Skocz do zawartości
draco1984

Siedzi w skale, widać tylko szczypce.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poniżej zdjęcia kraba który siedzi w mojej skale. Akwarium działa od 9 dni. Na początku myślałem że to część właśnie tej skały, ale zauważyłem w pewnym momencie że się od niej oderwało i jest rozłożone. Po kilku dniach, z dziury wystawały drugie szczypce. Zdjęcia są słabej jakości ale być może uda się komuś zidentyfikować właściciela.

Może to krab dekorator? Jedynie raki typ mi podpasował z reeflexu.

Nie pisz posta pod postem.

mintaj

post-14314-0-35349100-1349021792_thumb.jpg

post-14314-0-20845100-1349021853_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz warna, nie pisze się posta pod postem, przeczytaj regulamin! :police: :police:


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, człowiek prosi o trochę uwagi i nic :D. Może ty wiesz co to za bydle :D? Spać mi po nocach nie daje co to jest. Wiem że zdjęcia nie powalają, ale to na razie jedyne co mam ;),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My morszczaki nie tylko mamy krople oceanu w domu, mamy też własne życie. Dzieci, żony, pracę i inne hobby jak piwko itp. Nie zawsze ktoś jest dostępny kto wie co to jest, rzesza ludzi zagląda do tego tematu, ale jednak nie wie co to i wychodzi. Naucz się cierpliwości a na pewno w przyszłości ci się opłaci.

ps.

Aby nie było offtopa moim zdaniem to mniejsza odmiana krakena :chris:


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tych zdjęciach niewiele widać. Masz pewność, że to krab? Chowają się te szczypce, przemieszczają, reagują na ruch w pobliżu?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimus cracenus sp- mały zjada glony i odpadki, jak podrośne to gustuje w pieskach i kotkach.

Jesteś w stanie wyciągnąć tą skałe w której mieszka ? W nocy obserwowałeś czy wychodzi z groty ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, co do tego że to krab nie mam wątpliwości. Szczypce się ruszają i co kilka chwil się rozszerzają i składają. Samego właściciela niestety owych nie widziałem. Siedzi cały czas w tym samym miejscu. Może w nocy uda mi się go upolować jak się wychyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie i tak nic nie zrobisz, ani on nie zaszkodzi. Obserwuj i zrób dokładniejsze zdjęcie. wtedy coś poradzimy.

Ps

Kośmid spadłem z krzesła :bump :bump


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałą wygląda na możliwą do wyciągnięcia, postawił bym ją czymś w pustej komorze sumpa, dał jakieś schronienie (coś wielkości kieliszka) i papu na dole.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznego stworka, też siedzi tylko w jednym miejscu, jak latarką w nocy poświecę to się chowa, ale nie mam bladego pojęcia co to takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy az się chłopak ujawni;). Jak tylko zrobie lepsze zdjęcia to wrzucam do tematu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to zmieniam zdanie chyba... :D. Już teraz to nie jestem taki pewny czy to jest krab. Cały czas rozdziawia się tylko by po chwili zamknąć "szczypce" (pisze w "" bo już nie wiem czy to szczypce czy co innego) i bardziej chowa się w szczelinie skały. Z jednej strony na kraba to jest za mało ruchliwy :D. Ba, nigdy nie i widziałem żeby ruszył się z miejsca w którym stacjonuje ;). Mam podejżenie że to jakiś małż... Jak się rozchyli t w środku widać coś podobnego do piór rurówki.

Zdjęcie po wyjęciu skały z wody.

post-14314-0-72788400-1349650646_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się rozchyli t w środku widać coś podobnego do piór rurówki.

To wskazuje na małża. Ma twardą skorupę?

Ze zdjęcia podobne zupełnie do nikogo ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorupy nie opukiwałem ;). Jeszcze... Ale strasznie mnie irytuje jak nie wiem :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.