Skocz do zawartości
szarykruk

Błazny

Rekomendowane odpowiedzi

Wpis uzupełniający:

17 Października tarło

27/28 Października wylęg

4 Listopada kolejne tarło. Czyli 18 dni od poprzedniego tarła i 8 dni od wylęgu:

gallery_10047_2317_51354.jpg

A na dokładkę usuwanie kamyczka z miejsca lęgu:


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za 3 dni kolejny wylęg :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A mi się nie wycierają.

Jakie macie parametry wody - wszystkie ktore tylko da się zmierzyć??

Macie może wrotkę? Chętnie kupię!!!

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Jeśli masz 3 błazny, to znaczy że jeszcze nie ma gotowej parki. Jak będzie gotowa to zabije trzeciego. (miałem kiedyś 3 błazny, odseparowanie było naprawdę w ostatnim momencie)

A zasolenie- 1024

Sorka ze u Ciebie w temacie, ale nie chce zakladac kolejnego...

Dzisiaj po zgaszeniu dziennego swiatla, zauwazylem jak duzy i sredni blazenek zaczely atakowac malego, teraz widza jak ewidentnie sredni atakuje malego, nie daje mu spokoju, biedny maluch siedzi w gornym rogu akwa a ten go najezdza, czy to oznacza ze dwa pozostale dobraly sie w pare ? Kiedy je kupowalem od innego akwarysty, mowil ze mial je okolo 3 lata, ja je mam 3 miesiace i juz by sie dobraly ? Najgorsze jest to ze nie mam gdzie tego najmniejszego odlowic, mam nadzieje ze do jutro go nie zamecza, jak nie sprzedam czy oddam bede musial zaniesc do sklepu... Filmiku nie bede nakrecal bo kazdy pewnie wie jak to wyglada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nauczyć błazenki składania ikry na płytce (u mnie wylęga się z nim 95%)

parametry to proste nie podmieniać wody przez 2-3 tygodnie potem wlać 5 litrów RO i w ciągu kilku dni na pewno się wylęgną :)

ja hoduje błazenki na widłonogach przez co ich hodowla jest bezproblemowa i nie wymaga żadnej pracy ani dokarmiania przez 3 pierwsze tygodnie


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor - jak tylko bede w domu to sprawdze parametry, wrotki niestety nie mam

Co do braku podmian wody przez 2-3 tygodnie to moim nie przeszkadzaja systematyczne podmiany.

Wyleg faktycznie nastpuje 9-10 dnia od zlozenia ikry jakies 30minut po zgaszeniu swiatla. Co ciekawe (zaobserwowalem u siebie) mozna ten cykl przedluzyc palac swiatlo nocne.

Ps. To zmusc jeszcze te moje zeby chcialy sie wycierac na plytce :)

Ps2. Sorki ze bez PL zankow ale pisze z tel.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma sposób na nauczenie błaznów, aby wycierały się na płytce to ma u mnie dobre piwo za zdradzenie sekretu.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach moje powinny złozyć ikrę.Wrzuciłam in plasterek gładko ucietej skały- przeniosły się dalej.Mam całe akwa wybrukować?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma sposób na nauczenie błaznów, aby wycierały się na płytce to ma u mnie dobre piwo za zdradzenie sekretu.

jak nauczyć wszystkich można nauczyć :)

jak znajdę trochę czasu to napiszę :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejna ikra oczywiście w tym samym miejscu, które lubią. Płytkę olały.

Wczoraj po akwarium pływały maluchy - nic nie złapałem. Tym razem chyba wezmę się za odłów.

Regularnie co 9-10 dni ikra chyba mnie motywują, żebym zaczął się bawić.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pod święta wrzucę coś lepszej jakości:

zdrowych spokojnych i z jajem.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam parę Clarków, dobraną, która składa ikrę już od jakiegoś czasu, ale około miesiąc temu zmieniłem cyrkulację w zbiorniku i od tego czasu z każdego wylęgu (co 10 dni nowa ikra, po 9-ciu- wylęg) część spływa hydrauliką do sumpa, kilka nawet zostaje w zbiorniku głównym.

Jak do tej pory wiele z nich żyje, te w sumpie jedzą to co spłynie z karmienia i dodatkowo daję im pokarm w postaci pyłu, a te w głównym w nocy wypływają na żer.

