Skocz do zawartości
salamander74

160 litrów morza nad morzem

Rekomendowane odpowiedzi

26.10.2012r.

Po kilku perypetiach i niemiłych niespodziankach 20 października udało się wreszcie zalać mój nowy zbiornik. Akwarium o wymiarach 100X40X40 wystartowało na ok 10kg suchej skały klejonej w całość CX5, 70 litrach wody z działającego zbiornika i 9kg żywego piasku. Resztę dopełniła świeża solanka.

Ze sprzętu na obecną chwilę znajduje się:

- lampa 4X39W;

- odpieniacz Deltec MCE600;

- cyrkulacja 2X Aquael 2600.

Całość dopełnia oczywiście grzałka i termometr oraz niewielki panel w którym znajduje się mała obiegówka. Docelowo znajdą się tam grzałka, pływaki dolewki, coś z absorberów, może węgiel.

Ktoś powie, że tydzień po zalaniu a tam nadal taka partyzantka. Niestety ten tydzień w całości pochłonęła mi praca zawodowa. Jutro ciąg dalszy prac nad akwarium czyli dopieszczanie. Nie mniej jednak na obecną chwilę tak się on prezentuje.

post-11722-0-36745400-1351281146_thumb.jpg


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to już wygląda, Twój poprzedni zbiornik był dla mnie wzorem kiedy zakładałem obecny i dobierałem obsadę koralową. Tak więc kibicuje i z pewnością będę obserwował temat. Tym razem również w planach miękkie?


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości będą miękasy oraz parę LPS-ów. Dla mnie większy urok akwarium ma z falującymi koralowcami, bardziej odzwierciedla życie znajdujące się w zbiorniku. Doświadczenie z poprzedniego akwarium nauczyło mnie żeby nie wrzucać do wody każdego koralowca który się nawinie. Tym razem stawiam nie na ilość koralowców ale na ich wybarwienie. Lepiej żeby było ich mniej ale żeby były większe. Jedyne odstępstwo od tej reguły to zoaski.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny układ skały, ciekaw jestem postępów i tego co się będzie dalej działo z baniakiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ustawienie skaly. :thumbsup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rownierz mnie ulorzenie skaly wrecz urzeklo,naprawde swietny "krajobraz",pozdrawiam i zycze samych sukcesow :thumbsup:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po poprzednim zbiorniku widac że masz "ręke"ten będzie na pewno jeszcze ładniejszy a po ułożeniu skały wygląda na znacznie większe

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27.10.2012r.

Dzieki wszystkim za miłe słowa, ale wiem ze kosmetyki tam jeszcze brak. Dzisiaj doszło kilka małych kawałków LR. Chciałem aby przeskoczyło z niej na martwą trochę życia i przyspieszyło to dojrzewanie. Również dzisiaj pojawiły się na piasku i skale brązowe okrzemki. Od jutra przestawiam się z 6 na 7 godzin świecenia. Tyle mogę zrobić, reszta to cierpliwie czekać.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz 10 litrow wody ? Dzisiaj robilem podmianke i nie wylalem jeszcze do kanalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz dzięki, ale już zalane pod kreskę ;-)


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30.10.2012r.

Okrzemki wywaliło aż miło. Piasek brązowy, skała brązowa, nawet woda zżółkła. Dojrzewanie rozpoczęte chyba na dobre. Nie będzie tak słodko jak za pierwszym razem.

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

04.11.2012r.

Dwa tygodnie po zalaniu przyszedł czas na chwile prawdy, a więc testy. Przyznam, że spodziewałem się takich wyników aczkolwiek spodziewałem się wyższego NO3. Na dzień dzisiejszy przedstawiają się one następująco:

Ph - 8

NO2-0

No3 - 2

PO4 - 0

NH4 - 0

Zasolenie - 1,026

Okrzemki myślę że już ustąpiły. Przestały pojawiać się brązowe plamy, te które były poznikały, pozostał po nich jedynie gdzieniegdzie osad na piasku. Ich miejsce zaczynają zajmować zielone glony. Na szybach i skale pojawiło się lekkie zazielenienie.

