Skocz do zawartości
szarykruk

Błazny

Rekomendowane odpowiedzi

zdjęcia świetne,a składały wcześniej ikrę i czy udało się coś odchować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składają systematycznie, ale z zapłodnieniem już gorzej, nie ma reguły

wydawać by się mogło, że każdej kolej zapłodnionej będzie więcej,a tu niestety zonk - różnie z nią bywa

odhowywać nie próbowałem, brak czasu niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wreszcie znalazłem miejsce gdzie moje Ocelarisy składają ikrę- tubipora musica po schowaniu polipów, jak wypuści polipy to mają ikrę osłoniętą, a "wietrzenie" załatwia mała cyrkulacja w tym rejonie. W ten sposób ciągle przybywa młodych, po wykluciu część z nich dalej się chroni w tubiporze, a w nocy w świetle latarki widać mnóstwo maluchów w towarzystwie kiełży przeszukujących piaszczyste dno w poszukiwaniu pokarmu.

post-14492-0-66333300-1373311572_thumb.jpg


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Te zdjęcia to jedne z najładniejszych o ile nie najładniejsze zdjęcia ryb jakie widziałem na tym forum.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli było a ja z lenistwa nie znalazłem - ale czy rodzice po wylęgu polują i zjadają młode jeśli się ich nie oddzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest książka w internecie o akwarystyce morskiej "Baumeister Werner"

co prawda stara ale jara ;] jestem tam rozdział o rozmnażaniu tych ryb poszukaj

.

Edytowane przez marekdziubak (wyświetl historię edycji)

120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co im się błazny wytarły :). Czy zawsze skałdały ikrę w miejscu gdzie zazwyczaj przebywają? A pytam bo moje ostatnio się po raz pierwszy wytarły, ale w drugim końcu baniaka, oblepiły całą caulustree i olały temat. Czy to dlatego, że to ich pierwsze tarło i nie wiedzą jeszcze o co chodzi? Ktoś ma jakąś teorię?


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku czy to te błazny które masz od początku??

bo nie mogę się doczekać ikry u swoich, a są młodsze od twoich.


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie błazny wycierają się non stop i po jakiś 8 dniach jak już widać maluchom oka po prostu je zjadają i tak się cykl powtarza od ponad 8 miesięcy,raz składały ikrę na szybie raz pod skałą ale teraz jak już zrozumiały i w końcu odkryły po pół roku ukwiał który dla nich kupiłem to składają tylko pod nim zresztą robią to samo co w naturze,nikomu nie pozwalają się kręcić koło jajek,samiec wachluje małe,i zjada martwa sztuki,a samiczka w tym czasie dość obficie dokarmia ukwiał żeby im nie zwiał z tego miejsca.Wszystko wygląda bardzo ciekawie,aha i nigdy już nie włożę ręki do baniaka jak mają jaja zamieniają się w krwiożercze bestie które kąsają palce.próby wkładania i oszukiwania błaznów żeby składały jaja na czymś co im podsuwałem nigdy się nie powiodło,zawsze zmieniły miejsce a to co im podkładałem wypychały na siłe.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku czy to te błazny które masz od początku??

bo nie mogę się doczekać ikry u swoich, a są młodsze od twoich.

tak to te :) w końcu po ponad 4 latach się wytarły...

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym żyją twoje błazny?

To jakiś ukwiał czy sarco?

No i jakiej są wielkości?


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie błazenki trą się regularnie . Samiec pielęgnuje ikrę . Kiedy już widać oczy , w nocy ikra znika. Być może one się wylęgają lub są zjadane. Tego nie wiem bo nigdy tego momentu nie widziałem. Po prostu nie chce mi się siedzieć w nocy i czuwać przy akwarium :-). Po około tygodniu ( raz dłużej a raz krócej ) składają ponownie ikrę. Na około 20 razy tylko raz zmieniły miejsce. Składają zawsze na skale. Nagrałem krótki film telefonem ( słaba jakość ... ) w zbliżeniu . Ikra ma tu około tygodnia. Mam nadzieję że coś widać ..... Za słaby mam sprzęt do filmowania :

http://i39.tinypic.com/23hsh2r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest świetny.... prawie zostałam zmotywowana do odchowania ikry błazenków. Ale biorąc pod uwagę ile pradu zużyję pośredni i bezpośrednio to chyba rafa umrze ;)

Moje błazenki zaczeły serię składania ikry.Pierwsza- sporo zjadły i do wylegu zostało chyba ze 20 jaj. Drugie tarło już wiecej ikry zostało a dzisiaj złozyły kolejną. Były tylko dwa dni przerwy, a błazenkowa niewiele je jak jest ikra- błazenek to chyba wodą się żywi


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-13933-1391954648,11_thumb.jpg i mi sie wkoncu blazny postaraly :) niestety to ich pierwsze tarlo a ja zupelny laik wiec nim cokolwiek zaczne robic to sporo czytania mnie czeka

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje także dwa dni temu mnie zaskoczyły. Mają 4 lata (3 szt.) u mnie są od 21 stycznia.

post-22184-0-61739000-1391972661_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udalo sie komus odessac ikre bez jej uszkodzenia?


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikry nie odessiesz bez uszkodzenia ,chyba szkoda zachodu,raczej przenosi się ją z podstawą na której została złożona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny temat! wiemy ze błazenki co 8 dni od zniesienia ikry się wylegaja, po 2-3 dniach ponownie znoszą ikrę... a ile razy tak mogą? raz za razem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj zniknęło kolejne tarło. Mój wcześniejszy post widać wcześniej więc można zobaczyć ile trwało pomiędzy kolejnymi okresami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro ze znikneło... a moze jakis wieloszczet lub krewetka zjada? mnie chodzilo o to czy przez cały rok, systematycznie co 2 tyg znoszą ikrę czy maja jakaś przerwe....?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje juz regularnie skladaja ikre najlepsze jest to ze skladaja na obumarlej monti talerzowej ktorej jeden talerz obumarly mam luzem w szafce :) a do tego wszystko jak w zegarku ze nawet wiedzialem kiedy zaczynaja wiec nagralem filmik od samego poczatku

nie nagralem do konca bo jeszcze to pozniej troche trwalo i nie chcialo mi sie juz stac przy akwarium :)

sorry takze za jakosc zdj ale to robione telefonem

Edytowane przez tomorbk (wyświetl historię edycji)

aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.