Skocz do zawartości
MiQ

[1070L] moje nowe docelowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W zasadzie dojrzewanie dobiega powoli końca i mam chwilę więc postanowiłem wrzucić kilka fotek z mojego nowego już kolejnego akwarium.

Co do sprzętu i samego baniaka:

- akwarium jest widoczne z dwóch stron na przestrzał - powiedzmy, że jest wmurowane w ścianę - główny zbiornik ma wymiar zewnętrzny 211x81x70(h) cm, netto wychodzi 1070 litrów, z boku ma doklejony komin (już poza zbiornikiem) i miejsce na wavebox

- sump ma 130x60x45(h) cm, stoi w osobnym pomieszczeniu obok akwarium

- jest zbiornik na dolewki i podmianki o wymiarze 110x60x42(h) cm

- odpieniacz ATI PowerCone 250i

- oświetlenie T5 - 2 x 6 x 80W ściemniane - lampa również ATI

- cyrkulacja 2 x 6105 + 6095 + wavebox

- na obiegu 2 x NJ 6000

Dojedzie jeszcze dozowanie Ballinga, pewnie jakieś filtry na media, chłodziarka (jak się uda i znajdzie czas to własnej produkcji), w sumpie na 100% refugium (może DSB) i mam nadzieję, że starczy.

Zostało do skończenia jeszcze kiiiiilka rzeczy - wentylacja, spusty wody do kanalizacji i pewnie jeszcze 100 innych o których nie pamiętam ...

Co do obsady to pewnie później wkleję co bym chciał w nim trzymać - ogólnie ryb chce mieć sporo, korale głownie LPS i SPS i na pewno dużo bezkręgowców - szczególnie krewetek.

Nie wiem jak fotki po kolei ułożyć, więc zacznę od sumpowni i potem wrzucę kilka fotek z rożnych stadium samego akwarium - niestety fotograf ze mnie żaden więc i zdjęcia słabe + robione telefonem

Pomieszczenie w którym ma stać sump - stelaż

sump 1

Tutaj szafka elektryczna do akwa - prawie tak duża jak do domu - na pewno już trzeba wprowadzić kilka zmian (jak choćby opóźnienie włączenia odpieniacza po zaniku prądu i miejsce do podłączenia UPSa)

sump 2

Widok bardziej ogólny na cały stelaż

sump 3

Tu już wszystko ppdłaczone i działające - też jeszcze do zmany bo muszę inaczej rozwiązać dolewanie wody - tj. teraz jest grawitacyjnie a zmienię na dolewanie pompką, żeby przy awarii elektrozaworu nie było tragedii

sump 4

Zestaw hydrauliki do połęczenia wszystkiego w jedną całość

hydraulika

Ułożenie świetlówek T5 w lampach - świetlówki ułożone tak, że z każdej strony są tak samo - na tą chwilę barwa się podoba, pewnie coś będziemy eksperymentować

T5

Tak akawium wygląda od strony salonu

puste 1

A tak od drugiej strony

puste 2

Testowe ułożenie skały

test 1

test 2

Docelowe ułożenie skały - już poklejone i ustawione na swoim miejscu - inaczej nie będzie bo całość jest poklejona Cx-5

skala 1

skala 2

skala 3

Zbliżenia słupków po jednej ze stron akwarium

slupki 1

slupki 2

Co do samego akwarium to narazie dojrzewa, parametrów narazie nie mierzę bo nie ma po co, glony powoli zaczynają się cofać, więc niedługo czas na piasek na dno i pewnie pierwszych mieszkańców.

Całość projektu powstaje pod okiem Acropra Team ;) i przy okazji mogę podziękować za pomoc bo wiedza Łukasza jest bezcenna i to, że nie mam przeróbek, rozwalań ścian itd. to głównie dzięki niemu - choć ja starałem się jak mogłem to utrudnić ;)

Jak macie pomysły co zmienić, dołożyć czy wyjąć to śmiało możecie pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę własne doświadczenia z tym sprzętem zmienił bym odpieniacz


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę własne doświadczenia z tym sprzętem zmienił bym odpieniacz

a coś więcej ? Bo na tą chwilę jestem zadowolony - żaden inny odpieniacz nie pienił jak ten (a miałem ich już z 5 szt. w tym APF600, który jest zachwalany przez wszystkich). Nie powiem Łukasz mi polecał/zalecał BK250 ale różnica w cenie mnie trochę powstrzymała a dobrych opinii o PC250i (ważne to i) było sporo

choć nie powiem - myślę, że pierwszą rzeczą do zmiany jeśli parametry będą niedobre to będzie odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm też mi sie wydaje, że ten odpieniacz trochę mały na ten litraż. Jak pisałeś, zawsze można go zmianić, a na początek chyba może być;)

świetny wymiar. powodzenia, będzie dobrze;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, też mam dwustronne i fajnie to wygląda!


