Skocz do zawartości
dobson212

ZOA martwe czy w stadium dojrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim słonym zajawkowiczom. kupiłem ZOA bardzo fajne, śicznie się otwierają lecz jedna cześć wydaje mi się ze jest niedojrzała albo obumarła obczajcie zdjęcie:)). panowie zerknijcie na parametry; pojawiły mi się mikroskopijne pici pici robaczki (kropki) bardzo ruchliwe za małe do zdjęcia:)) jak by ktoś coś wiedział to sygnał a teraz :cheers:

post-15215-0-62768300-1351013916_thumb.jpg

post-15215-0-19949600-1351013934_thumb.jpg

Edytowane przez dobson212 (wyświetl historię edycji)

5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie oddzieliłbym tą nieotwartą połowę, fota trochę niewyraźna, ale mam podejrzenie zoapox, przynajmniej na 99% w górnej części foty w rejonie tych nieotwartych (choć chciałbym się mylić), jak oddzielisz masz większą szansę, że nie pójdzie na te zdrowe, a jak to tylko tymczasowy foch to będziesz miał dwie kolonie...popracuj jeszcze nad zasoleniem - trochę za niskie i no3 masz za duże


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku, za 2-3 dni się otworzą, są po prostu zamknięte.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jest podobnie, zoa od 2 tygodni nie chcą się otworzyć. Trochę mniejsza grupa - 10 polipków.

Może Ktoś podpowie co zrobić.

Euphilie, miękasy, grzybki itd mają się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpatrzcie czy między grzybkami coś nowego nie urosło co parzy albo tylko mechanicznie je drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo widzisz u mnie na tej wiszącej części widziałem wężowidło takie małe ale może chyba drażnić.

Może jakieś pomysły jak je złapać???


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężowideł to wylezie jeszcze na pęczki i wiem jedno-nie szkodzą bynajm,niej zoa. Jednej rzeczy nauczyłęm się na tym forum... mianowicie CIERPLIWOŚCI! poczekajcie, będzie dobrze a jak za miesiąc będzie źle to będziemy myśleć.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc to z tych zoa nic nie zostanie...wężowidło nie będzie im przeszkadzać, więc tym bym się nie martwił...

@dobson212 jest lepiej czy wciąż tak samo?

@sebaq jakbyś podał więcej informacji, byłoby lepiej, bo teraz to wróżenie z fusów, opcji jest kilka...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enigma17 - nie wiem o jakie informacje chodzi. zoa mam od 3 tygodni. na początku otwarte były wszystkie 10 polipow. po tygodniu zamknęły się i tak do dzis. od dwóch tygodni cały czas tyle samo polipów. czasami 3 z nich otwierają się na 10% (prawie nie widocznie)

zmieniłem teraz akwarium na większe i zobaczymy. Cała woda z podmiany, parametry w normie. poczekam i zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.