Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może kiedyś faktycznie się skuszę na zoaski, ale jak narazie uczę się zbiornika :) No i dzięki za info o favii. Światła mam raczej dużo, więc może na nowy rok jakaś Acropora zagości.

p.s. Ukasz, te Twoje korale są cudne, pewnie za jakiś czas się skuszę na coś :) O ile z Rzeszowa do Katowic jest jakieś normalne połączenie, żeby zwierzaczków nie męczyć.

Dzień 30. Dzisiaj wyciągałem igły, którymi była Xenia do skały przyczepiona. Niestety jedna szczepka przyczepiła się bardziej do igły niż skały i ucierpiała. Musiałem ją umieścić w innym miejscu i znowu jest na igiełce. Dodatkowo był w odwiedziny kolega Sienki, który udzielił mi kilku fajnych rad, za które bardzo dziękuję. A w ramach ciekawostek jedno zdjęcie z wczoraj. Baniak widok ogólny :)

post-15497-0-96608500-1352137399_thumb.jpg

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem :) Sympatyczny projekcik, a Ciebie Michał zapraszam do siebie, pogadamy na spokojnie i coś tam się wyrwie dla Ciebie :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 34. Sienki, dziękuję za miłe słowa i za zaproszenie. Wczoraj przedmuchiwałem skałę, ale właściwie nic nie wyleciało. Właściwie tylko piach zaczął krążyć po akwarium. Xenia, którą mam od 10 dni, zaczyna się chyba dzielić :| Krabik cały czas siedzi w skale a Wundermani nie tyka mini aiptasii. No chyba, że to nie są aiptasie :)

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 38. Właściwie oprócz zanikania glonów, nic się nie dzieje. No prawie nic. Krewecia znowu zrzuciła wylinkę i coś mi się wydaje, że to wcale nie jest Wundermani - nie to umaszczenie. Może to Boggessi, ale z drugiej strony myślę, że sprzedawca wie co sprzedaje :) Z innych ciekawostek, na skale odkryłem coś ciemnozielonego miękkiego, co przylega do skały ale wyglądającego jednolicie. Nie mam pojęcia co to może być.

post-15497-0-49630500-1352749020_thumb.jpg

No i nareszcie zrobiłem filtr, jaki mi pasuje. Na samym początku miałem FZN-3, ale denerwował mnie film zostający na powierzni wody. Kupiłem więc HBL-701, ale znowu miał dużo mniejsze koszyki. W związku z tym uciąłem skimer z HBLa i przytwiedziłem do FZNa. Niestety prąd wody powodował, że skimer zasysał co jakiś czas powietrze i tworzył niepotrzebne bomble. Dlatego z kawałka butelki plastikowej zrobiłem malutką przysłonę i nareszcie jest spokój. Filtr działa super!

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 43. Dzisiejszy dzień zaliczam do najmilszych, jeśli chodzi o przygodę z morszczyzną. W moim akwarium zaroiło się od nowych stworków. Serdeczne dzięki Akwarystka z mężem, AdamB, Sienki i Zielony Mintaj z ekipą. Jak zwierzaczki dojdą do siebie, wrzucę kilka fotek i pełniejszy opis.