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyślec że zaczęło sie od malutkiego reefmaxa przy schodach :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz ladniejsze te zbiorniki powstaja :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pio7: a skąd wiesz o reefmaxie przy schodach ? i poprawka w starym domu miałem jeszcze 180L, ale tamto to był taki bardzo nisko budżetowy system - w zasadzie skała + biostar flotor. I to było jakieś 5 lat temu. Potem był reefmax, 400L i teraz to

rafal19: jest około 100kg, jest jeszcze 4 kawałki skały w sumpie, pewnie tam coś jeszcze dokupię. W zasadzie waham się co wsadzić do tej komory - jak pisałem może DSB, może refugium a może tylko skały dopakuję z 20kg i starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na taką obsadę:

1) babki kopiące - para + krewetki para - tutaj pewnie nie będzie łatwo kupić kompletu, więc nie wybieram konkretnego gatunku a wezmę co będzie ;)

2) stadko Anthias - tu jeszcze nie ma decyzji jakie - może jakieś propozycje ? Tylko nie takie co trzeba karmić 7 razy dziennie

3) doktorek przy rybach które będą następne to konieczność ;)

4) ślizg - nie wiem jaki - pewnie nie jakiś standardowy a coś wymyślnego

5) Chelmon rostratus - obowiązkowo

6) Schooling Bannerfish (Heniochus diphreutes) - zamiennik Idolka ;)

7) Pink Skunk Clownfish (Amphiprion perideraion)

8) Black & White Ocellaris Clownfish (Amphiprion ocellaris var.) - pytanie czy z tymi wyższymi nie będą walczyć, te już mam zarezerwowane fajniejszą odmianę u Łukasza

9) Mandaryn – para

10) Firefish, Helfrichi (Nemateleotris helfrichi)

11) Gold Spotted Rabbitfish (Siganus punctatus) - ??? piszą, że nie do końca reef-safe :/

12) Longnose Hawkfish (Oxycirrhites typus) ??? lub Flame Hawkfish (Neocirrhitus armatus) - wolałbym długonosego, ale też piszą, że nie do końca bezpueczny dla rafy :(

13) Carpenter's Flasher Wrasse (Paracheilinus carpenteri)

I teraz najważniejsze ryby :D:

14) Convict Tang (Acanthurus triostegus)

15) Mustard Guttatus Tang (Acanthurus guttatus)

16) White Tail Bristletooth Tang (Ctenochaetus flavicauda)

17) Powder Blue Tang (Acanthurus leucosternon)

18) Blonde Naso Tang (Naso elegans)

19) Whitecheek Tang (Acanthurus nigricans)

20) Squaretail Bristletooth Tang (Ctenochaetus truncatus) lub Two Spot Bristletooth Tang (Ctenochaetus binotatus)

21) Orangeshoulder Tang (Acanthurus olivaceous)

22) Scopas Tang (Zebrasoma scopas) lub Sailfin Tang (Zebrasoma veliferum)

Nie wiem czy wszystkie są do kupienia w Polsce (ale można próbować) - pytanie czy tyle ich się zmieści do tego akwarium i czy nie będą za bardzo się tłukły między sobą, ale kto to wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mnie sie :clap: co raz wiecej ladniejszych i co raz wiecej wiekszych. Swietny pomysl rozwiazania oswietlenia, gdzie trzeba jest jasno a cienie boczkami robia fajny klimat.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, fajnie że wam się podoba (choć narazie nie ma co) ale lepiej doradźcie coś w sprawie ryb :p

wkleję grzebień, odkurzę dno i chcę zamawiać i wolałbym uwagi teraz niż za pół roku jak przy obsadzie pokolcy raczej już nic dołożyć się nie da ... że białobrody raczej problematyczny to wiem, pytanie co z nigricans i czy można je dwa trzymać w akwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na taką obsadę:

