Jump to content

anx

Klubowicz
 • Content Count

  155
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  180l

Recent Profile Visitors

2648 profile views
 1. LIKWIDACJA AKWARIUM WARSZAWA Sprzęt: Odpieniacz Deltec APF 600 z oryginalną pompą i pompką zasilającą – 750 zł Pompa obiegowa Jecod DCT-6000 - 300 zł RW-8 (używana 2,5 roku) - 200 zł Tunze 6045 (używana 2,5 roku) - 150 zł Dolewka AquaTrend Levelautomatic + pompka Tunze 5024.040 - 150 zł Grzałka Eheim Jager 200W - 65 zł Grzałka Eheim Jager 150W - 55 zł Filtr RO DI (+2 moduły gratis) - 50zł Akcesoria: Sól AF Reef Salt 6kg - 30zł Węgiel AF (80% opakowania) - 20zł Preparaty AF (praktycznie całe): AF ProBioS 50ml (80% opakowania) - 55 zł AF -NP Pro 50ml (80% opakowania) - 55zł AF Bios 10ml (90% opakowania) - 20zł Garlic Oil 10ml (70% opakowania) - 15zł AF Energy 10ml (70% opakowania) - 15zł AF NitraPhos Minus 200ml – NOWE, nieotwierane - 30zł Microbe Lift Sili Out 2 (1/3 opakowania) - 5zł Testy: *Salifert: Ca (praktycznie cały) - 30zł, KH (ok. połowa) - 5zł *Aquaforest: Mg (praktycznie cały) - 30zł AiptasiaX – prawie całe opakowanie - 40zł Sera Fishtamin 70% opakowania 15ml - 5zł Czyścik D-D Aquascraper 67cm (kilka końcówek) 30zł Szklane pojemniki na Ballinga 3szt - 50zł/sztukę Półka na szczepki 20x12cm, 36 otworów -30 zł Spławik Wiadro 80l Mnóstwo innych drobiazgów ZESTAW AKWARIUM opti white (przód i prawa szyba) 309l z sumpem, hydrauliką (zawór bramowy na spływie), stelażem i koroną z wentylatorami i zasilaczem - 2500 zł BRAK ŻYCIA TYLKO SĄ RAZEM ZDJĘCIA W PAKIECIE ZDJĘCIA https://drive.google.com/drive/folders/1YLx-eXIhOFctkw7YtGDX_PD4AX990OKn?usp=sharing Pozdrawiam, Ania
 2. Witam wszystkich! Posiadam odpieniacz Deltec AP600, zasilany przez Hydor Nano 1000. Jednak bardzo słabo pieni - dorpiero po dodaniu bakterii udaje mu się coś wypienić. Czy może to być spowodowane za niskim poziomem wody w odpieniaczu (na zdjęciu)? Czy wobec tego należałoby kupić mocniejszą pompę (ta jest ustawiona na maksa)? Czy trzeba szukać przyczyny gdzie indziej?
 3. Witam wszystkich! Czy ktoś z okolicy mógłby poratować moje akwarium lampą UV? Niestety śliczna loretka dostała kropek Już zupełnie nie wiem co robić. Jestem studentką i niestety teraz nie mam możliwości zakupić własnej lampy. Może być jakakolwiek, tylko oby działała. Bardzo proszę o pomoc, jeżeli tylko ktoś może. PS Nie wiedziałam, w którym dziale umieścić post, mam nadzieję, że we właściwym.
 4. Anthias odszedł. Czy ktoś doradzi co zrobić z tym koszmarem?
 5. Niestety od zakupu anthiasów na początku stycznia (dodam, że jeden nie dożył dojazdu do domu mimo, że ryby były zabezpieczone, jechały w samochodzie ok. 40 minut) dzieją się same złe rzeczy w akwarium. Najpierw jednemu spuchło oko i nie chciał jeść, był chudy a jego odchody były białe i ciągnące, zaraz potem praktycznie wszystkie ryby w zbiorniku zaczęły się ocierać. Po zakupieniu krewetki sytuacja się poprawiła, ale krewetka przestała czyścić ryby (na początku robiła to chętnie), więc postanowiłam spróbować z Herbtaną. Tydzień temu zakończyłam 10-dniową "kurację" Herbtaną co z kolei postkutkowało chorobą tego anthiasa (biały nalot itd.), wysypem cyjano, czyli tak naprawdę znacznym pogorszeniem sytuacji. Co ciekawe anthias, którego na początku spisałam na straty (mały, wychudzony) ma się lepiej, ma duży apetyt a oko się poprawiło. Ryby są spokojniejsze niż na początku (widoczny był stres), ale wciąż się ocierają. W międzyczasie jeden anthias zaczął zmieniać się w samca. Przyjrzałam się i rzeczywiście wieczorem pojawiają się delikatne, drobne, słabo widoczne kropki na głowie Grammy. Azotany mam praktycznie zerowe przez cały czas, fosforany w czasie zakupu wynosiły 0.09, jutro lub pojutrze będę mogła zakupić test na PO4, żeby móc mierzyć ich poziom w domu. To wszystko mnie podłamało, zaczęłam wątpić w to, że kiedykolwiek moje akwarium będzie bez plag i chorób.
