Skocz do zawartości
Paweł L

mały biały robaczek z różkami :))

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ostanio zauważyłem w mej solniczce takiego gościa i się zastanawiam co to takiego, szukałem juz troszke i wydawało by się z to moga być te Isopody czyli równonóżki czy jakoś tak, bo robal ma ok 4mm długości i wyraźne dwa czułka i potrafi pływać dodatkowo zauważyłem ostanio na szybach takie jakby spirale wapienne pozostałosci jakby po wykluciu kiełży.Dodam ze moja szczepka Clavularia neon green od 5 dni się wogóle nie otwiera a jest u mnie okolo miesiąca i dotej pory pięknie otwierała wszystkie polipy .Akwarium zalane pod koniec czerwca z dolewka wody z podmianki z działajacego zbiornika żwirek koralowy,oraz 30 kg martwej skaly i okolo 5 kg żywego gruzu koralowego jak narazie w obsadzie tylko 2 rodzaje Zoanthusów plus discoma z ryb garbik Dascyllus trimaculatus :) i piękna babka Salarias fasciatus( na te właśnie gloniska choć w sumie za bardzo ich nie chce szamać).Była juz plaga okrzemków później cyjano a teraz są zielone kępki glonów.

Proszę o indentyfikacje robala i o ewentualne porady co by tu zrobić z tą Clavularia bo widzialem tez na niej takie spiralne tegesy:)) czytałem ,że kiełże mogą być problemem dla niektórych miękasów, ale nie sądzę żebym miał ich sporo tym bardziej ,że babka na nie czasami poluje czatujac przy szczepkach zoa.

pozdrawiam wszystkich

z góry dzięki za informację

Paweł

post-14707-0-15413500-1349208121_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożyteczny!


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej isopoda bo na kiełża mało zwiniety :) Spirale wapienne na pewno nie są po wykluciu kiełży. Kiełże rozmnazaja się jak krewetki noszą jajka pod odwłokiem.

Te spiralki to na 99,999% to http://pl.reeflex.net/tiere/2993_Spirorbis_spirorbis.htm One są nieszkodliwe, chociaż jak setki itysiące rozpleni się na pompie lub w ciemnych miejcach to troczę wkurza. Duża ilość kiełży może być problemem bo czatują i wyciagają pokarm koralom z pyska(polipów) ,ale nie jeszą korali (zywych) ani nie uszkodzą ich mechanicznie.

Co do klavulari to kapryśny koral i wrażliwy. Potrafi się nie otwierać kilka dni jak spadnie na piasek, czy powyleguje się na niej Salarias.

Czyli poczekaj, i jak zawsze sprawdź standardowo parametry na wszelki wypadek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.