Skocz do zawartości
Gość Michał Brzozowski

Glony?

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki najmniej inwazyjny sposób pozbyć się brązowych glonów z dna? Parametry w normie akwa ma 1,5 miesiąca. Dziwi mnie to iż glony te znikają i pojawiają w bardzo szybkim tępie i zarastają całe dno. (tylko grys na dnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej informacji na temat akwarium - jaka pojemność, jak często podmienasz wodę, jaka sól, czy woda z filtra RO? Jak długo masz włączone oświetlenie?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym nie zaryzykował - chociaż są takie produkty do uzdatniania wody wodociągowej - np. Preis Ultra Marin - kosztuje około 185 zł/kg - przy takiej cenie produkt renomowanej firmy musi chyba jednak działać. :Dozingoff


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szaman

Właśnie. Przemku, piszesz o koszcie akwa morskiego w opisie swojego baniaczka. I nie ma tam info o koszcie filtra RO. Mam pytanie - zadaję je na forum, bo uważam, że dyskusja jest wskazana - choć niejaki MK nie dyskutuje, on wie ;-)

Czy można używać wody destylowanej zamiast wody z filtra RO? Widziałem baniaki w TESCO (d. HIT) we Wrocku. Baniaki o pojemności 5L za 3,50zł (albo odwrotnie ;-) Czy można wziąć taką wodę do baniaka? Potem tylko podmieniać wodą też destylowaną...:-)

Proszę o komentarz - pyta żółtodziób ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się . Piszę o kosztach akwarium bez podawania ceny RO, ponieważ sam (nim nabyłem filt RO) chodziłem "zatankować" do kolegi :(. Zbiornik 50 litrów starczał mi na 1.5 miesiąca. Więc bez szału, ale też była to jakas altrenatywa do wydania 450 zł(tyle wtedy kosztował RO). Teraz nowy filtr RO można juz kupić za lekko ponad 350zł ( o wydajności 150l/dobę) więc jest to trochę prostsza sprawa. Więc jeśli nie chcesz wydawać tych pieniędzy na RO( na razie) to poszukaj w okolicy kogoś kto ma taki filtr - naleje ci cały taki baniak za przysłowiową butelkę piwa. Z czasem jednak ten zakup Cię nie ominie - i sam wtedy stwierdzisz, jak mogłes bez tego żyć. :)

Natomiast co do wody destylowanej - słyszałem różne opinie - czasami instalacja do destylacji wody wykonana jest z miedzi - wtedy temat odpada. Prawdą jest to, że niektórzy stosują - z jaki skutkiem - nie wiem . Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest wodas z RO ( nie tylko ekonomicznym , ale i zdrowotnym .... po co masz się denderwować ,że Ci glony rosną ? :p)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie woda z RO cały czs tylko ta woda nie posiadam tego urządzenia i baniak się rozwija na początku muszą buć brązowe a następnie nitkowe zielone glony bez tego ani rusz woda jest bardzo ważnym czynnikiem ale bez przesady.Jak najmniejsza ingerencja w baniak nie mieszamy łapami, przekładamy ,wkładamy albo wyciągamy dajmu temu samemu żyć.Ja sam osobiście kupuję wodę destylowaną w elektrociepłowni we Wrocławiu na każde żądanie jest okazywany stan chemiczny wody wykonany przez laboratorium.Mieszam ją z normalną wodą kranową odstaną i jest dobrze .Fakt faktem że dopiero to uskuteczniam 6 miesiąc bo przez cały czs wcześniej tylko używałem wody z destylatorni. Opinie wszystkich tych że ich baniaki po założeniu przez tylko małą chwilę miały wachania z parametrami wody to poprostu kłamią zależy jakiej to wielkości baniak czym mniejszy tym trudniejszy w utrzymaniu ja sam posiadam baniak o pojemności 25 litrów z panelem zewnętrznym o poj.16l. i wszystko funkcjonuje jak wcze śniej pisałem .Cierpliwości i efektów w dalszym pokonywaniu trudności.Co jakiś czs jestem na GG nr.4419776

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.