Skocz do zawartości
Kicajec

Solanka Świerklany

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja akwa coraz bardziej cieszy wiec czas na większe :)

Tak wyglądają korale dziś i co cieszy, z każdym dniem lepiej. Pozdrawiam

Ostatnia szczepka trochę ucierpiała po upadku na Anthielle ale już powoli odzyskuje polipki

post-14851-0-17590700-1400679454_thumb.jpg

post-14851-0-50973200-1400679460_thumb.jpg

post-14851-0-50558000-1400679468_thumb.jpg

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja akwa jednak żyje i coraz łatwiej się prowadzi :) może szału nie ma ale ja jestem zadowolony

Pozdrawiam wszystkich

post-14851-0-46340200-1406904165_thumb.jpg


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że jest i Tobie się podoba.

A wielu marzy o takim braku szału.

Gratuluję zbiorniczka i życzę większego. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszy bedzie napewno ale jak skoncze budowe a dopiero zaczynam chce budowac za swoja kase wiec pare lat to potrwa


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mala aktualizacja

sa plany na wieksze okolo 250 l moze sie uda do kwietnia

Pytanie co to w centrum zdjecia nr 1

w centrum zdjecia nr 2 do oddania za warke strong szt 1 ( osobiscie z opakowaniem )

post-14851-0-46445200-1419886298_thumb.jpg

post-14851-0-11324900-1419886310_thumb.jpg

post-14851-0-10755200-1419886319_thumb.jpg

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po małych zakupach dołączyły:

oxycirrhites typus polubił jeżowca cały czas na nim przesiaduje tylko czasem pływa

jeden błazenek

Magnifica strasznie płochliwa

przy okazji zmiana ułożenia skal żeby nudno nie było :) korale trochę obrażone :)

jeszcze tylko parę zakupów które mam już upatrzone i będzie cacy miedzy innymi Ukwiał, ricordea, goniopora jedna acroporka jakaś unikatowego koloru żeby się wyróżniała na pewno zoa ( ostatnie zeżarł brzydal )

Fajna żółta goniopora dziś była ale nie zdążyłem :p

ukwial fajny w bielsku naprawdę cacko ale nie zdążyłem :p trochę się boje o te parę sps no ale może jakoś się uda

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nudy

w planach niestety remont i co za tym idzie likwidacja sprzet pojdzie na sprzedaz życie moze zostanie jesli powstanie nowy baniak jesli nie to za dwa lata reaktywacja w nowym domu Pozdrawiam udanego wieczoru

post-14851-0-54795500-1426359611_thumb.jpg

post-14851-0-25901500-1426359624_thumb.jpg

post-14851-0-19177100-1426359640_thumb.jpg

post-14851-0-00666500-1426359719_thumb.jpg

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dniu jak narazie błazenki brak zainteresowania :wallbash:

Baniak powstanie jednak nowy stary sprzęt w całości na sprzedaż tylko ze uznałem ze będzie stać na starej szafce po rtv a ona jest wysoka na 40 cm i tak najczęściej siedzę przy nim na ziemi a z patrzeniem z kanapy nie będzie problemu wymiar szafki 150 na 50 nie zależy mi na głębokości wole długość wiec akwa tylko 40 głębokości i wysokie na 45 słup wody około 42 co daje około 230 litrów po odjęciu 10 cm na panel tylko zastanawiam się czy przy mojej obsadzie pociągnie to akwa tunze 9004 czy trzeba by zrobić większy panel pod odpieniacz

chromis virdis

nemo * 2

oxycortis

mandaryn

gobiodon

magnifica

krewetki i slimory

w nastepnym akwa zoltek dwie babki kapiace oraz moze jakis ustniczek

nie mowie ze to finalna obsada ale moze jeszcze cos sie dokupi

wiec tu pytanie czy ten tunze 9004 da rade na taka obsade planowane koralowce to co jest ewentualnie dokupie montipore stalowa i zielona cos miekkiego i lps

wole raczej wieksza ilosc rybek :p

ewentualnie biore pod uwage zrobic panel szerszy na delteca 1350 ale to w ostatecznosci ( na white skima w panelu nie znajde miejsca a szkoda)

post-14851-0-59949600-1426427768_thumb.jpg

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy komin o takiej wysokości jest wystarczający będzie na całej krawędzi 46 cm

można ta wysokość jeszcze zmniejszyć tak żeby od dołu akwa az do komina była przestrzeń 41 cm ?

jakiej minimalnej wysokości może być komin żeby spełniał swoje zadanie oraz o ile niższa ma być szyba akwa w miejscu komina

post-14851-0-19661400-1426691014_thumb.png

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przestalo istniec prosze o zamkniecie tematu, jak juz ogarne nowe to temat bedzie wznowiony ( nowe tymczasowe na rok)


