Skocz do zawartości
Filavandrel

przygotowanie srubunkow NIBCO

Rekomendowane odpowiedzi

witam i pytam :)

czy jakos specjalnie przygotowywaliscie w/w srubunki przed wkreceniem/wklejeniem do akwa ??

natrafilem na strone Thewalda gdzie pokazuje ze wytacza pewne elementy tych srubunkow czy jest to potrzebne ?? (nie muwie tu o tych wypuklych napisach - bo te przeszkadzaja i trzeba je zrownac :))

za odpowiedzi z gory dziekuje :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie robiłem wkleiłem takie jakie były (ciepła woda)


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Waldek (Thewald) kleił akwarium i montował te śrubunki. Szczrze to nie pytałem się go po co ten zabieg z tokarką, ale biorąc pod uwagę te zaokrąglenia, mogą powstawać bardzo duże siły działające na samą krawędź otworu w zbiorniku.

Jeszcze jedno - przemyśl to Nibco, naprawdę zawory są do d..y. Tragicznie się cały system reguluje przez to. Dodatkowo jak będziesz chciał podłączyć coś z innego systemu powstanie spory problem, średnice w tym systemie są inne od wszystkich. Ja podłączałem 2 pompy Delteca i tyle mięsa z moich ust nie wyszło w ostatniej dziesięciolatce co przy walce z tym "Nibco". Nie spodziewałem się, że chcąc zaoszczędzić parę złotych doprowadzę moją psychikę do takiego stanu:). Naprawę nie polecam.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.