Skocz do zawartości
Domo84

Najlepszy Odpieniacz do akwarium 200l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nastepujacy problem jakis czas temu zalozylem akwarium morskie. Wszystko uklada sie pieknie, problem tylko w tym ze zaczyna robic sie balagan woda coraz metniejsza i zrobil sie korzuch. Potrzebuje odpieniacza tylko nie zabardzo potrafie sie zdecydowac ktory w moim przypadku moze to byc urzadzenie ktore bedzie montowane w srodku akwa lub na jego zewnetrznej scianie. Akwarium jednak jest zabudowane i nie ma zbyt duzo miejsca miedzy pokrywa a lustrem wody. Co robic jaki sprzet wybrac. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 200L od biedy Tunze 9002, lub Hydor SlimSkin. Ale to będzie ciężko z jakością wody.

A nie masz miejsca pod akwarium na sumpa to by ci się zakres odpieniaczy powiększył.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez Delteca AP600, kupisz za grosze na targowisku (wiem ze Stani miał ostatnio na sprzedaż).


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz coś więcej o akwarium jaki litraż co tam trzymasz ile czasu jaki sprzęt ile czasu masz to akwarium itp.będzie łatwiej coś doradzić


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz coś więcej o akwarium jaki litraż co tam trzymasz ile czasu jaki sprzęt ile czasu masz to akwarium itp.będzie łatwiej coś doradzić

Akwarium zalozylem jakies 9 tygodni temu. Wielkosc akwa to 165litrow. Trzymam w nim 6 rybek, malza, ogorek, 3 slimaki, 2 kraby, krewetka czyszczaca i jeden koral(Star Polyps Green- polskiej nazwy nie znam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 200L od biedy Tunze 9002, lub Hydor SlimSkin. Ale to będzie ciężko z jakością wody.

A nie masz miejsca pod akwarium na sumpa to by ci się zakres odpieniaczy powiększył.

Z miejscem krucho. Chcialbym jeszcze zapytac, czy masz pojecie, ile cm ten odpieniacz musi wystawac nad poziom wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze na Tunze 9006, tu masz instrukcję i wymiary http://www.tunze.com...=-infoxunter028.

On juz ma w miarę porządną pompę.

Ten 9002 może być trochę za słaby. Ja taki miałem w 45l :)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wewnętrzny to właśnie ten Tunze 9006, spora pompa(500L/h powietrza), łatwe czyszczenie rury reakcyjnej, jedyne co to więcej czasu wymaga czyszczenie pompy, ale sprzęt pociągnie Ci dość mocno zasiedlone akwa o tym litrarzu.Tyle że musiałbym zmierzyć ile potrzeba miejsca na wystająca część odpieniacza oraz kubek no i oczywiście żeby kubek wyjąć, niestety chyba musiałbyś zostawić wolną przestrzeń w tym miejscu.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z ashbourne, znam kilku tutejszych jak chcesz to mogę spytać o odpieniacz ale tunze raczej nie dostaniesz, deltec mce 600, 300 prędzej. Jak chcesz to daj numer tel. To zadzwonie, a to mój numer 0857447540 z tym że tu gdzie teraz pracuje słabo z zasięgiem więc jak coś to napisz esa a ja oddzwonie. Pozdrawiam .

Edytowane przez Qubek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.