Skocz do zawartości
MiQ

[1070L] moje nowe docelowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

kilka nowych fotek z koralami, które sobie siedzą w akwa od jakiegoś czasu :D wklejam zdjęcia bo widzę, że do galerii nikomu się nie chce zglądać :/

niestety jestem w stanie ciągłej wojny z dino i wygrać nie mogę :(((((

wklejam kilka fotek - reszta jest w galerii

i moim zdaniem najlepsze fotki:

IMG 4774

IMG 4776

IMG 4778

IMG 4790

IMG_4985.JPG

IMG_4998.JPG

IMG_5018.JPG

część się powtarza, ale to dlatego że robiło moje dziecko albo robione nietypowym obiektywem bo 70-200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wreszcie akwarium wygląda już prawie ja powinno :D wklejam link do albumu

zdjęcia obrabiane w Paint (zmniejszone rozmiary) - może jest jakiś lepszy sposób na to ? No i jeszcze popracuję nad fotografowaniem bo już wychodziły lepsze zdjęcia ;)

ikilka fotek żeby coś było w poście :)

IMG_5206.JPG

IMG_5195.JPG

IMG_5187.JPG

IMG_5180.JPG

IMG_5173.JPG

IMG_5166.JPG

IMG_5164.JPG

IMG_5140.JPG

IMG_5141.JPG

IMG_5124.JPG

IMG 5094

IMG 5092

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzeglądałem fotki i zestawiam podobne zdjęcia z tymi samymi koralami

pierwsze zdjęcia są z kwietnia drugie są aktualne więc przyrosty są z prawie 6 miesięcy:

IMG 4644

IMG 4644 1

IMG 4648

IMG 4648 1

IMG 4650

IMG 4650 1

IMG 4661

IMG 4661 1

IMG 5003

IMG 5003 1

IMG 5005

IMG 5005 1

IMG 5008

IMG 5008 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja dobre warunki i oddanego opiekuna to odwzajemniają się kolorkami i przyzwoitym wzrostem.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szczególnie cierpliwość ... akwarium od powstania chyba przez 2,5 roku wyglądało jak kupa i raczej ozdobą domu nie było ;)

dopiero teraz zaczyna wyglądać jak powinno i mam nadzieję że tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja lubię mało skały duzo miejsca dla ryb super baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem nagrałem filmik

dopuściłem kilka ryb i obsada jest już w 99% docelowa

nie wiem jak nagrywacie i robicie zdjęcia że balans bieli jest OK - mi się wydaje że cały czas jest za niebiesko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bialobrody dogaduje się z lineatusem

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lineatus jest od 3 dni - na tą chwilę nie ma jakiejś wielkiej miłości, ale agresji też nie ma - najbardziej chyba agresywnie zachowuje się scopas (dla zmyłki żółty ;) ) do innych ryb, dobrze że veliferum jest tak duża to się nie dała przegonić i dobrze że scopas jest w miarę mały (chyba najmniejszy ze wszystkich) to jego zaczepki nie są bardzo uciążliwe i każda nowa ryba (było tak z naso, było z białobrodym, teraz z veliferum) starczy że raz drugi się nastroszy i scopas odpuszcza właśnie ze względu na rozmiar (veliferum jak nastroszy płetwy jest z dwa razy większa)

zasadniczo wszystkie nowe ryby (lineatus, veliferum, bliżej nieokreślony ctenochaetus i borsuk) jedzą już glony z klipsa ze starymi rybami - dołożyłem drugiego klipsa i podaje równocześnie, ale i tak lepiej smakuje z jednego - więc wydaje się że jest OK i stres (najbardziej chyba mój) z dokładaniem rym na razie przeszedł - oby tylko nie zapeszać, lineatusa baliśmy się najbardziej ...

ogólnie glonów podaje dużo (dziennie przy tej obsadzie 2 płaty) więc mam nadzieję, że puki jest odpowiednia ilość zielonego to nie będzie dużej agresji bo nie trzeba walczyć o jedzenie ...

jedyna niepokojąca/zastanawiająca rzecz to że ryby nie chcą spać w tej dużej konstrukcji i wszystkie układają się przy najmniejszym słupku :/ o ile kiedyś scopas opanował tą największą skałę to można było zrozumieć, to teraz sam się stamtąd wyniósł i stoi pusta ... myślałem że "stare" ryby z przyzwyczajenia tam nie śpią, ale widok nowych śpiących po tej stronie co reszta trochę mnie zaskoczył ...

no i nie jest tak pięknie-rewelacyjnie bo są cyjano :(

może następny filmik zrobię jak wsadzę glony - wtedy jest jeszcze więcej ruchu w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema przesledzilem caly temat I ciekawi mnie jak teraz wyglaga Twoje akwarium ...................Ja sam bede po nowym Roku tez zakladal 330 litrowy zbiornik .....


