Skocz do zawartości
Chudy112

Baniak dla początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Tych trzech to 3,ale ja bym szukal na targowisku czegos lepszego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak kupiłem dzis baniak szfke i sumpa sump trochę mały i szukam jakiegoś nowego (osoby z okolic Wodzisławia Śląskiego która wykonała by mi tanio sumpa ) Teraz takie pytanie do baniaka 220 l jakiego używanego odpieniacza byście polecili może ktoś ma na targu i by mi polecił ?:> Chodzi głównie aby mi cichutko chodził :) Pozdrawiam

edit :

Chce jeszcze o coś jedno spytać bo chce do akw 100x55x40h lampe led z diodami cree tylko nie wiem ile wziąść sobie pasków. Na jednym pasku jest 6 diód. Chce aby z czasem te ledy uciągły mi to oswietlenie kolarle SPS dodam żę trzeba by było zamówić tyle pasków niebieskich i białych. Kolega z forum powiedział że 3niebieskie i 3 białe powinny to uciągnąć a jak wy myślicie może ktoś pomoże ?

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktos?


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zbiornik już mam na miejscu teraz czekam na lampe pompy i cykle. Wody świerzej już mam około 80 litrów (ale wciąż się robi).

Teraz pytania nie chce zakładać nowego tematu bo po co ? a więc pytam tu :

1. Teraz patrzyłem czego mi jeszcze brakuje i brakuje mi grzałki do wody :chris: po prostu zapomniałem i teraz pytanie jaką grzałkę wybrać do mojego baniak ? wymiary trochę wyżej.

2. Czym mieszać najlepiej sól w zbiorniku mogę do tego wykorzystać pompę obiegową i pompę od odpieniacza? czy macie może jakieś inne pomysły ?:>

3. Ile stopni powinna mieć woda aby dobrze mi się sól wymieszała z woda

4. do baniaka wchodzi mi 220 l wody(wiadomo że 220 l na pewno nie wejdzie bo nie mogę jeszcze przelać wody przez grzebienie) mam soli okolo 6.6kg czy to starczy ?

5. na ile starcza nowy filtr (ro) i żywica chodzi mniej więcej czy 300 litrów mogę zrobić bez problemu ?:> po ilu litrach zacząć tak mierzyć wodę tds-em?

6. Czy ten tds mi starczy do pomiaru wody z osmo ? http://allegro.pl/mi...2773329728.html

Proszę o odpowiedzi z góry bardzo dziękuje :)

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 100-150 W świat i ludzie. Dobrą opinię mają Jager-y - sam korzystam, można skalibrować łatwo temperturę. Tylko są długie, to wymierz jakiej mocy ci się zmieści do sumpa

2. Można wykorzystać obieg, albo cyrkulacyjne.

3. IMO bez różnicy - jak mieszam do podmiany to jest prosto z filtra RO/DI i ma jakieś 15-17 stopni, później podgrzewam.

4. Może nie starczyć - przy założeniu 35 gr na litr to daje jakieś 180 litrów. Jak to jest np sól IO to trzeba dać więcej bo przy standardowym 33 gr wychodzi zasolenie 1018-1020.

5. Membrana dobrze używana na lata, filtry sendymentacyjne i węgiel ja wymieniam profilaktycznie co pół roku, stan żywicy pokazuje mi TDS - jak pojawia się 001 to już wymieniam. Jeśli zestaw nie używany, to tak po 10-15.

6. Wystarczy

PS> wykorzysztać nie wykożystać


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: , zapomnialem, ale

Skoczek niedawno zakladal akwarium. Ja bym wlasnie napisal na priv. wiadomosci do niego, bo to osoba, ktora chetnie odpowie na nie wszystkie i jeszcze inne. Zreszta, na TDS-ach tez sie zna. :sorcerer:

Ps: o, zapomnialem, ze mozna Jacka wykozystac ! :animier:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli od jutra zaczynam mieszać wodę ;d potem tylko skała i piasek a właśnie jeśli jeszcze można spytać czy jak wymieszam wodę w akwa

1. czy mogę potem z wodą układać żywą skałę czy to jakiś problem może być ?:>

2. Czy piasek najpierw wsypać czy potem przed czy po skale słyszałem że najlepiej piasek po ułożeniu skały bo niektóre rybki kopią i mogą podkopać skałę a wiadomo czym to grozi .

@Stani mam twojego odpieniacza tego H&S 150 odkupiłem go od kolegi co od Ciebie go brał (niestety nie wystartował za duże koszty ) jeśli będę potrzebował pomocy przy ustawieniu to pomożesz?


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie wie, ze pomoge.

Wlej wode po RO/DI do akwa. Podgrzej do 25°C, wlacz pompy cyrkulacyjne i moze brzeczyk napowietrzajacy i powolutku rozsypuj sol (nie lopate naraz, tylko przed pompe, powoli). Gdy zasolenie osiagnie np: ok 1,020 to warto oczekac noc, niech sie to miesza i na drugi dzien wsypac reszte.

Nastepnie, po dwoch dniach, gdy woda z sola sie juz troche przegryzie, wstaw skale. Skala wyprze troche wody do sumpa, a brakujaca dolejesz, ale rozrobisz ja z sola poza akwarium, w wiadrze, zeby nierozpuszczona sol nie spadala na skale.

