Skocz do zawartości
natalia83

Uduszona babka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy temat powinien się tutaj znaleźć, bo nowa babeczka pływa niestety na wiecznej rafie, ale interesuje mnie fakt czy ktoś z Was miał takie parszywe szczęście, że babka która miała być tajfunem w baniaku udławiła się kawałeczkiem czegoś co wygląda w jej otwartej "buzi" jak kremowy mały kryl.

Wczoraj kupiłam sobie fajną wielką babę Valenciennea strigata, bo inaczej jej nazwać nie można było. Po szalonej aklimatyzacji w czasie której tak szalała w worku, że mało nie wyskoczyła. Po godzinnej aklimatyzacji popłynęła za skały i tam siedziała już spokojnie. Dzisiaj znalazłam ją również za skałami, siedziała w domu mandarynka. Przez co biedulek się błąkał jak bezdomny na centralnym. Zaglądałam tam czasem i widziałam, że otwiera i zamyka pyszczek, ale pomyślałam, że przygotowuje organ do przesiewania piasku. Godzinę później znalazłam ją martwą z szeroko otwartym pyszczkiem w zoa, teraz sobie wyrzucam, że mogłam ją wyjąć i pęsetą spróbować jej to coś wyjąć.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda rybki i trochę złośliwość losu, ale szczerze ta babka średnio nadaje się do akwarium z koralami - roznosi piasek do powierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ją miałem kupić,ale w sklepie dorwałem internet,wpisałem nazwę rybki to wyskoczyły mi strony z NR z psioczeniem na tą rybę,że nigdy więcej i...........kupiłem inną,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam o niej wcześniej i wiedziałam jaka jest, bo teraz przezornie jeżdżę do sklepu z Ipad-em. Miała być ozdobą w większym baniaku, w którym nie będzie korali na piasku tylko mega plaża a tam mogłaby sobie sypać i do pierwszego piętra. Kurcze miałam coś do niej złe przeczucie, były dwie, inna mniej kolorowa, ale też ładnie tam pracowała w tym żwirze. Jednak sprzedawca z mężem mnie urobili, bo nie znalazłam jej na reeflexie a po za tym ta była ładniejsza. Jak to miło tak spuścić w toalecie stówkę :wallbash: już bym miała na sól:/


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie miałem dobraną parkę - ryby na serio super, pływały razem zawsze przy sobie i do tego faktycznie ładne

PS. korale nie muszą leżeć na piasku, żeby ta babka je sypała, miałem akwa 70cm i babki sypały piach prawie do 3/4 akwa. Uwielbiały łapać piach i płynąć do powierzchni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.