Skocz do zawartości
sledzik-wawa

Poszukiwany/poszukiwana wycinanie CNC i wyginanie blachy aluminium

Rekomendowane odpowiedzi

j.w.

szukam kogos kto ma dostep do wycinania CNC oraz prostego wygiecia pudelka z blachy aluminium 0,7-1mm


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo - podepnę się pod temat bo potrzebuję kogoś kto najlepiej wytnie mi z aluminium radiator o określonym kształcie (ew. w grę wchodzi wytoczenie tego na tokarce chociaż tu może być większy problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli CNCowcy na start :-) wiedze ze jest potencjal zlecen :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator na tokarce... Kolega chyba chce zbankrutowac :) swoją droga nawet na frezarce nie wiem czy ktoś sie podejmie bo kolega nie zgodzi sie na cenę a nikt nie zrobi za free. Raczej nie bedzie to tanie zlecenie jesli uzebrowanie trzeba rownież wykonać.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie mu chodzi o wyfrezowanie listkow w radiatorze gotowym pod wentylator jak robil to swego czasu U.S. Loccutus :-)

a ty w CNC wycinasz?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinam i akurat tylko i wyłącznie w aluminium ale nie ma mnie w pl...

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-(


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat potrzebuję zrobić radiator do halogenu LED (coś w stylu lampki na rower). Chodzi o walec długości ok. 10-12cm i średnicy jakiś 5-6cm - zrobienie w tym żeberek radiatora.

Zbankrutować nie zamierzam, wiem ile to kosztuje przy większym zamówieniu i nie są to kwoty powalające na kolana. Ja potrzebuję niestety pojedyncze sztuki.

Ludzie takie rzeczy robią na tokarkach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez większego problemu na tokarce temat do ogarnięcia jak i na frezarce używając podzielnicy (na tokarni łatwiej i taniej)


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez większego problemu na tokarce temat do ogarnięcia jak i na frezarce używając podzielnicy (na tokarni łatwiej i taniej)

ciekawe skad to wiesz jak nawet nie widzimy rysunku tego co ma wyjsc... ???


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob - to ma być coś w tym stylu:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=7437

Trochę dłuższe niż to na obrazku ale na pewno nie jakoś radykalnie bardziej skomplikowane.

Kilkanaście lat temu miałem okazję pracować na tokarce i wg mnie spokojnie da się to zrobić tą metodą. Jednak wolałbym CNC ze względu na powtarzalność (być może będę potrzebował takich korpusów więcej - ale to zależy od tego na ile rozsądnie wyjdzie prototyp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zrob prototyp i faktycznie teraz widac ze zadne cnc ci nie potrzebne. Zwykla tokarka spokojnie to ogarnie. Pewnie ze dziennie zrobiesz pare setek moze no i powtarzalnosc, hmmm zalezy jakiej tolerancji szukasz. Na cnc zrobisz z tysiac...(?), moze wiecej

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem kiedys podobny projekt do oswietlenia galerii w szczecinie tylko u mnie byly jeszcze przefrezowania bokow. moja podpowiedz to jak chcesz fajny efekt to daj na koniec do anodowania.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anodowanie koniecznie - będzie to wystawione na warunki atmosferyczne więc każde dodatkowe zabezpieczenie przed utlenianiem się aluminimum jest wskazane :-)

No i anodowane zdecydowanie ładniej wygląda :-)

Ale my tu OT robimy a na razie chętnych do wycinania CNC nie ma :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z moja blaszka? Up ! :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tokarką i narzędziami Ci to zrobi :) mniej lub bardziej dokładnie.. faktem jest że skasują Cie nieźle za prace, do tego materiał.. jeśli firma nie ma wałka o podobnych gabarytach będzie musiała kupić z metr o ile nie 3-6 m :) u mnie robią mi chłopaki do projektów kołnierze wałki, tulejki i inne ale z nierdzewki. Gdybyś miał materiał to daj znać, zapytam tokarzy czy zrobią "fuchę". (Katowice)

edit:

jak to nei jest duże a masz już blache aluminiową to sam sobie powierć :) za zapięcie na cnc zapłacisz dużo. Zreszta pokaz rysunki. blaszke 1mm powyginasz w rękach, nawet z drewna pryzmę możesz zrobić :D a przy kątach 90' to byle kant..

edit2:

masz szkic na szybko, z wymiarami z Twojej stronki. jak z czymś takim pójdziesz to powiedza Ci co i jak.

gallery_9079_2172_17225.png

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe skad to wiesz jak nawet nie widzimy rysunku tego co ma wyjsc... ???

Wiesz posiadam kilka tokarek,frezarek i innych dupereli a jeśli kolega pisze o korpusie w postaci walca więc nic prostrzego na tokarce (z kształtem elipsy nie pisał bym że bez problemu się to zrobi)


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w anglii wiec sama wysylka dla Was byla by nieoplacalna ale dla podpowiedzi, kawalki materialow mozna kupic w centrostalu, nie trzeba brac od razy 3 metrowych sztang.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie potrzeby gięcie cięcia itp, aluminium stal, kwasówka to walcie śmiało mam czym zrobić napeweno się dogadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.