RED SEA MAX 250

pompy cyrkulacynje 2600l/h , 1000l/h .oswietlenie 3x39w biale , 3x39 w niebieskie ,bez odpieniacza , filter zewnetrzny Eheim 600 , 31 kg skaly , automatyczna dolewka.chlodziarka dg 300.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://goo.gl/photos/ZXoDQC1w1hRbq9yj8

aktualne fotki + filmik

akwarium trafiło na sprzedaż (info na priv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że moje ogłoszenie jakoś nie może trafić na Targowisko to piszę tutaj - aktualny filmik i zdjęcia powyżej oraz poniżej jeszcze raz + opis całości co jest:

akwarium trzeba zobaczyć bo niestety nie umiem zrobić dobrych zdjęć (zdjęcia są z filtrami ale i tak nie oddaje to prawdziwych kolorów)

https://goo.gl/photos/ZXoDQC1w1hRbq9yj8

Akwarium ma wymiar zewnętrzny 206,5 x 78,5 x 66(h) cm z bocznym pudełkiem przelewowym i miejscem na wavebox, do tego sump 130x60x60 oraz zbiornik na dolewki i podmianki 115x60x45 (podzielony na pół, ze spływem wody do podmianki). Sump podzielony jest na 4 komory - spływ ze skałą, wata do filtracji, odpieniacz BUBBLE KING 300 i pompy powrotne 2x NEW JET 4500. Nad akwarium wiszą dwie lampy ATI SUNPOWER 6x80W przerobione na stateczniki DALI ze sterowaniem z Profiluxa. Do tego Profilux z pomiarem REDOX, Ph i zasolenia, dwoma czujkami poziomu wody, żeby odpieniacz nie przelewał i sterowaniem 4 pompami Tunze 6105, pompa Tunze wavebox sterowana niezależnie. Pompy dozujące 3 kanałowe do Ballinga, dwie dolewki (jedna w akwarium, druga do zbierania wody RO) i filtr RO z dużą puszką na żywicę. Cała rozdzielnia elektryczna 3 fazowa z podziałem na 20 bezpieczników i 3 róznicówkami i system gniazdek. Wszystko to widać na końcu filmu - jak by co proszę pytać o szczegóły, do sprzedania jest całość z całym sprzętem, regałami, rozdzielnią, gniazdkami.

Co do obsady: żywa skała około 60-70kg, trochę piasku na dnie, naliczyłem około 70 korali - same SPSy i LPSy, ricordea (jeśli będzie trzeba napiszę większość nazw - wszystkie widać na filmach i zdjęciach). Co do ryb to od tych większych i ciekawszych: Naso elegans, Zebrasoma scopas yellow, Zebrasoma Xanthurum, Ctenochaetus binotatus, Acanthurus olivaceus, Calloplesiops altivelis, Zebrasoma Desjardinii, Acanthurus lineatus, Acanthurus leucosternon, Siganus (Lo) vulpinus, około 15 chromis virdis, 2 błazenki - czarny i pomarańczowy - mieszkają w Catalaphyllia jardinei składają ikrę, 10 piżamek, doktorek, Ecsenius midas, mandayn, Plectranthias inermis, Nemateleotris decora, około 15 Chrysiptera cyanea i pewnie jeszcze kilka innych których teraz nie pamiętam. Do tego krewetki, ślimaki zwykłe i kopiące, wężowidło, rozgwiazdy i inne żyjątka.

Parametry w akwarium to te dwa najważniejsze PO4 na poziomie 0,1-0,15 i NO3 w zakresie 5-10, reszta regulowana i w normie - jak by co mogę je wypisać, napisać jak utrzymuję takie parametry przy takiej obsadzie. Mam też zapiski z parametrów i dozowania z ostatniego roku. Korale są wybarwione, polipują, LPSy się pompują.

Tak naprawdę akwarium trzeba zobaczyć, bo opis i zdjęcia nie oddają jego wyglądu i efektu jakie robi, oczywiście pomogę przy przyniesieniu całości żeby obyło się bez strat.

Jeśli chodzi o samą sprzedaż to interesuje mnie albo całość albo całość życia i potem na części sprzęt (na tą chwilę o sam sprzęt proszę nie pisać ...). Życię mogę sprzedać kilku osobom, ale odebrać trzebaby najlepiej wszystko jednego dnia (jak pewnie wiecie ryb bez wyciągania skały nikt nie wyłapie)

Cena za całość to 32.000, za życie 15.000 oczywiście wszystko do negocjacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pocisk normalnie to akwa, po co takie cudo sprzedawać ?

normalnie łaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie szkiełko się trzyma całkiem nieźle - chcę sprzedać w całości i chętnych jakoś nie dużo ;)

postaram się zrobić jakieś nowe fotki i wrzucić

a sprzedaję bo będziemy mieć w domu remont i boję się że akwarium bardzo ucierpi (choćby przez kwestie z wyłączaniem prądu), ale jak by co nie poddajemy się i będziemy walczyć, żeby zostało tak ładne jak jest teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i niestety akwarium przestało istnieć :( no może inaczej istnieje w innym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.