Skocz do zawartości
Darek 34

Grzałka JAGERA - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem dzisiaj grzałkę 150 W Firmy Jager.

Na pudełku widnieje napis że jest całkowicie zatapialna.

Jeden z punktów instrukcji mówi: zamontować grzałkę pionowo w akwarium tak aby linia minimalnego zanurzenia znajdowała sie pod wodą. I tu pojawia się mój problem jak to mówią w jednej reklamie. Chciałbym zamontować swoją grzałkę w sumpie jednak musiałbym ustawić tak wysoko poziom wody że prawie przelało by mi sump. Czy mogę ją umieścić pod kątem albo poziomo? W instrukcji jest tylko o pionowym zamontowaniu grzałki. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i mi odpowie.


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowemu zdarzyło się że jager jak był całkowicie zanurzony to mu termostat się pospuł i było szambo. poza tym ustawienie grzałki na ukos czy poziomo nie wpływa na jej pracę. wiem to z netu i starych słodkich akwarii, kiedy grzałkę 35cm musiałem upchnąć w 25cm wysokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek 34

cze mam grzalke jagera 300W w malawi i leży poziomo calowicie zatopiona od 3 lat :) i nic jej nie ma, nie musze regulowac temperatury bo trzyma od trzech lat 25.3 stopnia C (termometr elektroniczny nawet sie nie wacha :) )

wiec kladz spokojnie i nic nie powinno sie wydarzyc :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi po to robia te grzalki zatapialne zeby je zatapiac :)

w koncu za to placisz. ja mam jaegera zatopionego co prawda pionowo ale za to tez calkowicie i dziala.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Jagera właśnie 150W TSRH i działa całkowicie zanurzona w różnych pozycjach od poziomej do prawie pionowej i trzyma stałą temperaturę bez problemu. Jedna uwaga. Wskazania temperatury grzania są raczej orientacyjne, albo nie zawsze trafione. Mam 2 takie grzałki i jedna ustawiona na 25 st. na tyle grzała, a druga ustawiona na 25 grzała na ok. 27,5 st. Musiałem przestawić na 23 st żeby grzała na ok. 25,5 i teraz jest ok.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rah

ktos w sklepie musial nia krecic chyba przez zlosliwosc. tam na gorze pokretla termostatu jest taki cypelek - jak go wyciagniesz do gory to mozesz tarcza sama krecic. czyli jak jakas zlosliwa bestia w sklepie sie trafi to moze nam na jaegerze temperature 30 stopni ustawic na podzialce pokazujacej 20


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Jager 300 W i druga 150 W.

Jedna i druga pracowala w pozycji dowolnej, najczesciej lezac poziomo na dnie.

Nie wiem o jakim cypelku mowi Wildtom, ale faktycznie cos tam wystaje z gory z grzalki, cos co daje sie wyciagac i wciskac

(mi sie wydawalo, ze sluzy to do ustawienia temp. zalaczenia i wylaczenia grzalki - ale moze to Wildtom ma racje)

W kazdym razie, grzalka zatapialna sluzy po to, aby ja zatapiac.

A ta linnia minimalnego zanurzenia sluzy do tego,

aby czesc robocza grzalki nie znalazla sie NAD WODA.

Zeby ktos inteligenty inaczej, nie umocowal grzalki do polowy wynurzonej z wody.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr

jak wyciagniesz ten cypelek to mozesz wtedy krecic sama tarcza z podzialka nie zmieniajac rzeczywistej pozycji termostatu, to taki bajer ktory umozliwia uzytkownikowi ew. doregulowanie termostatu w sytuacji np jak u @Rah "ustawiona na 25 grzała na ok. 27,5 st". wtedy wyciagasz ten cypelek, przestawiasz sama tarcze o 2,5 stopnia dalej i wciskasz cypelek spowrotem. i juz masz wycentrowana grzalke. natomiast jesli jakas zlosliwa malpa w sklepie o tym wie i sie tym bawi to mozna sie nielicho naciac.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszyskim za odpowiedź

W swoim słodkim miałem jedną z pierwszych grzałek z termostatem i ona też leżała ale jak dobrze pamietam w instrukcji tej grzałki pisało że pozycja dowolna a tu w Jagerze że umieścić pionowo z tąd mój niepokój.

A jeżeli chodzi o regulację to w instukcji pisze że jak się wyciągnie zielony cypel nad tarczą to można samą tarczę przestawić do wskazan dobrego termometru.

Jeszcze raz dzięki


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grzala ma zaznaczone dwa poziomy: minimalny i maksymalny. Radze sie ich trzymac. sam mialem z tym problem. Zdazaja sie bledy przy produkcji przeciez. Moze zdaza sie jedna na 100. Wasze sa ok z moja jest problem. Po prosyu ruletka. Najlepsze rozwiazanie to 2 termostaty.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja, a chyba nikomu nie sprawia trudu włożenia grzałki do komory sumpa, gdzie poziom wody się nie zmienia, w tej pozycki żeby termostat wystawał

PS: u mnie jest ustawiony na 26, a grzeje na 27. doeclowo miało być włąśnie 27st. ale że to grzałka 100w do 63l to najpierw ustawiłem odrobinę mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy albo się mylisz albo ja mam inny model według instrukcji to ja mam tylko jeden - minimalny poziom, żadnego maksymalnego nie ma a pisze że jest w pełni zatapialna


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi a mój zakupiny wczoraj jest zielony model i ma tylko jedą linię określoną przez instrukcję jako minimalny poziom zanurzenia grzałki


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczenia to mam podwójny termostat. Grzałka z termostatem ustawiona na ok 27 st., natomiast dodatkowy termastat RT-2 do którego jest podłączona ustawiony jest na 25 st. W związku z tym termostat grzałki w zasadzie nigdy nie pracuje, ale jak zepsuje się termostat dodatkowy to wtedy powinien wzrost temperatury zatrzymać termostat grzałki na 27 st. Lepiej się zabezpieczyć, koszt niewielki a ryzyko mniejsze.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.