Potem idziesz na piwo i do akwarium wracasz po 2-3 tygodniach, zeby wsypac piach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Podpinam sie do tematu bo ludzie ze stosunkowo bliskiej okolicy piszą. Miałem ambitne plany wiekszego 300 l zbiornika ze sumpem i innymi atrakcjami, korale twarde i inne Ale po przemysleniu może jednak na początek nie pchac sie w takie koszty tylko rok coś malego nieco ponad 100l żywa skała, korale miekkie, 2 amfipriony, jezowiec, rozgwiazda, krewetka czy co tam jeszcze sie zmieści i na tym jak najtańszym zestawie trochę sie wprawić ?.

A za rok będe miał już cześc materiału do 300 i doświadczenie ? Co byście proponowali ? Szukam tez kontaktu z morskim akwarystą z Katowic i okolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zawsze jakiś problemik musi być a więc tak dziś byłem u kolegi soobeek aby pomierzył mi wodę moja z ro i zaciągnąłem próbki z baniaczków które mam pożyczone od kolegi z forum w których miał tylko wode z akwarium który był już na chodzie i teraz takie pytanie bo jak to pomierzyliśmy i wyszło mi 0.30 i teraz pytanie jak jutro przyjdzie mi mój TDS i z filtra bedzie wychodzić woda 0.01 to czy mogę wlewać ta wodę z baniaków z której wyszło 0.30. myśleliśmy czemu to tak wyszło i poszliśmy że może ta woda mieć tyle ponieważ mogła się zapodziać tam w baniakach stara sól i przez to powyskakiwało to tak :) czekam na pomoc bo już mam zrobione 130 litrów z ro :)

Podpinam sie do tematu bo ludzie ze stosunkowo bliskiej okolicy piszą. Miałem ambitne plany wiekszego 300 l zbiornika ze sumpem i innymi atrakcjami, korale twarde i inne Ale po przemysleniu może jednak na początek nie pchac sie w takie koszty tylko rok coś malego nieco ponad 100l żywa skała, korale miekkie, 2 amfipriony, jezowiec, rozgwiazda, krewetka czy co tam jeszcze sie zmieści i na tym jak najtańszym zestawie trochę sie wprawić ?.

A za rok będe miał już cześc materiału do 300 i doświadczenie ? Co byście proponowali ? Szukam tez kontaktu z morskim akwarystą z Katowic i okolic.

Kolego też tak myślałem jak ty lesz kolegy doradzili mi dozbieraj i zrób większy. I też tak zrobiłem narazie wyszło mi jakies 2500zł więc nie jest źle akwarium 220 l i sump :) (oczywiście używane od kolegi z forum pozdrawiam:P) Teraz jakieś 25 kg żywej skały i narazie koniec czyli może uda mi się zamknąć w sumie 3800 zł :) Mikołaj blisko poczekaj też tak byłem napalony że chciałem już teraz już wyluzowałem wsystko się przeciąga na dni nie na godziny :) Niby miałem zalewać w sobotę baniak a mamy już prawie wtorek a ja dalej nie zalałem go Cały czas coś wyskakuje :) Przemyśl to czy ci się będzie opłacać teraz 100lit a za rok 300?? Odpowiedz sobie na pytanie :)

Jeszcze masz opcje kupić całe życie z akwarium itp :) na allegro ostatnio widziałęm piękne gotowe akwarium za 4 tys poszukaj :)

Na śląsku mamy parę dobrych sklepów z morskimi :))

e-rybka(zabrze) skrzydlica (okolice bielska), w krakowie też tam coś jest także jest gdzie wybierać :p

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

  • Sklepów jest od groma i ciut ciut. Blisko mam do Swierklańca. Sęk w tym ze sklep to sklep. Zalezy im na tym by sprzedać. Wielokorotnie widzialem jak glupoty w sklepach gadali by wcisnąc dzieciakom i początkujacym akwarystom towar. Dlatego mam nabytą doświedczeniami ostroznośc w podchodzeniu do porad sklepów. Oczywiście piszę o słodkowodnej z którą mam ponad 30 letnie doswiadczenie. Sęk w tym ,ze do większego większa obsada potrzebna. I do tego nie jestem sam. Łatwiej czasem swoją lepszą polowę przekonac, że wydatek 4-5 tyś zł nie jest fanaberią, jak sie przekona że akwarium słone świetnie wyglada i nie jest trudniejsze niż słodkie, tylko mniej spotykane, bo nie zanam niestety nikogo kto by je miał. Dlatego pomysl jednak na mniejsze a ladne. Nie chce tez kupowac tych nano-reefów bo czytałem ze są daremne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak mówiłem z filtra leci piekna woda 0.00 tylko w tych baniakach mam 0.20 czy mogę ją przelać teraz do akwarium czy to moze zaszkodzić ? dodam że te baniaki były z wody solonej już bo kolega przeprowadzam akwarium i baniaki sa po przeprowadzce:D


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

http://allegro.pl/ze...2810596356.html

Czy takie akwarium dałoby radę jako pierwsze słone?

Albo to:

http://allegro.pl/ak...2811591076.html lub takie

http://allegro.pl/akwarium-80x40x50-8mm-katowice-i2813986725.html

Dzięki temu ze proste większa pojemność.

Sump może zewnętrzny zrobiony u szklarza?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być ale ze względu że nie mają kominów musiał byś kupić pojemnik przelewowu koszt około 200-300 zł


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiesteta

Jak Ci zalezy na obcieciu kosztów to kup uzywany sprzet, często ludzie sprzedaja cale zestawy.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.