Skocz do zawartości
pio171

start solniczki pytanie od nowego

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie odnosnie soli kenta na start w sklepach zoo bardzo polecaja ta sol mam zamiar zalozyc 30l z powodu braku miejsca wiem ze ciezko bedzie utrzymac parametry jestem poczatkujacy w akwarystyce slono wodne zamierzam kupic zywa skale w iguanie 3kg mam oswietlenie aquael do morskiego

drrugie pytanie czy moge zastosowac filtr kubelkowy bez wlakadu do zrobienia rotacji w akwa

trzecie czy na skale kupionej wyrosnie cos czy trzeba kupic korale

jak wybrac zywa skale czym sie kierowac czy ktosmoze mi pomoc w zakladaniu

czy ma ktos sprzedac oddac wode zdzialajace zbiornika moze ktos ma do sprzedania zywa skale napisalem zapytanie na gielgie i niema odzewu wiec pytam tutaj bardzo dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja tez pisze tragicznie ale jakis poziom staram sie trzymac ...:

- pierwszego pytania nie rozumiem;

- drugie - kubelek do niczego ci sie nie przyda - tym bardziej do cyrkulacji (za waski strumien itp, itd);

- trzecie - cos wyrosnie ale zakupu korali nie unikniesz;

- co do skaly to temat rzeka - poczytaj forum i popros kogos moze sie wybierze z toba na zakupy;

- co do wody szukaj w okolicy


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestałem czytać w połowie. Masakra.

Matejoz - nie kolego, tylko koleżanko, tak przynajmniej wynika ze stopki :smiling: .


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironista przestałeś czytać w połowie ale komentarz i tak wystawiłeś tylko po co? bo nic nie wniosłeś do tematu sorki za offtop.

A @pio171 polecam dział dla nowicjuszy oraz nasze akwaria ,baniaków 30 litrowych jest sporo poczytaj jak startowali.Powodzenia


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironista przestałeś czytać w połowie ale komentarz i tak wystawiłeś tylko po co? bo nic nie wniosłeś do tematu sorki za offtop.

A @pio171 polecam dział dla nowicjuszy oraz nasze akwaria ,baniaków 30 litrowych jest sporo poczytaj jak startowali.Powodzenia

marbecz - a po to, żeby się osoba ogarnęła i pisała po ludzku, bo może sobie nawet z tego sprawy nie zdaje. Wtedy chętnię coś wniosę do tematu.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnosnie soli kenta na start w sklepach zoo bardzo polecaja ta sol mam zamiar zalozyc 30l z powodu braku miejsca wiem ze ciezko bedzie utrzymac parametry jestem poczatkujacy w akwarystyce slono wodne zamierzam kupic zywa skale w iguanie 3kg mam oswietlenie aquael do morskiego

drrugie pytanie czy moge zastosowac filtr kubelkowy bez wlakadu do zrobienia rotacji w akwa

trzecie czy na skale kupionej wyrosnie cos czy trzeba kupic korale

jak wybrac zywa skale czym sie kierowac czy ktosmoze mi pomoc w zakladaniu

czy ma ktos sprzedac oddac wode zdzialajace zbiornika moze ktos ma do sprzedania zywa skale napisalem zapytanie na gielgie i niema odzewu wiec pytam tutaj bardzo dziekuje za pomoc

Witam

Co do soli nie poradzę każda sroczka chwali swój ogon .......

Co do pojemności malutko i na początek będzie naprawdę trudno zapanować nad tym wszystkim......

Co do skały z reguły wyrośnie coś czego byś nie pragnął ...... i pasowało by coś dokupić, ale przy tej pojemności to na nie wiele szaleństwa Możesz sobie pozwolić.

Pozostałe pytania Poszukaj kogoś w okolicy kto już ma solniczkę i spróbuj się skontaktować prywatnie, morszczaki to fajne chłopaki na pewno znajdzie się ktoś życzliwy i Ci podpowie co i jak, ja na wygnaniu nawet poznałem super ludzi i statystycznie biorąc powinienem być skazany na porażkę, a Prezes jak ojciec chrzestny pilnuje mojego baniaka ,

Na samym początku jeżeli nie założyłeś jeszcze baniaka to poczytaj trochę działów dla nowicjuszy, i w tedy Wyrobisz sobie zdanie co do hobby pod tytułem akwarium morskie.

