Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Adrian, zacznę od końca. Dziękuję Ci za pomysł z Doktorkiem. Jest świetną rybką, którą cała rodzinka polubiła. Nie dogadywałem się ze sklepem, ale jak podrośnie, to zapewne go komuś oddam, albo wymienię na mniejszy model. Ale zapewne do tego czasu, baniak się powiększy.

Bardzo ucieszyły mnie Twoje słowa i cieszę się, że lubisz zaglądać do tego wątku. Jednak nie traktuj mnie proszę jak autorytet. Ja sam się uczę, staram się dużo czytać, ale moja wiedza jest jeszcze bardzo nikła. A co do wieku, to przecież "wiek akwariowy" mamy podobny. Dlatego ja też lubię odwiedzać Twój wątek i bardzo się cieszę, jak wszystko Ci się dobrze rozwija. Ja jestem właśnie pod wrażeniem młodych ludzi, którzy pomimo młodego wieku, są cierpliwi, odpowiedzialni i systematyczni. Bo zapewne młodym ludziom jest trudniej zdobyć chociażby środki na prowadzenie akwarium. Dlatego przekazuję wyrazy szacunku dla Was młodych i życzę, żeby Wam wszystko rosło. A za kilka lat to Wy będziecie solą tego forum, tak jak dziś są Stani, Luft, Zielony Mintaj, Grzegorz Dyzma, Inmar, czy Seb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra a teraz koniec pierdolenia

Przepraszam,ze nie w temacie...A dzieciak to powachal zakretke od butelki po wodce?czy tez moze ukradkiem wypil reszte z dna kieliszka,gdy dorosli odeszli od stolu???

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ze nie w temacie...A dzieciak to powachal zakretke od butelki po wodce?czy tez moze ukradkiem wypil reszte z dna kieliszka,gdy dorosli odeszli od stolu???

baszurek nadaje mobilnie...

Żeby była jasność. Nie popieram ani wulgaryzmów pomimo, że coraz częściej wchodzą do języka potocznego, ani wycieczek osobistych.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 84. Diagnoza potwierdzona - Dinoflagellata. Zakupiony AlgaeX i przy okazji filtr DI oraz miernik TDS. Woda z osmozy miała 007ppm, teraz ma 000. Jutro, może w niedzielę, zaczynamy walkę z Dino. Życzcie mi powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś wcześniej filtr tylko RO bez Di tak?


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. I wszystko było okej. Ale teraz jestem zmuszony do książkowych parametrów, bo nie ma co eksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 85. Nie ufaj grzałkom Eheim Jager. Niby wszystko wydawało się być okej. Temperatura na grzałce była nastawiona na 25 stopni i tyle było w akwarium. Jednak przed rozpoczęciem walki z Dino poradzono mi, abym zwalczył ospę u Błazenka, m. in. podnosząc temperaturę. Ustawiłem więc grzałkę delikatnie, tak na 29 stopni. Jakie było moje zdziwienie, jak po pół dnia sprawdziłem temperaturę wody. Było 36 stopni!!! Dobrze, że nikt nie ucierpiał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 87. Błazenek zszedł. Drugi oraz Garbik chore. Wylazło nowe wężowidło. Dino troszkę jakby mniejsze. Do siego roku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To współczucie, szkoda zwierzaczków, no nic szczęścia w następnym roku :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Boję się o nie, a jednocześnie muszę walczyć z dino i przy okazji gloniskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 88. Drugi Błazenek odpłynął na wieczną rafę. Może to trochę czarny humor, ale śledzę jego trasę na "Spłucz To" i jest już 5 kilometrów od domu. Szkoda, że już nie ma opcji "Edytuj" bo nie lubię pisać posta pod postem, jak nie muszę.

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szkoda rybci, a jak tam walka z innymi plagami? Widać jakąś poprawę po stosowaniu Algea X ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że dino ustępuje, tak więc Algea X działa. Ale przy okazji tej kuracji chcę wybić też inne glony. No i pojawiła mi się aiptasia, więc muszę wyciągnąć kawałek skały, bo na krewetkę nie mogę sobie teraz pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem żeby też kupić, bo glony mi się zaczynają pokazywać ale pożyjemy zobaczymy jak to będzie :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 89. Od wczoraj jestem zarażony nową ideą. Anioł Stróż mojego akwarium - Akwarystka - zaraziła mnie nową ideą. Mianowicie chodzi o algae scrubber. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie próbował kombinować po swojemu. Pewnie wkrótce będę męczył Jaczala, bo chciałbym wykorzystać filtr FZN-3 jako szkielet i podstawę AS. Teraz jednak kilka dni czytania, a potem może coś się urodzi. Moje akwa wygląda coraz lepiej, dino mija. Niestety dziennie muszę wycierać szyby z zielonego nalotu. Czy ktoś wie, co to jest? Jakieś zarodniki glonów, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone szyby.Stawiam albo no3 albo sól za bogata


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 - 0, ale sól może być za bogata, bo to Red Sea, a nie Instant Ocean. Dzięki za pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 93. Garbik również odszedł. Cały czas leję AlgeaX i odsysam dino. Jest coraz lepiej, ale jeszcze trochę roboty. Mam kolejny trop, jeśli chodzi o przyczyny plagi. Żeby wszystko fajnie rosło, kupiłem koralom JBL Koral Fluid. Oczywiście pomajtało mi się dawkowanie i zamiast 2 kropel lałem 2ml i to kilka razy dziennie. Więc to taka plaga na własne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3=0 i masz wysyp dino...?coś kolego namieszałeś,wstaw no zdjecie tego swojego akwarium


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, już nie 00. Teraz NO3 jest około 5, PO4 za to jest bliskie 0. Po prostu stopki nie zmieniłem jescze :| Ale zdjęcie i tak wstawię, ale jutro, bo teraz nie mam jak zrobić. Dzięki Karol za zainsteresowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam ze tam no3 5 nie masz

Jak lales koralfluid po 2 ml to niezla zupa w baniaku

Sent from my LG GT540 using Tapatalk 2


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pomajtało mi się dawkowanie i zamiast 2 kropel lałem 2ml i to kilka razy dziennie. Więc to taka plaga na własne życzenie.

A no właśnie...Mi na szczęście doradził doświadczony morszczak (Włodzimierz dzienks), co by aminokwasy lać w dawce podawanej przez producenta podzielonej na pół.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skala Testuję Salifertem. Ostatnio się sporo naczytałem, że testy to trochę jak wróżenie z fusów, każdy pokazuje coś innego :)

@Baszurek Teraz już będę lał spokojniej, kropelkowo, a nie wiadrami :)

Plany na dziś: Zdjęcia, odsysanie, testy, przygotowanie solaniki. Chyba przygotowanie solanki. Myślę, że dobrze by było zrobić kilka większych podmian, żeby rozcieńczyć zupę. I tu rodzi się pytanie ile, jakich i jak często? Za duże pewnie znowu zdestabilizują zbiornik. 20% raz w tygodniu bedzie okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sie obserwuje akwa

Pokaz fotke baniaka nie tak latwo ryby wykonczyc i mysle ze nie masz no3 5 mysle ze raczej 50

Ja na twoim miejscu z 50% podmianꠢym zrobil

Sent from my LG GT540 using Tapatalk 2

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-15497-0-15942300-1357548838_thumb.jpg Choroba ryb to raczej inny temat. Na początku wyglądała jak ta ze zdjęcia, a potem jakby wyblakła miejscami. Drugi Błazen miał tylko kilka kropek, a Garbik tylko ocierał się o skałę. Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.