Skocz do zawartości
VITUL2

identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

no u mnie w tyg. lanie AlgeaX i dino poszło w diabły....na krótką chwilę:( w piątek poszla ostatnia dawka algeaX-woda kryształ, zero dino na skale i piasku. W poniedzialek zaczęło znow gdzieniegdzie pojawiać się dino, co mogłem to odessałem ale codziennie coraz więcej się pojawia:( i co teraz?!


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-na niektore dino dziala podniesienie pH. Czyli silny odpieniacz, moze dodatkowo brzeczyk, pompy w strone lustra wody, wietrzenie pokoju

-trzeba odsysac ile sie uda

-adsorber Si

-calkowita redukcja NO3 i PO4

-zadnych podmian wody i nie dodawaj zadnych amino, pierwiastkow sladowych itp.

-moze gdzies sa jakies plyny pH+ ? To bym podniosl pH do 8,5, przynajmniej na jakis czas

-kH warto tez podwyzszyc 10-12

-oswietlenie max 4-6 godz. niebieskie, bez bialego

-posprawdzaj rozne weze, plastiki, moze oddaja cos do wody (zmiekczacze - to weze twarde itp) Weze powinny byc silikonowe

-moze byc pomocne refugium

-dodalbym jakas chemie na dino...zeby je calkiem oglupic.

Pewnie jeszcze cos. Im wiecej rzeczy zrobisz jednoczesnie, tym bardziej zmienisz warunki w akwarium i o to chodzi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok dopóki nie pojawi się białe światło. No ale nie moge wiecznie świecić tylko actinicą. Lampe mam na led cree.


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni zaciemnienia jak narazie przyniosly pozytywne skutki.... Dino brak... Prze cala operacja odessalem wiekszosc choc u mnie byly tylko na skale... Odpieniacz dalem na maska i przeplyw w gore... Teraz swiece tylko aktynika ... Dzis byly dwie godzinki swiecenia i powoli bede zwiekszal.... Zobaczymy co bedzie jak dojdzid biale swiatlo.... Najgorsze jest to ze po odslonieciu ryby byly pochowane , po 20 min wyplynelo wszystko jednak po dwoch godzinach obserwacji nadal noe moge znalezc jednego blazenka :/ ...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo u mnie wyglądało to tak najpierw to cierpliwość potem całkowite zaciemnienie na 2 dni i zwiększanie oświetlenia co dzień więcej dodatkowo węgiel , wóda, 0 podmian, ograniczenie karmienia,odpieniacz na mokro po 7 dniach nie było ani śladu.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Dino powróciło, i juz nie mam do tego siły, w całym akwa ciagną się 10-15cm nitki dino. Zastanawiam się czasem czy to nie piasek powoduje rozrost tego dziadostwa. Może go wybrać i wywalić?


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale daj sobie pomóc, podaj parametry wody :)

A porządną masz tam cyrkulację? Czasami na to dziadostwo pomaga zwiększenie cyrkulacji.

Edytowane przez AquaManiac (wyświetl historię edycji)

http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.