Edit: Na zachętę Ricordea Yuma

post-15497-0-25866900-1353235156_thumb.jpg

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 59. Od dłuższego czasu nie aktualizowałem wątku. I w zasadzie nie dlatego, że nic się nie dzieje, ale po prostu mam mało czasu i trudniej zebrać myśli. Co do zwierzątek które dostałem, rosną bardzo, bardzo ładnie. Caulastrea od Sienkiego jest w trakcie podziału. Jedyny zwierzak, który nie chce współpracować, to śliczny zielony grzybek. Jakoś nie chce się złapać skały. 4 dni temu zamieszkały 2 malutkie Błazenki. O dziwo Chrysiptera parasema nie atakuje ich zbyt mocno. Tylko wtedy gdy podpłyną na 5 centymetrów. O jedzenie nie walczą, więc powinno być okej. Zapewne z racji malowania w mieszkaniu, pojawiły się okrzemki. Zastosowałem więc Phosguard i dodatkowo owinąłem watą popmę cyrkulacyjną, jak zalecał Sienki. Przynosi to efekty, gdyż w ciągu 2 dni prawie poznikały z akwarium okrzemki. Za to Wata jest lekko brązowawa. Jak zakończy się remont i akwarium stanie w miejscu docelowym, obiecuję kilka zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 78. Niestety, po zniknięciu krewetki zaczęły dziać się przykre rzeczy. W akwarium pojawiają się okrzemki. Dodatkowo, coś wyskakuje na skale. Może to glony wapienne, może cyjano. Trudno powiedzieć, bo pojawia się nagle i w różnyc miejscach, ma kolor czerwony albo fioletowy, ale wygląda raczej jak pomalowana skała, a nie jakby jakiś glut na niej siedział. Dodatkowo, jeden z błazenków dostał chyba ospy. Dostaje czosnek i na razie tyle. Pokarmy przyjmuje, ma dużo energii, no i uprawia swój ulubiony sport, pływa na wprost pompy cyrkulacyjnej. Załączam dwa zdjęcia, więc sami oceńcie co jest na skale i czy błazen ma ospę. Oczywiście wszystkie komentarze mile widziane.post-15497-0-31975300-1356191021_thumb.jpgpost-15497-0-15372800-1356191022_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to glony wapienne :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki :) Jedno zmartwienie z głowy. Niech mi jeszcze ktoś tylko powie, że błazen zamienia się w biedronkę ;) i będę szczęśliwy. A tak na poważnie, to dziwna rzecz, rano ma mniej kropek niż wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolege za namowa z forum radze ja tobie kapiel blazenka w zwyklej wodzie ro 1-2 minuty mnie pomoglo mimo wszystko co jakis czas daje pare kropoli chemii na ospe nawrotow nie zaobserwowalem. jak beda szczepki to sie pisze za pierwszego :) mam nowe grzybki sarko braierum (chyba) a to nastepne to nawet nie wiem :p na ricordeea sie pisze :p


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, zapewne spróbuję. Co do szczepek, to nie ma problemu, jak będą :) Ale jak narazie tylko Xenia rośnie jak szalona. Z jednego małego krzaka zrobiło się pięć :| Ale trzeba jej przyznać, że bardzo ładna odmniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladna ona jest ale ta jasniejsza mi osobiscie sie bardziej podoba:P ta twoja rosnie jak narazie obecnie mam takie 4 drzewka a pamietam ze byly 3 :p


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 79. Moczenie w RO nic nie dało. Ale rybka i tak jest pełna życia. Jeśli dobrze pamiętam, to jest jakieś zwierzątko, które czyści rybki z pasożytów, ale co to jest i czy z tego też jest w stanie wyczyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek ? Albo L.Ambonesis czy jakoś tak :) ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa :) Obawiam się jednak, że mój baniaczek będzie dla niej zbyt mały :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdyby "zaporzyczyć" na wyleczenie błazenka na tydzień to nie będzie źle, aczkolwiek nie wiem czy wyleczy :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jakiś pomysł, dzięki :) Chociaż nie bardzo widzę możliwość realizacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w erybce i oddaj albo zamień za coś myślę ,że się dogadasz :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za błazna z ospą :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po wodzie ro zauwazylem poprawe dopiero po nocy a calkiem po 2-3 dni


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że piszesz. Damy mu jeszcze szansę :) Bo już chciałem jechać kupować doktorka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 81 Żeby święta były ciekawe, wywaliło mi dino, Garbik atakował Doktorka, a ospa trwa nadal. Więc przełączyłem oświetlenie na samo 20000K i dołożyłem cyrkulacji, Garbika zamknąłem w kotniku, no i liczę, że Doktorek zajmie się Błaznem. Jak na razie, Błazen nie traci sił, pływa ładnie, oczka ma czarniutkie i błyszczące, więc jestem dobrej myśli. Jutro wracam do mrożonek i rezygnuję z innych pokarmów.

P.S. Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz troche moich refleksjii swiatecznych. Ja jako moja skromna osoba (dzieciak) bo inaczej tego nie nazwe uwazam Ciebie za autorytet. Bardzo mi sie podobaja formy Twojich wypowiedzi, i przekaz jaki niesiesz. Moze nie masz jakis 838829378 litrow, ale swoim skromnym bagienkiem uczysz nas mlodych, i za to dzieki !? Dobra a teraz koniec pierdolenia, ciesze sie ze zdecydowales sie na doktorka, mam nadzieje ze wyleczy blazna. A jak z dogadaniem sie ze sklepem ? pozdro i wesolych. PS. przepraszam za ogony itl ort. ale nadaje mobilnie !? :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.