Skocz do zawartości
Naskar

klejenie skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem , że na forum wątków o klejeniu żywej skały było mnóstwo ale w każdym był inny sposób i chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej (czym) skleić żywą skałę ? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

U mnie Ceresit CX5 .

dokładnie :thumbup: Ceresit CX5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc , a więc zakupie ceresit cx5 mam nadzieję , że 5 kg wystarczy. W jakich proporcjach wymieszać z wodą ?

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne zebys sobie robil male porcje CX5

zrób wodnistą zaprawe i czekaj az zacznie tężeć - od tego momentu masz około minutki na wykorzystanie tej zaprawy

ten cement blyskawicznie traci pozniej swe wlasciwosci klejące

pozdrawiam

luft

aha, adsorbent na krzemiany do tego kup


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phos guard wystarczy ? Podobno jest absorberem na fosforany i krzemiany ? Czy lepiej dokupić środek typu silicate clear , silicatEx ?

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na czasie wiec mam i phosguard i silicate clear przy dojrzewaniu :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu żywa skała ma być poza wodą ? tzn. ile czasu ceresit cx5 ma schnąć ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleiłem suchą więc mogłem sobie pozwolić na całą dobę

ale kolega z powodzeniem pokleił zywą i zalał po 20 minutach solanką


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała jest fakt faktem cały czas wilgotna wiec nawet 4 godzinki poza woda jej nie zaszkodzą.

klej cx5 niby 5 minut ale to kłamstwo bo lubi pękać. ja zostawiałem na 15 min. bedziesz widział jak na kleju zaczna pokazywac się jaśniejszcze plamy tj. bedziesz widział, ze wysycha. wtedy możesz walczyc dalej. i jak mowili juz wcześniej najpierw pomyśl dopiero rozrabiaj bo klej nie czeka:)

rozrabiaj max ilości 250ml. ja robiłem tak:

3-4 czubate na maxa łyżki i 50ml wody i mieszamy:)


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Jadę do sklepu kupić ceresit cx5 i jutro zabieram się za klejenie skały .

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam funkcjonujęcy zbiornik

duzo xeni i innych miękasow

mam pytanie

czy jest jakiś sposób na sklejenie "mokrej" skały na której są koraliki albo w bardzo krótkim czasie?

jakie kleje albo coś innego?


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są kleje do klejenia pod wodą - kwestia ich skuteczności, jest CX5 (to już po wyjęciu) lub jeszcze szybszy chyba CX10 lub CX15 (też po wyjęciu skały, ten ostatni wiąże chyba w 3-4 minuty więc jest ekspresowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do CX-a to 5 jest najszybszy twardnieje 5min

tylko nie wiem, kleiłem swoje skały, w efekcie 90% miękasów poznikało, dopiero teraz po 2 miesiącach zaczynają się pojawiać zoa, a euphilia wygląda jak szkieletor ma pochowane wszystkie polipy

tylko nie wiem czy wina jest w CX czy w VSV :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cersanit nadaje się do klejenia nawet w wodzie,ale trzeba wiedzieć,że zawiera krzemiany i jednym po klejeniu wyskakują okrzemki a innym jak mi cyjano.Oczywiście tyczy się to większych ilości.W moim baniaku mam 7kg tego kleju,który nadaje się do zbiorników z wodą pitna dla ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jeszcze CX1 (a nie CX-15 jak pisałem wcześniej) - wiąże szybciej niż CX5

choć w wodzie CX5 bym nie kleił bo wydawało mi się, że się rozpuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjano miałem, zwalczyłem chemiclinem

a co do klejenia w wodzie to lepiej tego nie robić, korala jak wyciągniesz z wody na 5 min to krzywda mu się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat różnych klei i mniej więcej wiem co jest czego warte. W zasadzie cena idzie za jakością, zresztą jak wszędzie. A czy ktoś miał styczność z takim klejem http://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Nyos-ReefCement-500ml-klej/3226 warto go zakupić do klejenia skały pod wodą jak ułożę skałę wg mojego "widzimisie"?

Edytowane przez dcieslik (wyświetl historię edycji)

6431_6605.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.