Niepokoi mnie tylko fakt mętnej i nieco żołtawej wody. W zastosowaniu mam Purigen, PhosGuard oraz bakterie Microbe_Lift.

Również dzisiaj zrobiłem pierwszą podmianę 10 litrów wody.

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09.12.2012r.

Czas na mały update. Stan na dzisiaj...

Co do okrzemek to nic bardziej mylnego. Były i są, ale na pewno nie będą :thumbup: . Po piątkowej podmianie wywaliło ich jeszcze więcej. Myślę że trzeba wymienić żywicę w DI i rozpocząć z nimi walkę na dobre.

Woda ładnie się wyklarowała, miedzy innymi za sprawą filtra z włóknina, który zniknie z akwarium w nadchodzącym tygodniu . A parametry...tylko się cieszyć, wzorcowe.

post-11722-0-60200700-1355079360_thumb.jpg

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za żółto - pomarańczowe "coś"?

A Lobophyllia robi wrażenie :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawym, górnym rogu? Gąbka.

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam białe i różowe, ale zawsze umiejscowione w zakamarkach skał ewentualnie skryte pod koralami więc do głowy mi nie przyszło, że to gąbka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

06.01.2013r.

Akwarium zaczyna żyć swoim życiem. Nie obyło się jednak bez kilku błędów. Wstyd się przyznać ale od ostatniej aktualizacji uśmierciłem kilka zwierzaków. „Zafascynowany” odpowiednimi parametrami i sam nie wiem czym jeszcze narzuciłem za duże tempo obsadzania zbiornika. I tak oto odeszła pomarańczowa gąbka, dwie centropygi bicolor ( po śmierci pierwszej kupiłem drugą), dwie euphylie. No , z jednej zosała jedna główka. Zastanawiający jest jednak fakt że obie euphylie pochodziły ze sklepu od jednego sprzedawcy internetowego i obie po prostu się rozpuściły. Dwie inne , zakupione mniej więcej w tym samym czasie, ale od prywatnej osoby mają się świetnie. Myślę, że w skutek obumierania euphylii wędrówki rozpoczął mój quadri który w zeszłym tygodniu spotkał się z pompą cyrkulacyjną w wyniku czego stracił większość polipów. Na szczęście przeżył i teraz dochodzi do siebie. Bicolory po prostu padły z głodu. O ile pierwszy nie jadł wcale, jedynie skubał skałę, o tyle drugi przyjmował również mrożonki. Pewnego dnia jednak schował się jak jego poprzednik za skałę i tam po kilku dniach dokonał żywota. Dlaczego to pisze ? Oczywiście nie żeby się chwalić tylko aby inni wyciągnęli wnioski. Jak za szybko chcemy za dużo to tak niestety to się kończy.

Z pozytywów to udało mi się zdobyć kilka gatunków makroglonów i myśle że to własnie dzięki nim zaczęły obumierać włochacizny na skałach oraz szyb nie musze czyścić już codziennie tylko dwa, góra trzy razy w tygodniu. A jak to wszystko wygląda oceńcie sami.

post-11722-0-74594600-1357586954_thumb.jpg

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco - intryguje mnie ten kubeczek(?) po prawej stronie u góry? :)

Widzę rurę od filtra - czy to do odpieniacza czy kubełka?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kubeczku siedzą sobie grzybki wraz z grysem, a rura jest od Delteca ;-)


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asparagopsis armata - weed harpun, ale się nie trzyma, Codium gąbczaste - zielona alga, Reniformis Kallymenia - czerwona alga, Lomentaria articulata - Red Bubble Alga.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć nowe zdjecia. Ciekawe jak tam przyrosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce cos wrzucę....;-)


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.