Pozdrawiam

Robert

Przepraszam ale zwracałem się w formie do kolegi ,nie koleżanki nie zwracaj uwagi na posty które nic nie wnoszą do Twojego wątku bo część kolegów nie czyta ze zrozumieniem i piszą po to co by dowalić młodemu lub młodej , a do wątku nie wnoszą nic konstruktywnego. marbecz masz plusila

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jestem poczatkujacy w akwarystyce slono wodne" - kobieta, jak Kopernik ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnosnie soli kenta na start w sklepach zoo bardzo polecaja ta sol mam zamiar zalozyc 30l z powodu braku miejsca wiem ze ciezko bedzie utrzymac parametry jestem poczatkujacy w akwarystyce slono wodne zamierzam kupic zywa skale w iguanie 3kg mam oswietlenie aquael do morskiego

drrugie pytanie czy moge zastosowac filtr kubelkowy bez wlakadu do zrobienia rotacji w akwa

trzecie czy na skale kupionej wyrosnie cos czy trzeba kupic korale

jak wybrac zywa skale czym sie kierowac czy ktosmoze mi pomoc w zakladaniu

czy ma ktos sprzedac oddac wode zdzialajace zbiornika moze ktos ma do sprzedania zywa skale napisalem zapytanie na gielgie i niema odzewu wiec pytam tutaj bardzo dziekuje za pomoc

Witam, na początek niestety jak my wszyscy musisz trochę poczytać ponieważ Twoje pytania są bardzo ogólnikowe i ciężko jest na nie odpowiedziedzieć w kilku zdaniach. Na wszystkie znajdziesz odpowiedzi tu:

http://nano-reef.pl/forum/56-dla-nowicjuszy/ i oczywiście jak będą pytania to ktoś Ci pomoże, ale wyciągnięcie wniosków co będzie dobre dla Twojej kosteczki należ do Ciebie.

Filtr kubełkowy nie jest dobrym rozwiązaniem, z soli Kenta na początek też bym zrezygnował bo to jest za bogata sól na start. Do cyrkulacji można założyć jakąś małą pompe jeśli filtr kaskadowy będzie za słaby. A co i jak i dla czego to znajdziesz w wyżej wymienionym dziale.

Wiem że na początku każdy chce już i jak najszybciej ale nie tędy droga, bo szkoda czasu i pieniędzy, no i naprawdę warto poczytać bo jak Ci ktoś odpowie na pytania to bez tej wiedzy nadal nie będziesz wiedziała o czym piszą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare kilo zywej skaly moge odsprzedac. "Odgazowana" 2 lata temu. :evil:

Mam ja caly czas w akwarium.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtop ale co jakiś czas pojawia się tu osoba pod nowym nickiem i pisze posta z kałacha. Mam nieodparte wrażenie że to ten sam osobnik co jakiś czas "zakłada" inne akwarium, a brać forumowa daje się nabierać... ale oczywiście mogę się mylić, jeśli tak to przepraszam

pozdrawiam, P.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz coś kupować, poszukaj akwarystów z twojego rejonu popros kogos czy moze cię zaprosic do siebie do domu i pokaze ci akwarium od podstaw. Przy okazji dowiesz sie kilku ciekawych rzeczy, jak odwiedzisz tak 2-3 akwarystow to juz bedziesz wiedzial co jest mniejwiecej wazne w akwarystyce. od siebie dodam ze lepiej zrob wieksze akwarium tak okolo 100l z szafką i sumpem. Jesli chcesz to zrobic dobrze i w miare niedrogo to zajmie ci okolo pół roku. Jeśli zrobisz to szybko i niedrogo wyjdzie cie bardzo drogo. drożej niż nawet to twoje 30L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początek niestety jak my wszyscy musisz trochę poczytać ponieważ Twoje pytania są bardzo ogólnikowe i ciężko jest na nie odpowiedziedzieć w kilku zdaniach. Na wszystkie znajdziesz odpowiedzi tu:

http://nano-reef.pl/...dla-nowicjuszy/ i oczywiście jak będą pytania to ktoś Ci pomoże, ale wyciągnięcie wniosków co będzie dobre dla Twojej kosteczki należ do Ciebie.

Filtr kubełkowy nie jest dobrym rozwiązaniem, z soli Kenta na początek też bym zrezygnował bo to jest za bogata sól na start. Do cyrkulacji można założyć jakąś małą pompe jeśli filtr kaskadowy będzie za słaby. A co i jak i dla czego to znajdziesz w wyżej wymienionym dziale.

Wiem że na początku każdy chce już i jak najszybciej ale nie tędy droga, bo szkoda czasu i pieniędzy, no i naprawdę warto poczytać bo jak Ci ktoś odpowie na pytania to bez tej wiedzy nadal nie będziesz wiedziała o czym piszą.

Pozdrawiam

Witam,

dlaczego nie kubełek, mam podobny proble, sprzęt po słodkowodnym.

Pozd

czacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.