Skocz do zawartości
szarykruk

Błazny

Rekomendowane odpowiedzi

nanokaczor- u mnie jak na razie obyło się bez takich akcji, z tego co pamiętam to z forumowiczy masz największą liczbę odchowanych stworzeń mobilnych. Mnie jak na razie cieszyłoby jedno błazeniątko.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czy rozmnożysz jednego czy 100 - tyle samo pracy będzie cię to kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I radość też będzie taka sama, czy uda mi się jednego, czy 100.

prawie 48 godzin po złożeniu ikry, widać że ubyło odrobinę. nadal większość to żółtko.

gallery_10047_2317_2705.jpg

gallery_10047_2317_90022.jpg


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, znowu ubyło ikry (drugie zdjęcie zawiera ten sam kadr), tym razem mam winnego: nanokaczor

Etap gdy można nie zauważyć że błazny pilnują ikry, żółć nie świeci już z kilometra.

gallery_10047_2317_316171.jpg

gallery_10047_2317_316739.jpg

i winowajca złapany prawie że na gorącym

gallery_10047_2317_44884.jpg

Edytowane przez szarykruk (wyświetl historię edycji)

Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikra nadal zlewa się kolorystycznie ze skałą, ubyło jej jeszcze trochę.

gallery_10047_2317_528712.jpg

gallery_10047_2317_340672.jpg


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po liczebności ikry widać ze to pierwsze tarła,z czasem będzie jej znacznie więcej.Rodzice zaczną także zdecydowanie bardziej bronic ich.

U mnie obecnie nie ma szans aby ktokolwiek dobrał się do ikry,ale na to także błazenki potrzebowały czasu.

Powodzenia :thumbup:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zakończą się pierwsze tarła?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie to stwierdzić ,na pewno przychodzi to z wiekiem ryb moja para ma około 8 lat.

Tyle przynajmniej jest u mnie.Pierwsze tarła były nie regularne i trwało to około roku.Raz ikry było więcej raz mniej.

Często występowała przerwa w składaniu ikry powiedzmy miesięczna.

Teraz trą sie regularnie co dwa tygodnie.

Postaraj się o bardzo urozmaiconą dietę dla swoich ryb,tak aby była bogata w kwasy nasycone omega 3 oraz witaminy.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem- regularnie ikrę składają od roku. Ilość może być myląca, bo na ostatni moment podrzuciłem im skałkę. A po za tym to pierwsza ikra w nowym zbiorniku.

Zdjęcia z wczoraj:

gallery_10047_2317_386591.jpg

gallery_10047_2317_490526.jpg

Zdjęcia z dzisiaj:

gallery_10047_2317_451484.jpg

gallery_10047_2317_50921.jpg


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też złożyły (dziś dopiero zobaczyłem i są mniej więcej w takim stadium jak na ostatnim zdjęciu) ale w takim miejscu, że niech je kule biją.

Kto mi powie po jakim czasie się wylegają i odklejają od skały ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi: Jeżeli jest 26 stopni w akwarium, to pomiędzy 8 a 9 dniem. U mnie wypadałoby to za 24 godziny. Ale warto obserwować błazny- w ostatni dzień tarmoszą ikrę co chwila, pływają przy niej prawie non stop, wachlują ogonami i ruszają pyszczkami.

No i oczy ikry świecą jak małe diamenciki : )

Edytowane przez szarykruk (wyświetl historię edycji)

Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciężko było ustrzelić zdjęcie- ukwiał leżał sobie, a ewentualne przesunięcie go dawało krótkotrwały efekt, a zarazem wkurzało błazny. Wg teorii to dzisiaj powinny wykluć się, ale patrząc na zachowanie rodziców i fakt że właśnie mijają 2 godziny od wyłączenia światła to raczej nie tej nocy.

gallery_10047_2317_74026.jpg

gallery_10047_2317_91536.jpg


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepięknie, naprawdę świetnie ci idzie :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no... to następna noc bezsenna?