1) babki kopiące - para + krewetki para - tutaj pewnie nie będzie łatwo kupić kompletu, więc nie wybieram konkretnego gatunku a wezmę co będzie ;)

2) stadko Anthias - tu jeszcze nie ma decyzji jakie - może jakieś propozycje ? Tylko nie takie co trzeba karmić 7 razy dziennie

3) doktorek przy rybach które będą następne to konieczność ;)

4) ślizg - nie wiem jaki - pewnie nie jakiś standardowy a coś wymyślnego

5) Chelmon rostratus - obowiązkowo

6) Schooling Bannerfish (Heniochus diphreutes) - zamiennik Idolka ;)

7) Pink Skunk Clownfish (Amphiprion perideraion)

8) Black & White Ocellaris Clownfish (Amphiprion ocellaris var.) - pytanie czy z tymi wyższymi nie będą walczyć, te już mam zarezerwowane fajniejszą odmianę u Łukasza

9) Mandaryn – para

10) Firefish, Helfrichi (Nemateleotris helfrichi)

11) Gold Spotted Rabbitfish (Siganus punctatus) - ??? piszą, że nie do końca reef-safe :/

12) Longnose Hawkfish (Oxycirrhites typus) ??? lub Flame Hawkfish (Neocirrhitus armatus) - wolałbym długonosego, ale też piszą, że nie do końca bezpueczny dla rafy :(

13) Carpenter's Flasher Wrasse (Paracheilinus carpenteri)

I teraz najważniejsze ryby :D:

14) Convict Tang (Acanthurus triostegus)

15) Mustard Guttatus Tang (Acanthurus guttatus)

16) White Tail Bristletooth Tang (Ctenochaetus flavicauda)

17) Powder Blue Tang (Acanthurus leucosternon)

18) Blonde Naso Tang (Naso elegans)

19) Whitecheek Tang (Acanthurus nigricans)

20) Squaretail Bristletooth Tang (Ctenochaetus truncatus) lub Two Spot Bristletooth Tang (Ctenochaetus binotatus)

21) Orangeshoulder Tang (Acanthurus olivaceous)

22) Scopas Tang (Zebrasoma scopas) lub Sailfin Tang (Zebrasoma veliferum)

Nie wiem czy wszystkie są do kupienia w Polsce (ale można próbować) - pytanie czy tyle ich się zmieści do tego akwarium i czy nie będą za bardzo się tłukły między sobą, ale kto to wie ?

Według mnie wprowadzenie 9 szt. pokolców do takiego zbiornika może okazać się bardzo karkołomnym i kosztownym przedsięwzięciem.Najlepiej wszystkie jednocześnie. Zakończy się pewno obsypaniem ryb, a być może stratami, a z ich wzrostem należy spodziewać się walk o kryjówki, a za dużo skały w akwarium nie ma, co akurat mi się bardzo podoba. Bardzo ładnie za to prezentuje się stadko np. 5szt. Zebrasoma flavescens. Więcej bym nie wpuszczał.

Czy rozważałeś ćentropygi? 2 szt. wpuszczone jednocześnie powinny dać radę.

Pozdrawiam z daleka


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsada pokolców będzie wpuszczona na raz bo inaczej też tego nie widzę,

5szt. Zebrasoma flavescens - jak widzisz nie ma żadnego żółtka z prostej przyczyny - nie podoba mi się ta ryba i wolę inne

co do centropyg nie rozważałem, choć czytam że nie są bezpieczne dla korali niestety

a co myślicie o tych dwóch:

11) Gold Spotted Rabbitfish (Siganus punctatus)

12) Longnose Hawkfish (Oxycirrhites typus)

nie wyjedzą wszystkich krewetek ? Choć może jak by najpierw wpuścić krewetki i inne robactwo to by nie ruszały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś widzę, że nikt doradzić nic nie chce (jak to dobrze że jeszcze Acropora coś pomoże ...) :/

z ryb wypadają: Convict Tang (Acanthurus triostegus), Whitecheek Tang (Acanthurus nigricans), jako że White Tail Bristletooth Tang (Ctenochaetus flavicauda) jest nie do kupienia może (nic pewnego ...) będzie "zwykły" Kole Yellow Eye Tang (Ctenochaetus strigosus), do tego jeszcze Purple Tang (Zebrasoma xanthurum) i Magnificent Foxface (Siganus magnificus) na miejsce wykreślonych

no i z tych dwóch Scopas Tang (Zebrasoma scopas) lub Sailfin Tang (Zebrasoma veliferum) wybór padł na Scopasa (bo jeszcze nie miałem ...

no i rezygnuję z Longnose Hawkfish (Oxycirrhites typus) bo chce mieć sporo krewetek żyjących sobie a nie będących pokarmem ...

