Skocz do zawartości
adam1203

Centropyge Loricula mętne i spuchnięte oko :((((

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni mam Centropyge Loricula. Następnego dnia po wpuszczeniu zauważyłem że ma mętne i spuchnięte oko, teraz dość mocno. Żadnych innych oznak nie widać, pływa po zbiorniku, je ładnie o ile jedzonko płynie po stronie zdrowego oka. Przy wpuszczaniu zaczepiła się w siatkę i nie mogłem jej odczepić, myślę że to jest powodem. W sklepie wyglądała bardzo ładnie. Jest szansa że jej przejdzie?? Dodała zbiornikowi nowego życia, nie chcę aby umilała "wielką rafę" :( Mogę jej jakoś pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzisz. Karm normalnie, może z czasem tkanka ulegnie regeneracji. Moje xanthurum też ma taką przypadłość, a rządzi niepodzielnie.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też taki przypadek z błazenkiem, nie wiem z jakiej przyczyny mu zmętniało i spuchło oko.

Denerwowało mnie to bardzo, że inwalide będe miał w akwarium, ale po tygodniu samo zeszło i do dziś jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno dwa takie przypadki, u Anthiasa i Triostegusa.

Też zauważyłem że Anthias tylko wtedy łapie pokarm, kiedy nadpływa od strony zdrowego oka.

To też po prostu zwiększyłem ilość podawanego pokarmu, żeby zdążył złapać zanim inne wyjedzą.Dodatkowo - maksymalne urozmaicenie, namaczanie w preparatach witaminowych i rybki poradziły sobie z problemem w kilka dni.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli rybka tylko ma z okiem minie jej to podawaj witaminy do jedzenia i witamine c cebion minie do 2 tygodni


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nic nie rób, u hepatusów jest to dość powszechne. Rzadnych leków rzadych ponadplanowych podmian a tym bardziej nie odławiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.