochę łysa, mam jeszcze mało korali. Co jakiś czas pojawia się cyjano, a dino praktycznie pojawia się bez przerwy (wymieniłam świetlówki, prefiltry - nic nie pomogło), myślę, że z powodu detrytusu osiadającego na piasku - próbowałam zmienić cyrkulację, pomogło tylko częściowo. Mam również małą plagę aiptasii, ale mam nadzieję, że 6 krewetek L. seticaudata sobie z tym poradzi. Najlepiej czują się u mnie koralowce miękkie i LPSy, chociaż pavona też wygląda dobrze. Briareum i xenia zarosły całą skałę i nie wiem jak zabrać się za przycinanie. Kilka dni temu wyskoczył mandaryn wspaniały, którego miałam już 10 miesięcy, przyjmował mrożonki. Do rybek planuję dokupić jeszcze hexataenię, myślałam również o babce ze względu na ten detrytus na piasku, ale to raczej nie najlepszy pomysł...

post-12701-0-59267400-1388771454_thumb.jpg

post-12701-0-49083600-1388771460_thumb.jpg

post-12701-0-97147800-1388771469_thumb.jpg

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi powiedzieć jak sprawuje się u Ciebie ten odbieniacz (Turboflotor 500) po takim czasie??

Nie masz problemu z drobnymi pęcherzykami powietrza w wodzie?? Jeśli masz/ miałeś to jak rozwiązałeś ten problem

Mam ten sam odpieniacz i pełno malutkich pęcherzyków powietrza w toni i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy małej obsadzie ryb i niewielkim karmieniu w miarę daje radę. Szczerze mówiąc mam niewielką ilość pęcherzyków powietrza w toni, jednak nie przeszkadza mi to i nie zastanawiałam się nad ich redukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja na dziś

Ostatnio miałam w akwarium kilka niepowodzeń. Rozkładająca się w niewiadomym miejscu rozgwiazda, która niestety padła z głodu, spowodowała pojawienie się kępek zielonych glonów. NO3 waha się od 0 do 0,5ppm. Miernika na PO4 nie posiadam, przy najbliższej wizycie w sklepie, poproszę o ich wykonanie. Z niewiadomego mi powodu padła Mespilia, którą miałam 1,5 roku. W tym samym czasie miękkie koralowce tj.: grzybki, sarco, pseudogorgonia, były pokurczone lub pochowane, a capnella do dzisiaj jest bardzo skurczona, tak, że straciłam już nadzieję na jej odratowanie. Pavona zaczęła bieleć. Reszta zwierząt wyglądała normalnie. Teraz widzę, że wszystko wraca do normy.

Chciałabym ustabilizować poziom NO3 i PO4, wspomóc filtrację i ewentualnie spowodować zanik glonów poprzez zapoczątkowanie stosowania VSV lub Vodka Method w minimalnych ilościach (części dziesiąte mililitra).

Czy to dobry pomysł? Czy nie uzyskam efektu odwrotnego od zamierzonego?

Aiptasia jak była, tak jest. Kupione krewetki l. seticaudata (6 szt.) zaginęły bez śladu. W tej kwestii planuję kupic środek Aiptasia X. Nie chcę kupować brzydala, ze względu na LPSy.

Dodatkowo mam plagę ślimaków osiadłych, na których nie mam sposobu. Na szczęście nie wyrządzają specjalnych szkód.

Zauważyłam też, że detrytus zbiera się w niektórych miejscach.Chciałabym dokupić jedną pompę JVP 3000l/h lub 5000l/h. Może uda mi się znaleźć na nią miejsce.

Która byłaby lepsza? Aktualnie mam 2x tunze 1800l/h i JVP 3000l/h.

Stopniowo płuczę piach z syfu, który zebrał się od założenia akwarium.

Z dobrych wieści – ostatnio zakupiłam hexatenię (sprzedano mi rybkę z objawami flexibakteriozy, co zauważyłam dopiero po wpuszczeniu do zbiornika, na szczęście po 3 tygodniach objawy są już zupełnie niewidoczne) oraz salariasa (zdrowa i pocieszna rybcia). Teraz pływają u mnie te dwie rybki, 2x ocellaris i pterapogon.

Widzę, że z koralowców najlepiej rosną u mnie LPSy (chociaż muszę je troszkę podkarmić, aby wzmocnić kolory) oraz niestety briareum i xenia.

Zupełnie nie wiem jak zabrać się za przycinkę briareum. Czy mógłby mi ktoś doradzić jakiś sposób?

Co do prowadzenia zbiornika – karmię 1 lub 2 razy dziennie różnymi mrożonkami (razem 1 kostka), co tydzień podmiana 10-20l na soli Red Sea Salt i Reef Crystals, co miesiąc wkładam węgiel rowy na max. 7 dni, w celu usunięcia toksyn koralowców miękkich.

Jak widać wciąż skała jest troszkę łysa. Jeżeli miałby ktoś niedrogie szczepki kolorowych koralowców LPS, grzybki lub ewentualnie montipory na próbę z odbiorem w Warszawie to bardzo chętnie odkupię. Najchętniej gatunki ze stopki. Jeśli byłby ktoś tak dobry i odsprzedał mi niedrogo (jako, że jestem uczennicą i nie mam stałych dochodów) ciekawe szczepki to bardzo chętnie kupiłabym najlepiej kilka za jednym zamachem (bardzo uciążliwe jest jeżdżenie po całej Warszawie, szczególnie komunikacją miejską).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche grzybków i capnelle na sprzedaz,11 bede w Warszawie to mogę zabrac ze sobą.

Discosoma po 10-15 zł. szt,rhodactis po 25zl szt.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.