To inny temat: podłoże będzie z piasku - czytałem o DSB i się waham czy robić w zbiorniku głównym - trochę się boję, ale mam trochę miejsca w sumpie - powiedzmy 40x60cm i tam byłoby w sam raz - czy taka wielkość złoża będzie OK, do tego na wierzch dałbym trochę skały i glony - choć wysokość tej komory to niestety tylko 20cm (w sensie poziomu wody) czy to nie za mało ?

co do refugium to niby mam sporo miejsca w komorze spływu (powiedzmy 25x60cm) i może tam glony ? pytanie czy przepływ około 10l/h to nie za dużo na refugium ? i jakie oświetlenie zrobić - najlepiej bym szedł w coś LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem a trochę się zmieniło :D

Doszło sporo życia (na razie same ryby, krewety, ślimaki, rozgwiazdy i wężowidła)

A po kolei: w akwa pływa prawie docelowa obsada pokolców - brakuje tylko białobrodego i może jeszcze coś przemycę. Na chwilę obecną chce i muszę dokupić jakąś kopiącą babkę, a najlepiej parkę

z ryb pływa:

Acantharus triostegus

Chelmon rostratus

Synchiropus splendidus 2 szt.

Amphiprion percula Pisacco

Siganus stellatus

Zebrasoma scopas

Calloplesiops altivelis

Heniochus diphreutes

Salarias fasciatus

Zebrasoma flavescens

Naso elegans

Zebrasoma xanthurum

do tego 10 krewetek (6 debeliusów i 4 czyszczące), ślimaki kopiące 10 szt., rozgwiazdy kopiące 2 szt i zwykłe ślimaki (potomstwo ślimaków z mojego poprzedniego akwa ;) )

co do samego systemu to od zalania pod koniec sierpnia 2012 nie było robione nic (żadnych podmian, żadnych testów itd.), dwa tygodnie temu do komory w sumpie trafiły glony i tydzień temu pierwsza podmiana około 120l. Podmiany będą robione co 2 tygodnie - rozważam czy puki nie ma korali nie robić ich na jakiejś ubogiej soli (teraz używam preis)

na korale jeszcze przyjdzie trochę poczekać - nie chcę wkładać za wcześnie a jak się zrobi zimno to i z wysyłką będzie krucho

no i tak jak inmar borykam się z paprochami - nie widać ich chyba aż tak bardzo na zdjęciach, ale kurczę trochę efekt akwarium psują

kilka fotek, żeby zachęcić do zerknięcia do galerii:

IMG 0008

IMG 0017

IMG 0047

IMG 0100

IMG 0101

IMG 0113

IMG 0115

IMG 0129

i cała galeria gdzie jest więcej zdjęć

przy okazji mogę się pochwalić nowym zakupem tj Canonem 550D + Tamron 17-50 który robi super fotki (mam nadzieję, że się podobają) w porównaniu z moim starym aparatem - dzięki za pomoc w wyborze sprzętu do fotografowania bo to dzięki kilku osobom z forum ten udany zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do ryb to samo wyjdzie w praniu. Po pierwsze primo nie wszystko na raz jest dostępne na rynku, po drugie primo zanim Ci sie przezywalne sztuki trafia to i tak większość przerobisz po 2-3 sztuki (nie życzę Ci tego ale takie je doświadczenie) a po trzecie primo to Ci sie może gust z czasem zmienić troszkę:) ryby co dziwne w każdym baniaku zachowują sie troszkę inaczej także nie ma zasady ze w Twoim jedne sie nie zgodzą itp itd. Oczywiście generalna zasada jest taka sama np ze Bialobrody to kawał skurczybyka:)

Mam podobne litrazowe akwa i polecilbym Ci prostotę, czyli dobre oświetlenie, dobry odpieniacz, reaktor (jak już korale bedą u Ciebie), ja u siebie mam peletki które tez polecam, węgiel i regularne podmianki. Dodatki na kolory korali tomy czasem. Nie kombinuj z żadnym DSB, ani innymi wymyslnymi cudami no chyba ze masz za dużo kasy i czasu... Z nastawieniem na to 2 :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium świetnie się zapowiada, fajny pomysł na ułożenie skały, bardzo przestrzennie tak jak mi się podoba :).

