Skocz do zawartości
salamander74

Długość życia naszych podopiecznych?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie skierowane do akwarystów z dłuższym stażem. Ile żyją nasze zwierzaki? Zdaję sobie sprawę że dużo zależy od nas samych, jakie warunki im stworzymy, ale przecież jest jakaś górna granica. Może wypowiecie się jak to jest z tą długowiecznością?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ciekawy temat nt długości życia ślimaków turbo. Zważywszy na mnogość ich odmian wiek jest zróżnicowany. Na długość życia ma również wpływ nasza praktyka i to w jaki sposób prowadzimy akwarium. Sądzę, ze w opartym na prostych rozwiązaniach, prowadzonym na uśrednionych parametrach systemie slimaki żyją znacznie dłużej niż w tych, gdzie liczy się "utrzymanie koloru". Takie moje 3 grosze.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś czytałem że długość życia zwierzaków morskich i chyba nie tylko ma oprócz parametrów i warunków, wielkość zbiornika w którym takowe żyją,im większy tym dłuższy żywot w małych zbiornikach przeżywalność jest krótsza przez nie naturalne warunki i karłowacenie gatunków które są przyzwyczajone do większego areału.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem mile zaskoczony. Spodziewałem się raczej ok 2 góra 3 lat. Pytanie to nasunęło mi się po oglądnięciu filmu o rafie, w którym padło stwierdzenie dotyczące bodajże ustników, że potrafią żyć ze sobą nawet 3 lata.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka debelius- parka ma juz 4 lata i nadal żyją, a często jest podawana informacja, że zyja tylko 2 lata.

Błazenki podobno mogą do 30lat,szorstniki 60 lat. Korale są wieczne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Flavescens 9lat a jak ją kupowałem mała nie była, więc wydaje mi sie że jak w tym roku odeszła to mogła mieć około 12-14 lat a mam ukwaiała juz lat 16 i ma sie skurczybyk dobrze.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.