Skocz do zawartości
Midboss

[98] Przerobione na słone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ponieważ moje większe akwarium kręci się już prawie 3 miesiące, czas najwyższy, żeby coś na jego temat napisać.

Sprzęt:

  • szkło standardowe 70x35x40h stojące na taniej szafce akwariowej
  • lampa Hagen Glo 2x24W T5 z dodatkowym paskiem diód niebieskich
  • odpieniacz Blau Nano Skim zamontowany bezpośrednio w akwarium
  • kaskada HBL-701 ze skimmerem powierzchniowym
  • 2x Koralia Nano 1600
  • sezonowo wkładam grzałkę 150W lub daję nad powierzchnię wody wiatraczek sterowany przez przerobiony regulator RT-2
  • testowo zamontowałem automatyczną dolewkę AM

Sumaryczna cyrkulacja wody to: 2x1600 + 600 + pompa z odpieniacza l/h. W akwarium jest dosyć spokojnie.

Start:

Zbiornik wystartował 23.07.2012 na żywej wodzie, żywej skale (ok 9kg) i żywym piasku (9kg Samoa Pink). W pierwszym miesiącu wlałem w sumie 2 ampułki BioDigest'u. Dojrzewanie przebiegało bardzo łagodnie. Jedynym problemem było cyjano, które skutecznie zwalczyłem Chemiclean'em. Obecnie mam niewielkie ogniska dino i valonii, które całkowicie kontroluję przez odsysanie podczas podmianek.

Obsługa:

  • podmianki wody co 7-10 dni w ilości 5-8 litrów
  • w miarę potrzeby sypię Superbuffer dKH firmy KENT
  • karmię mrożonkami 1-2 razy dziennie, na przemian: artemia, mysis i oczlik
  • co 2-3 dni (niestety) skrobię szyby, bo nie lubię nalotów
  • testy wody robię co jakieś 2 tyg

post-14250-0-60053700-1350436402_thumb.jpg

post-14250-0-86145300-1350436524_thumb.jpg

post-14250-0-24772700-1350436814_thumb.jpg

Edytowane przez Midboss (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimasz ten pasek tych diod niebieskich możesz coś więcej o nich napisać grze kupioes jakie diody pozdrawiam.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimasz ten pasek tych diod niebieskich możesz coś więcej o nich napisać grze kupioes jakie diody pozdrawiam.

Proszę bardzo:

  • diody wybrałem takie, które świeciły najmocniej. to chyba te
  • profil alu ten. z osłonki zrezygnowałem
  • zasilacz ten
  • przewód z gniazdem ten

Diody i profil kupiłem 1 metr i dociąłem do szerokości baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę, jakie fajno nano :) Napisz coś o obsadzie, bo widzę jedną krewetkę a na pewno jest tak więcej stworzeń.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to w tej chwili opiszę ryby - resztą zajmę się sukcesywnie, może w oddzielnych postach (żeby móc dodać więcej fotek).

Ryby:

  • Signigobius biocellatus - kupiłem dobraną parkę tych rybek w sumie bez wiedzy na ich temat i szybko pożałowałem. Jedna nie chciała jeść mrożonek i po dwóch tygodniach padła. Drugą udało mi się przestawić, ale muszę karmić cierpliwie, z pipety, 2 razy dziennie, przy wyłączonym obiegu. Gdybym wiedział ile będzie z tym roboty to nigdy bym ich nie kupił.
  • Amphiprion ocellaris - w tym przypadku także kupiłem parkę mimo, że nie planowałem tych rybek. Teraz jestem bardziej niż zadowolony. Ryby są pięknie wybarwione, bezproblemowe, za dom przyjęły kolonię grzybowieńców (euphylią się nie interesują).
  • Stonogobiops nematodes - kolejna parka. Niestety jedna wyskoczyła z baniaka już następnego dnia. Druga ładnie żerowała na początku, ale po kilku dniach przestała jeść, pływała trochę jak wariatka aż w końcu padła z głodu. A wydawałoby się, że będą raczej bezproblemowe..

Podsumowując, z babkami chyba dam sobie spokój na jakiś czas.Postaram się tylko utrzymać biocellatusa.

W planach mam jeszcze parkę młodych Pterapogon kauderni.

A jak będzie w praktyce - zobaczymy :)

post-14250-0-61239100-1350467441_thumb.jpg

post-14250-0-40706900-1350467508_thumb.jpg

post-14250-0-71656400-1350467632_thumb.jpg

post-14250-0-24466300-1350467683_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo fajny baniaczek i super zdjęcia.

Mam w planach bardzo podobne akwarium więc bardzo jestem ciekaw dalszej relacji.

Pozdrawiam


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.