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze tematu nikt nie zamknal będę kontynuować tutaj dodam od razu ze remont byl tylko takie akwa dalo sie postawic jest wieksze ale pewnie komus sie nie spodoba ze plywa żółtek i chelmon

Nie ma sie czym chwalic swoje wypociny traktuje bardziej jak dziennik

czas kupic jakies korale bardziej mi zalezy na miekich jakies sarco clavularia papaya sinularia zoa xenia capnella i inne

no i moze cos twardego mam ukwiala od Yarcia podobno nie paza sps wiec moze jakies proste sps w centrum ale tam rozrosly sie ukwialy wiec korale beda narazone pamietam ze przed przenosinami sps zyly przy ukwiale bez problemu

w czasie przenosin siostrzeniec zrzucił mi lampę do wody ( siostra nie dopilnowala a spodobal mu sie kabel do lampy ) przeżyły tylko rybki ukwialy duncan i takie pseudo zoa akwarium ma juz w tym stanie pare miesiecy wiec czas na dokupienie korali ale tym razem większość miekkie lubie jak wszystko faluje i sie rusza napewno nie chce sps moze 2 lub 3

duncan ostatnio jakoś nie polipuje do szlem do wniosku ze za bardzo wyjałowiłem wodę bo dalem odpieniacz na mokro gdyż zwiększyłem karmieni zeby chelmon mila pod dostatkiem jedzenia bylo tak 1 miesiac wiec teraz bedzie troche dochodził do siebie tak mysle dzis czas na testy

W akwa pusto ale i tak czasciej patrze niz na telewizor

no3 mniej niz 2 tak okolo 1.5

po4 wiecej niz 0 ale mniej niz 0,2

mg 1300

ph nigdy nie wiem jak to odczytac ale wyglada na cos kolo 8

ca 320 czas podniesc recznie chyba

kh 9

kh cos wysokie wiec rozrobie ca i mg oraz moze sol bez soli

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z dziś

ca :470 kh: 8 mg: 1350 no3 :10 po4: 0.03

poprawił się wygląd dunki polipuje już lepiej ale to jeszcze nie to zamieszczę później zdjęcia

mozna rozrobic bailinga w jednej butelce ?

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna rozrobic bailinga w jednej butelce ?

Niestety nie można mieszczać roztworów, gdyż Ca ulega wytrąceniu jako nierozpuszczalny w wodzie węglan wapnia. Czyli powstanie mleko. Nawet podawanie każdego czynnika do akwarium powinno być w określonych odstępach czasowych, aby roztwór miały szansę rozprowadzić się po zbiorniku przed podaniem kolejnego roztworu.

Jeżeli coś pomyliłem to proszę ekspertów o poprawienie mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale np sol bez soli mg i ca można razem tylko roztwór na kh osobno ?


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc duzo xenii jesli cie interesuje oddam za free, inne tez sie znajda pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko zyje maly spadek mg kh i ca trzeba zwiekszyc dawke woda zbyt czysta na moje korale wedlug mnie wiec zwieksze karmienie i moze jakas rybke dokupie :)

Po4 bliskie 0 No3 mniej niz 2 (okolo 1 ) testy salifert planuje sobie zakupic mala chanke na Kh i Po4 moze Ca tylko nie wiem czy ma to sens testy robie raczej raz na miesiac wiec reagenty byly by na rok testy saliferta i tak sie zmarnuja raczej Pozdrawiam


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się za bardzo czym chwalić akwarium podupadło bardziej straszy z wielu przyczyn nie miałem czasu dla akwarium . Więc teraz jest jak jest po wypadku z lampa padło po jakimś czasie praktycznie wszystko pozostała skała z jakimś tam życiem 2 błazny jeden ślimak 5 ukwiałow i to jest moja obsada na początek . 

Sprawa wygląda tak przez jakiś czas akwarium pracowało tylko na pompie obiegowej bez dodatkowej cyrkulacji było dobrze do pewnego czasu karmiłem więcej bo mimo wszystko zależało mi na tym życiu które pozostało przyszło Dino później poszło ale jak wróciło to już była masakra w planach miałem dokupić od pieniacz no wiec kupiłem Tunze 9012 fajnie pracuje ale chyba tylko jeszcze bardziej zmniejszył cyrkulacje bo Dino tylko odżyło . Dzisiejszego dnia włożyłem wiec Glamorca Gyre GP-02 pompa cicha i to bardzo pół metra od akwarium trzeba się wsłuchać zęby ja usłyszeć.  


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.