Skocz do zawartości
strugas

Lysmata wundermani kontra wirki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio nurtuje mnie takie pytanie a nie mogę nigdzie znaleźć info, a chodzi mi oto czy ktoś spotkał się z czymś takim:

Miałem do nie dawna zatrzęsienie wirków w sumpie i jakieś cztery miechy wcześniej wpuściłem do sumpa trzy sztuki Lysmata wundermani.

Krewetki wylądowały tam oczywiście w celu wytępienia lasu aptasi, ku mojemu zdziwieniu po jakimś czasie oprócz tego że różyczki zostały skonsumowane i sump wyczyszczony, znikły też wirki.

Moje pytanie dotyczy tego czy krewetki też gustują w wirkach, u mnie wygląda na to że tak.

W sumpie oprócz krewetek żyje na wygnaniu calcinus elegans krab bandzior wielkości połowy dłoni, i oczywiście mnogość życia typu: inne ślimorki których nie potrafię zidentyfikować, wieloszczety cała masa, różne pomniejsze pływające latające i śpiewające ba dziewko które utrzymuje równowagę w baniaku.

Wiem odezwą się głosy że to ba dziewko lub ślimaki wytępiły mi wirki, ale wcześniej było wszystko tak samo i dopiero po wpuszczeniu krewetek wirki poszły pa pa.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest to możliwe, oprócz tego populacje takich małych zwierzątek są w akwarium morskim z reguły niestabilne, często się zdarza że "znikają" by po jakimś czasie znowu się pojawić.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest to możliwe, oprócz tego populacje takich małych zwierzątek są w akwarium morskim z reguły niestabilne, często się zdarza że "znikają" by po jakimś czasie znowu się pojawić.

Wiem że są nie stabilne tylko u mnie było to za aż stabilne, wirki były od roku,nie robiły krzywdy w ogólnym tylko chodzi mi o to czy krewetki mają je w jadłospisie.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja u siebie w akwariach, w których mam duzo krewetek nie widziałem nigdy wirków. Mam je w zasadzie tylko w jednym akwarium, w którym trzymam 2 małe krewetki L.wurdemanni i korale. Nigdy nie widziałem jednak żeby krewetka jadła wirki.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie to krewetki . aptazja sie skonczyla to cos innego zaczely obrabiac


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślę, że może być nawet tak że krewetki jeszcze zanim skończy się aiptasia albo nawet przed nią wezmą się za wirki. Krewetki Lysmata sp. wyjadają różnego rodzaju zwierzęta ale nie wszystkie. Nie jedzą np. lasonogów - mam ich dużo w akwariach z krewetkami i żadnego w akwariach z błazenkami...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie to krewetki . aptazja sie skonczyla to cos innego zaczely obrabiac

Witam

Aptasia nie do końca się skończyła krewetki tak jak by hodowały populację szkodnika, i nie wcinają do końca,

i to mnie zastanawia czy z powodu kurczących się zasobów przysmaku, przerzucają się na inny dostępny pokarm.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeżeli zostały ci duże aiptasie to krewetki mogą ich nie ruszać dlatego, że się boją je zaatakować. Podrażnij je czymś ostrym - powinny zniknąć. Krewetki nie są raczej tak sprytne żeby zakładać farmę - ja przynajmniej tego nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.