Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda rybek :( ja ze sobą walczę żeby nie kupić nic więcej niż jedno maleństwo które mam. Kusi ale się jednak boje że rybki popływają chwilę, więc poczekają raczej na większy baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 94. Oto zdjęcia baniaka:

post-15497-0-40290800-1357578289_thumb.jpgpost-15497-0-18059000-1357578290_thumb.jpgpost-15497-0-21973200-1357578291_thumb.jpgpost-15497-0-97107300-1357578292_thumb.jpgpost-15497-0-91613000-1357578293_thumb.jpg

Parametry jak w stopce czyli: Zasolenie 1026, KH 9, PH 8, NO3=1, PO4=0,01

NO3 i PO4 mierzone Salifertem, KH i PH Zoolekiem.

Znowu od wczoraj na piasku pojawił się lekki fioletowy nalot, bąble powietrza zniknęły. Jutro planuję podmiankę 10l wody (netto wody jest ok 35l w baniaku).

Jedno pytanie, czy mogę dać koledze szczepkę Xeni, bez skały? Nie chciałbym mu robić kłopotu jeśli mógłbym go czymś zarazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z założeniem, że gdy walczysz z jednym, atakuje drugie. Mam wrażenie, że dino sobie poszło, ustępując miejsca cyjanobakterii. I najgorsze jest to, że muszę postąpić wbrew zasadzie. Bo jak tu nie robić podmian, skoro ma się zupę, którą żywią się wszelkie paskudztwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przedawkowane amino,polecam K-Z Coral snow,moze z okolic ktos ci odsprzeda kilka ml.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przedawkowane amino,polecam K-Z Coral snow,moze z okolic ktos ci odsprzeda kilka ml.

Dzięki za radę. W drodze do mnie są 2 dawki chemiclean, można tego użyć zamiast CS? Obawiam się, że zanim załatwię CS to będzie już masakra w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 96. AlgeaX pomogła. Co więcej, cyjano też jakby mniej. Właściwie zdecydowanie mniej, już nie oplata koralowców. Wczoraj robiłem podmianę około 8l, czyli 23% no i dmucham mocno dwoma pompami. Wavemaker 2000 (600l/h), oraz Tunze 6015 (1800l/h). Kupiłem na Allegro 2 dawki Chemiclean, ale użyję je w ostateczności. Swoją drogą, ładnie trafiłem, nie musiałem kupować całego opakowania, bo ktoś to zrobił wcześniej, a teraz sprzedaje to co mu zostało :) Życzcie mi szczęścia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 98. Ostatnio pisałem same smutne posty, więc dziś dla rozluźnienia atmosfery, trochę zdjęć. Cyjano na piasku praktycznie nie istnieje. Odsysam co drugi dzień i to małe ilości. Zrezygnowałem z kaskady, więc teraz filtrację stanowi tylko żywa skała plus dwie cyrkulacje. Oczywiście parametry monitoruję, więc jak będzie konieczność, to znowu kaskada z absorbentami wróci. Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy w trudnych chwilach pomagali i podtrzymywali na duchu.

post-15497-0-95484400-1357926056_thumb.jpgpost-15497-0-70443600-1357926057_thumb.jpgpost-15497-0-18311100-1357926223_thumb.jpgpost-15497-0-98756900-1357926223_thumb.jpgpost-15497-0-50871200-1357926283_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze co nieco sie zmienilo w akwa :) bedzie na co popatrzec :p Jutro zadzwonie jak bede wracal z siemianowic to wstapie :) Pozdrawiam


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 102. Nareszcie spokój. Zastanawiam się, na co wymienić moją Tunze 6015. Dmucha za mocno, a z drugiej strony wavemaker 2000 to za mało. Myślę o Hydor Pico Evo Mag 1200 lub 650 z obrotową końcówką. W zamierzeniu ma to powodować zmienny ruch wody. Co Wy na to? Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze Resun da sobie rade, a nawet za cene jednego hydora kupisz dwa resuny. Ja mam 2000 i w mojej 36L sprawuje sie bardzo dobrze, skierowany jest do lustra wody, zeby troszeczke slabiej dmuchal. Swoja droga ja zamawialem bezposrednio z Chin swojego resuna, bo w PL nigdzie nie moglem ich dostac. Pokombinuj ze swoja, jestem przekonany, ze da sie ja jakos optymalnie ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze Resun da sobie rade, a nawet za cene jednego hydora kupisz dwa resuny.