I tak od miesiąca to trwa- zobaczymy ile z tego przeżyje, może coś z tego będzie bo po zróżnicowaniu wielkości widać, że z każdego wylęgu po małej grupce żyje.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam z ciekawości gdyż nie znalazłem takiego stwierdzenia. Po jakim czasie blazenki dojrzewają płciowo? Ile już u was pływają te rybki i czy kupowaliśmy maluchy czy już stare okazy?

z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już duże chyba pół roku temu, ale pierwszy samiec nie odpowiadał samicy więc go wysłała na wieczną rafę.

Dokupiłem wtedy nowego samca. Teraz samica ma ok. 8 cm, samiec 7cm. Ok miesiąca po "skompletowaniu" nowej pary złożyły ikrę, bez żadnych zabiegów z mojej strony.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wprawdzie do odhowu młodych się nie przymierzałem,

ale fotki w przeddzień wylęgu cyknąłem ;)

thumb_ikra_błazenków_(1).jpg

thumb_ikra_błazenków_(2).jpg

thumb_ikra_błazenków_(3).jpg

thumb_ikra_błazenków_(4).jpg

thumb_ikra_błazenków_(5).jpg

thumb_ikra_błazenków_(6).jpg

thumb_ikra_błazenków_(7).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne.

Na czym złożyły ikrę?

Hmm sarco?


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wprawdzie do odhowu młodych się nie przymierzałem,

ale fotki w przeddzień wylęgu cyknąłem ;)

PIĘKNE FOTKI !!!!!!!!!!!!

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszystko jasne :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia, miło popatrzeć, życzę powodzenia.

Czytałem gdzieś tutaj na forum, że z Ocelarisami jest taki kłopot, że potrzebują na początku bardzo drobnego pokarmu, później już jest łatwiej utrzymać je przy życiu.

A to dzisiejsza ikra moich Clarków. Ostatnią ikrę zabrałem im razem z kawałkiem skały, ale bez problemu znalazły nowe miejsce i nawet nie przeszkadza im "odejście" ukwiału (pompa).

Miejsce wybrały tak, żeby można było ikrę podziwiać w całej okazałości.

post-14492-0-96872500-1364926517_thumb.jpg

post-14492-0-14196600-1364926529_thumb.jpg


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiłem na ciekawy film o błaznach ,pokazuje jak żyją ,się rozmnażają i jak je poławiają dla handlu.jest tylko problem ,jest chyba po hiszpańsku,może ktoś ma namiary na naszą wersję lub po angielsku.

tak czy inaczej oglądnąłem nie rozumiejąc wiele ale jest na co popatrzeć ,np. jak rozmnażają je w akwa bez skały ,ukwiała ,jedynie płytka jak by ceramiczna na której składają ikrę,myślę że nie przeszkadza że wrzucam filmik tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie na płaskiej skale samiec czyśći cały czas pyszczkiem i ma jakieś takie nerwowe tiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdjęcia, super !

Mój błazenek Ephipium zakolegował się z Sarco po wielu miesiącach dopiero ale że jest sam to została mu... płetwa do tych spraw :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

chciałem dokonać małej aktualizacji i przedstawić pewną ciekawostkę.

Moje Clarkii wkurzyły mnie do tego stopnia, bo gryzły mnie jak szalone, że postanowiłem je wymienić na Ocelarisy.

I tak też się stało, wykorzystałem, że pilnowały następnej ikry i w trakcie ataków na moją rękę- tą właśnie ręką je złapałem i jak postanowiłem- wymieniłem je na 2szt. Ocelarisów (nie parę, chociaż z myślą, że para się z nich utworzy).

Jak wpuściłem je do zbiornika to zaraz zaczęły pływać razem, szczególnie przypadł im do gustu silikon w przednim, lewym narożniku.

Teraz najciekawsze: wpuściłem je 31.05.2012 i pierwsze młode się wykluły już 13 czerwca, a wczoraj po raz drugi.

Jak się przyglądam akwarium w nocy z latarką i w sumpie to widzę, że coś z tego ocalało.

Oczywiście małe Clarkii wciąż rosną.

Zobaczymy co będzie dalej.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.