Skocz do zawartości
Luki

filtr RO...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nurtuje mnie jedna mysl, a mianowicie, na ile mniej wiecej moga starczyc wklady w takim filtrze?

Moj uzywam juz od jakis 8 miesiecy i nie wiem czy powinienem juz ich zmienic. A najfajniejsza rzecza jest to ze calasc zakupilem za 229zl a sama membrana kosztuje najtaniej jak znalazlem 170zeta, troche to chore, bo doliczajac wymiane pozostalych wkladow to mozna sobie kupic nowy caly zestawik, hehe. Troche to pokopane jak dla mnie. Jak sie u was sprawuja i jak czesto wymieniacie wklady w swoich RO??

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wymieniałem, ale powinno sie wymieniać,

1. prefiltry co pół roku

2. membranę raz na rok

Fakt, czasem taniej kupić cały komplecik w obudowie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no membrana wytrzymuje sporo więcej jak się o prefiltry dba.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że membranę wymienia się co kilka lat, nie wiem czy to słuszne czy nie, albo co kilka tysięcy litrów wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiazaniem jest zakupTDS metra i na bieżąco kontrolujesz zużycie filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie będę kupował żadnych tds-ów, na razie muszę skombinować obsadę, a nawet na to nie mogę mieć kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adi Zet :

ja tam nie będę kupował żadnych tds-ów, na razie muszę skombinować obsadę, a nawet na to nie mogę mieć kasy :)

A kogo to interesuje ?

@Luki tak jak piona mowil tds kup i bedziesz wiedzial.

jak bedziesz prefiltry dbal to nawet i 2-3 lat pociagnie membrana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsiadaj w pociag wal do mnie to ci dam pare jakis szczepek krabów coś sobie wybierzesz dla siebie za friko(w ramach swiatecznej pomocy):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwaitek, może nkogo to obchodzi ale jeszcze mniej kogoś obchodzi czy cię to obchodzi więc po co to pisałeś

@piona: hehehe :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ile mozna zebrac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupilem prefiltry i filterek DI i se dzisiaj podlacze :)

A ta membrana to powinna chyba starczyc na jakies 3 lata , oczywiscie przy regularnym wymienianiu prefiltrow.

Pozdrawiam all


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisach producentów mębrany mają po 3 lata gwarancji jeśli ma się dobre prefiltry i wodę wodociągową chlorowaną, natomiast 7 lat gdy woda jest bez chloru.

Czytałem też ,że zapchane prefiltry jeśli się nie wyłącza przepływu wody na dłużej stanowią dodatkowy filtr chroniący mębranę- ale tylko jeśli woda nie jest chlorowana.

Sam miałem 5 lat filtr RO podłączony do instalacji domowej z hydroforem- studnia i parametry wody były bardzo dobre, przyznam się ,że korale rosły nawet lepiej pod koniec używania filtra niż na początku :) ale to zrzucam na karb mojej ogólnej małej wiedzy z początku morszczyzny... a dodam ,że ani razu nie wymieniłem prefiltrów i ani razu nie zatrzymałem przepływu wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe zagadnienie to jakosc wody ktora leci z kranu.

Ktos mi mowil, chyba SinusX, ze u niego woda w kranie jest nie chlorowana, a czerpana jest z ujec w Puszczy Kampinowskiej pod Warszawa.

Wiem tez, ze kiedys w Sochaczewie pod Warszawa byly duze zaklady chemiczne, ktore czerpaly wode z ujec oddalonych o kilkadziesiat (sic!) kilometrow. A cala inwestycja sie oplacala, bo woda z tych ujec byla tak doskonalej jakosci ze praktycznie nie wymagala uzdatniania do celow produkcji przemyslowej.

W Warszawie, w wodociagu polnocnym czasem leci taki syf z kranu, ze nie sadze aby prefiltry wytrzymywaly dluzej niz kilka miesiecy. A jak poleci troche zanieczczyszczonej wody na membrane, to czeka nas wymiana.

Mysle, ze jedyna na to rada to kontrolowac jakosc wody na kazdym etapie jakims TDS`em (lub innym podobnym), a jak parametry spadaja to wymieniacz prefiltry.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.