Skocz do zawartości
Gość buczi82

AP600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam problem, nie moge ustawic odpieniacza... Problem taki ze syf zamiast byc wywalany do kubka to osiada sie na jego szyjce, a w kubku srednio zaparzona herbata... Jak myje kubek i ze srodka wywalam syf to tak jakbym wsadzil reke w bloto, no chyba ze tak ma byc, ale wydaje mi sie ze ten syf powinien byc w kubku... Jak przykrece powietrze to na powrocie wywala mi babelki... Czy ktos ma jakis pomysl ? I czy ten syf moze powodowac ze mam wysokie no3 ? Mam 10 i nie moge zbic do 2.5-5 lub zera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyles dobry temat, sam z tym walczę w Schuranie 120.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to normalne zjawisko w kazdym odpieniaczu. Im wyzszy poziom wody tym syfu osadza sie mniej.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Wlasnie przeczytalem w innym poscie odnosnie apf600, ktos napisal zeby zawor powietrza odkrecic na maxa i zalozyc zawor na wylocie i nim ustawiac poziom wody, bylo tez ze mozna zalozyc kolanko, ja akurat mam zalozone kolanko bo wylot jest pod woda i musialem troszkedo gory podniesc, teraz dalem calkiem w pionie i poziom wody jest wyzej :) mam nadzieje ze teraz syf bedzie ladawal w kubku a nie osiadal sie na sciance :)

post-10424-0-08761100-1349715943_thumb.jpg

post-10424-0-27929900-1349715951_thumb.jpg

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syf na szyjce kubka w jej górnej części będzie zawsze po tygodniu pracy. Ustaw odpieniacz tak żeby tworzył trwałą sztywna pianę wtedy będzie skutecznie wypychał białka do kubka i będziesz miał w nim gęsta kawę. W AP600 ustaw poziom wody na wysokości końca trójnika na spuście. Powietrza nie zakręcaj niech idzie go jak najwięcej. Możesz dać też ciut mocniejsza pompę lądująca. U mnie w APF600 jest NJ1200 i jest w sam raz. Ma to wyglądać tak jak na zdjęciu.

Na samym odpieniaczu nie zbijesz NO3 do 0. Potrzebujesz jeszcze do tego dobrej metody probiotycznej. No chyba że do 200L założysz odpieniacz dedykowany do 2000L ale takie układy nie pracują dobrze.

post-10748-0-41442400-1349715499_thumb.jpg


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Wyzej wkleilem fotki jak mam obecnie...

Podajaca mam nj800, wczesniej mialem nj1200, ale na forum dostalem odp ze za mocna i ma byc miedzy 600 a 800, wiec kupilem 800...

Ty to masz czarna kawe, ja takie bloto mam na szyjce a w kubku jak widac na fotce...

Uzywam bio pellets, chailem tez dac rowe phos, ale z tego co wyczytalem do kulek rowy sie nie daje...

Trojnik chodzi o ten co zaznaczylem na fotce poziom wody tak ?

aha no i powietrze mam tak jak bylo w instrukcji, na maxa nie moge otworzyc bo przelewa, mam podobnie jak Ty przykrecony, jak mozesz to pokaz fotke jak Ty masz z tym trojnikiem :) dzieki

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzej wkleilem fotki jak mam obecnie...

Za wysoko masz ta wodę, obniż do poziomu tego czarnego mocowania (tam gdzie kończy ci się przeźroczysta rurka) czyli jakieś 2 cm niżej. I rozkręć powietrze na maksa nie powinno przelać przy niższym poziomie wody. i wróć do NJ1200 przynajmniej wg, mnie.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Problem mam bo jak widzisz splyw jest pod woda, a chyba nie moze byc, dlatego zalozylem kolanko, postaram sie jakos wyregulowac, dzieki wielkie, co do nj1200 to nie wroce bo dalem ja jako obieg, wczesniej mialem nj2300, ale byla za mocna, moze za tydzien jak sumpa przerobie to wsadze nj2300 jako obieg a nj1200 do odpieniacza... jeszcze raz dzieki

aha tylko jak obnize wode w trojniku to poziom wody w odpienku tez sie zmniejszy i bedzie wiecej syfu sie osiadalo :/

EDIT: zrobilem jak kazales

- zawor otwarty na maxa

- poziom wody jest miedzy trojnikiem a tym czarnym mocowaniem

- pompe zmienie jak sumpa przerobie

- teraz wyglada tak jak widac na fotce, wyczyscilem kubek zeby bylo widac jak wysoko piana jest...

post-10424-0-26589400-1349717838_thumb.jpg

post-10424-0-57278200-1349717848_thumb.jpg

post-10424-0-17164500-1349717860_thumb.jpg

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyscilem kubek zeby bylo widac jak wysoko piana jest...

Jest dobrze teraz nie ruszaj przez tydzień i zobaczysz powinna się utworzyć sztywna piana, która jak będzie wychodzić z szyjki będzie robić takiego baranka, a odciek powinien zbierać się zdecydowanie ciemniejszy.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ostatnie pytanie, czy poziom wody tam gdzie jest trojnik powinien stac w mscu czy ma prawo sie podnosic i opadac tak na okolo 0.5 cm ? Nie to ze ona wali gora dol, tylko czasem si epodniesie czasem opadnie, mam nadzieje ze to normalne, nie wiem tez czy odpieniacz nie jest za gleboko, czy to majkies znaczenie, niektore odpieniacze maja okreslony poziom zanurzenia... Na wczesniejszych fotkach widac poziom zanurzenia....

Jeszcze raz dzieki, teraz zostawiam na tydzien i sie zobaczy co i jak :) (+)

EDIT: Kurcze teraz mi sie piana podniosla, mam nadziej ze pozniej opadnie troszke, bo teraz jest prawie na samej gorze...

@Chodi a Tobie jak sie nowy odpieniek sprawuje ?? ;)

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Po ustawieniu chodzi tak jak widac na fotce, tzn akurat w tym czasie siadl bo karmilem, ale pieni jak u Ciebie na focie :)

post-10424-0-24259300-1351020076_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.