Na zdjęciach mają jeszcze sporo zółtka. Doświadszenia nie mam,ale u gobiodonów zarodek jest zupełnie przeźroczysty jak się wylęga czyli nie ma zupełnie zółtka.(króre jest mlecznobiałe)

Zrobisz zdjęcie przed wylęgiem?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bez zmian. Zrobię zdjęcia wieczorem. A także film jak zachowują się rodzice w dzień wylęgu (albo wstawię film z innego tarła).

Dzień 10

gallery_10047_2317_125691.jpg

gallery_10047_2317_339302.jpg

gallery_10047_2317_30488.jpg

Edytowane przez szarykruk (wyświetl historię edycji)

Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo podobnie, ale nie mam jak pstryknąć zdjęcia.

Pytanie czy jest jakaś szansa, żeby te maluchy przeżyły przy rodzicach lub jakiś sprytny sposób na wyłapanie ich ?

Staram się ogarnąć w tym wątku (http://nano-reef.pl/...rion-ocellaris/ ) i opanować sztuczkę z latarką, ale coś nie bardzo wiem gdzie miałbym ten kupek wrzucić, żeby się tam przeniosły po wykluciu (przy bandzie pokolcy, może to być wyzwanie)

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno zdjęcie sprzed roku. Zauważyłem że jeden szkrab pływa, wziąłem rurkę i go odessałem. Wpuściłem do zrobionego na szybko kotnika- z opakowania po słodyczach nawierconego wiertłem fi 1mm, ale okazało się że 1mm to nie przeszkoda dla takiego malucha i wypływał bez problemu.

Wracając do pytania- nie ma szansy aby w warunkach akwariowych maluchy przeżyły przy rodzicach. Sposób na wyłapanie, to być przy wylęgu i odłowić, a raczej odessać je. (Dlatego jeszcze nie śpię :p skończę pisać posta i idę polować )

Wspomniane zdjęcie sprzed roku

gallery_10047_2327_166905.jpg

Edit: ale rodzice nadal zbyt spokojnie więc raczej też nie dzisiaj. Pojawia się pytanie w mojej głowie, co z zasadą 8 dni? Czy fakt że w moim zbiorniku jest 25 stopni zamiast 26 może wydłużyć cykl inkubacji o 2 dni (25%)?

Edytowane przez szarykruk (wyświetl historię edycji)

Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wystarczy że wieczorem poświecisz po ikrze latarką i wylęg moze opóźnić się o 12 albo 24 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą poświeciłem po ikrze latarką :/

A jak kwestia oświetlenia nocnego? Może tego się wstydzą i dlatego nie ma wylęgu 2 godziny po zgaszeniu światła (skoro nocne nie gaśnie). Muszę zaświecić sobie światełkiem z ciemni, bo czerwone nie będzie chyba przeszkadzać.

11 dzień- samiec ambitnie tarmosi ikrę, raz poskubie po chwili wachluje. Samica robi to dorywczo, zgodnie z obietnicą zrobię film z zachowania.

gallery_10047_2317_401586.jpg

gallery_10047_2317_248978.jpg

Edytowane przez szarykruk (wyświetl historię edycji)

Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt zakończony.

Celem założonym było udokumentowanie rozwoju ikry błazenków (Amphiprion ocellaris) aby łatwiej można było określić czas do wyklucia.

Z początkowej liczby około 200 do ostatniego dnia zostało około 100 jajek.

Opisywany w wielu miejscach czas do wyklucia 8 dni przy temp. 26 stopni nie sprawdził się w tym przypadku. Temperatura w zbiorniku 25 stopni czas do wyklucia 10 dni.

Na koniec obiecany film:


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje błazny jedzą w czsie pilnowania ikry. bo moje zeząrły ja w przeciagu 3 dni,ale nie ragowały na karmienie, no ale ikra jest pozywna :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie małe wykluły się 24h temu, ale niestety nie udało się złapać nic :) pozostaje czekać do kolejnego tarła, a widać że już niebawem bo samiec znowu miejsce czyści (tym razem się przygotuję :) )


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pilnuja ikry, ale na jedzenie wyplywaja.

Tez sie szykuje na kolejne tarlo- podloze im kolejne skalki.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.