Jeden to stanowczo za mało. Cena aż tak nie gra roli, ważne jest, żeby nie było martwych stref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w części dla życia mam ok 40l i dwie koralia nano evolution 900, jedna skierowana z tyłu żeby wiała za skałę a druga przy powierzchni z drugiej strony dmucha częściowo na szybę i martwych stref nie ma. Co prawda dochodzi jeszcze obieg ale on dmucha na jedną koralie także raczej nie ma wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawi co tam słychać :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w części dla życia mam ok 40l i dwie koralia nano evolution 900, jedna skierowana z tyłu żeby wiała za skałę a druga przy powierzchni z drugiej strony dmucha częściowo na szybę i martwych stref nie ma. Co prawda dochodzi jeszcze obieg ale on dmucha na jedną koralie także raczej nie ma wpływu.

Właśnie coś takiego powinno być optymalne. Ale bardzo mnie "kręci" ta obrotowa dysza Hydor Evo.mag :) No i możliwość regulacji mocy dmuchania.

Może jakieś ogólne zdjęcie zbiorniczka? :)

Mnie też ciekawi co tam słychać :)

Ależ proszę bardzo :) Bardzo mnie cieszy, że nie tylko ja chcę oglądać mój zbiorniczek. Niestety dominującym kolorem jest bury. Nawet śliczny zielony grzybek, który siedzi w dole skały, pod resztą grzybów, zrobił się bury. Chociaż dopiero niedawno przeniosłem go w to miejsce, bo siedział sobie przyklejony w miejscu niewidocznym, gdzie światło nie dociera.

post-15497-0-09682800-1358365623_thumb.jpg

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 111. Nowe zakupy: odpieniacz Resun SK-300 i pompa Hydor Piko Evo.mag 1200 z końcówką FLO. Pompka robi dobre pierwsze wrażenie. W połączeniu z Wavemakerem 2000 robią fajny ruch wody w zbiorniku. Dodatkowo jest mega cicha. Ma też swoje minusy, ale to opiszę za kilka dni w temacie, który o niej założyłem. Odpieniacz robi gorsze wrażenie. Wypuszcza powietrze i to nie tylko przez dziurę u góry, ale jeszcze z boku obudowy. Dam mu jednak kilka dni, może się sam uszczelni. Ogólnie jednak korale wydają się szczęśliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieńka poczytaj temat dotyczący jego tuningu ;) A tak swoją drogą co ci świeci nad tym baniaczkiem ? :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z głośnością resuna? Jest dużo głośniejszy od kaskady fzn3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieńka poczytaj temat dotyczący jego tuningu ;) A tak swoją drogą co ci świeci nad tym baniaczkiem ? :)

Nad baniakiem mam 2x Deloclight Marine Duo ( w sumie 4 żarówki ). Z tuningiem się zobaczy, może nie będzie trzeba.

Jak z głośnością resuna? Jest dużo głośniejszy od kaskady fzn3?

FZN-3 jest zdecydowanie głośniejszy. Tego Resuna prawie nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FZN-3 jest zdecydowanie głośniejszy. Tego Resuna prawie nie słychać.

No to super, bo skłaniałem się żeby kupić resuna, ale bałem się iż nie będę mógł spać, a kaskada w ogóle mi nie przeszkadza więc nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2x Decolight ale wywaliłem 1 dzienną. W sumie mam 2x Niebieska i 1x Biała, powiem ci barwa świetna! Spróbuj u Siebie tak zrobić ;) Na mój gust za żółto :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2x Decolight ale wywaliłem 1 dzienną. W sumie mam 2x Niebieska i 1x Biała, powiem ci barwa świetna! Spróbuj u Siebie tak zrobić ;) Na mój gust za żółto :)

Moje dzienne 10000K mają chłodną barwę i ani trochę nie wpadają w żółty. Testowałem z przymusu 2x aktynika i 1x dzienna i nie wyglądało to u mnie fajnie. Nie oszukujmy się, te Aquaelowe aktyniki są raczej kiepskie :) Zresztą mam mało fluo korali, więc i tak nie ma efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u Ciebie na zdjęciach tak żółto wygląda, no aktyniki nie są wspaniałe mam zamiar zmienić na LED-y jakieś ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u Ciebie na zdjęciach tak żółto wygląda, no aktyniki nie są wspaniałe mam zamiar zmienić na LED-y jakieś ;)

To przez aparat i balans bieli. Na żywo nie wygląda żółto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba mi żadnego absorbentu. Moje gloniska wyciągają wszystko z wody. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać, ale chyba jest mi z nimi dobrze. Obawiam się, że jedno z nich może okazać się Bryopsisem, ale na razie nie ma zapędów Napoleona i grzecznie sobie rośnie. No i najważniejsze, z tyłu skały znalazłem Caulerpę Lentillifrera. Jest śliczna, ale będę ją obserwował.

No i zdjęcie po małym przemeblowaniu:

post-15497-0-00365900-1359304572_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.