Miałbym pytanko o stelaż, czy to jest jakiś konkretny system profili? z jakiego materiału - aluminium? masz w stelażu stopy regulacyjne (zastanawiałem się czy w ogóle w tych ceownikach dałoby radę takie zamontować), czy leży całą powierzchnią profili na podłodze? mógłbyś napisać gdzie kupowałeś te profile?

Osobiście mam spawany, ale też myślałem nad skręcanym z profili i kto wie czy następny nie będzie właśnie na podobieństwo twojego, dlatego kwestia stelaży na łączniki ciągle mnie interesuje.

Pozdrawiam

Darek


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że pytasz o stelaż w sumpowni bo tego giganta pod baniakiem nie widać ;)

stelaż z profili Walraven ocynkowanych, stopy są ale nieregulowane (choć oczka są podłużne i może by dało radę choć bałbym się o wytrzymałość takiego patentu), pod stopkami mam wsadzoną gumę i tutaj widziałbym możliwość regulacji (guma ma chyba 1mm a można kupić 1-10mm lub dać kilka warstw)

link do strony hurtowni gdzie kupuję (ale mają wszystkie hurtownie instalacyjne) http://www.sklep.hts...ontazowych.html ja mam 40x40 na 2,5 lub 3mm

co do skały to kleiłem z żoną pierwszy raz i nie powiem też jestem zadowolony :) choć teraz bym dołożył jeszcze trochę kryjówek dla ryb

Jacku co do ryb w zbiorniku: po pierwsze i drugie na szczęście mamy Acroporę w Landzie i ryby wpuściłem na dwie tury, został jeszcze białobrody, ale cały czas nie jest do wydania bo trochę kropek ma. Co do gustu to raczej nie może się zmienić bo ryb tak łatwo nie zmienię (zresztą jak pisałem baniak powstał z myślą głownie o Naso i leucosternon'ie).

Co do prowadzenia samego baniaka to planuję jak piszesz: dobre oświetlenie (jest T5 i jest OK), dobry odpieniacz (nie ukrywam, że Łukasz polecał BK i cały czas myślę czy nie zmienić) i chyba jednak Balling, zamiast peletek będą glony w sumpie i mam nadzieję, że wystarczy (choć pewnie jeszcze jakiś absorber się przyda).

W najbliższym czasie (mam nadzieję poniedziałek) do baniaka trafi kolejna partia około 30 ryb (anthiasy, nemo, babki i może wreszcie białobrody), więc będą nowe fotki.

Korale pewnie będą trafiać do baniaka na wiosnę jak wysyłać będzie można - raczej będę wsadzał szczepki bo lubię patrzeć jak wszystko rośnie (oby ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik :) Założenia dobre, dobrze realizowane, nic tylko czekać :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś do akwarium po półtora miesięcznej kwarantannie trafił Acanthurus leucosternon - wreszcie :D a razem z nim Labroides dimidiatus

w międzyczasie wpuściłem babki Valenciennea puellaris 2 szt. - i faktycznie trzymają się dna, które przekopują bardzo dobrze, wpadło też 20 szt. Pseudanthias squamipinnis

no zobaczymy czy będzie wojna o terytorium - na tą chwilę najbardziej bojowa była xanthurum, która trochę przeganiała scopasa i flavescensa, ale na razie białobrody nie daje sobie w kaszę dmuchać. Ciekawe co będzie jutro :o

jutro lub w sobotę (bardziej sobotę) postaram się wrzucić nowe fotki - jak ładnie uchwycę ryby

z minusów niestety woda jest mało przejrzysta :realmad: - niestety jest to ogromny minus przy akwarium dwustronnym :/ zwalam to trochę na babki i mam nadzieję, że po wstępnym przekopaniu piasku trochę się uspokoi, zobaczymy jak to będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.