 6. Kilka dni temu zauważyłam częste osiadanie ryby na dnie i szybkie ruchy pokryw skrzelowych. Przez 2 dni nie mogłam obserwować akwarium, ponieważ nie było mnie całe dnie w domu. Oczywiście ryby były karmione. Dzisiaj stan rybki jest o wiele gorszy Czy da się jeszcze go uratować czy nie ma szans?
 7. Niestety moja przepiękna loretka bardzo się ociera i siedzi w skale przez większość czasu - wcześniej odważnie pływała po całym akwarium Mam ogromną nadzieję, że uda się ją uratować tak jak i resztę. Wpadłam jeszcze na pomysł żeby dokupić l. kuekenthali - może też by czyściły a i tak miałam je kupić. Tylko wtedy pewnie lepiej nie ryzykować herbtaną, żeby nie padły po wpuszczeniu (aklimatyzacja+herbtana domyślam się może być ryzykowna), więc czy lepiej dzisiaj już podać herbtanę a krewetki po kuracji, czy w poniedziałek pojechać po dodatkowe krewetki i zaczekać z dodawaniem herbtany?
 8. Dziekuję za podpowiedzi. Dobrze, to może spróbuję z Herbtaną. Mam jednak pytanie, czy jest ona bezpieczna dla krewetek i jeżowców? Jeżeli chodzi o krewetkę czyszczącą to widzę, że ryby do niej co chwilę podpływają, szczególnie mały błazenek, który bardzo się ociera - podpływa bardzo blisko niej i czeka a ona nic.. Na początku bardzo ładnie czyściła anthiasy, a teraz podpływają a ona nic sobie z tego nie robi. Dlaczego? Czy dlatego, że sporo karmię, żeby wzmocnić ryby? Dziękuję również za odpowiedź odnośnie zamiany w samca. Przynajmniej to nie jest żadne choróbsko
 9. Oznak na skórze ryb nie widzę, stąd myślę że objawy są raczej pasożytnicze, a Artemiss jest na bakterie i grzyby, czy tak? Wpuściłam krewetkę tydzień temu. Rzeczywiście anthiasy ustawiły się w kolejce, jednak nie widziałam aby podpływały do niej też inne ryby. I niestety nadal się ocierają (w tym przynajmniej 1 anthias)
 10. Aktualizacja Ryby nadal się ocierają, ale kropek jak nie było tak nie ma. To musi być inny pasożyt, tylko jaki? Dodatkowo jeden anthias (jedyny z moich ryb) ma bardzo dziwny objaw - ok. 2 dni temu zauważyłam że jego płetwy piersiowe i grzbietowa zaczynają miejscowo wygladać jak coraz bardziej okopcone, tak wygląda jak osadzony węgiel. Jak uda mi się zrobić zdjęcie to wstawię. Co to może być? Nigdzie nie znalazłam informacji o takich objawach... Teraz widzę, że prawdopodobnie z nowymi anthiasami wprowdziłam jakieś paskudne pasożyty. Mam dostęp tylko do Herbtany, do polyp Lab niestety nie. Czy lać Herbtanę na ślepo, nie wiedząc co jest rybom czy to nie ma sensu?
 11. Może miernik zasolenia przekłamuje? Miałam podobną sytuację i okazało się, że mój salimetr zaniża zasolenie o 2-3. Jeżeli chodzi o grzałkę Easy Heater to miałam i w krótkim czasie pękła - śmierdziało spalonym plastikiem w całym pokoju, potem poczytałam i rzeczywiście akwaryści na forum też o tym pisali. Także z własnego doświadczenia odradzam jej używanie. Teraz używam grzałki Jager.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.